Feminizm hakkında neler biliyorsunuz?

Neden birçok kadın erkekle eşit olduğu duygusuna varamaz... neden birçok şeye ses çıkaramaz neden haksızlıklara boyun eğmek zorunda kalır...(istisnalar hariç tabiki)

En basit örneği; neden erkek gururu vardır da kadın gururu diye bir şey bizim toplumumuzda yer etmemiştir? Neden sorularını daha da çoğaltabiliriz...

3|1
2|32

En İyi Erkek Görüşü

• Feminizimden toplumumuzda yaşayan erkeklerin itilmesi sebebi feminizmi "erkek dusmanligi" olarak algilayan ve "ben feministim ıyk piss erkek" kafasina sahip olan hemcinslerin maalesef. Ben feminizmi gercek anlaminda savunan biriyim, ileride hepimiz kiz babasi adayiyiz.

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bir feminist olarak opucuklerimi gonderiyorum sana 😘😘

1|0
    0|0
    • 2ay

Bende sana😇😘

• 2ay

Erkekle kendini eşit gören kendi parasını kazanan kariyeri olan bir güçlü bir kadın ideal eştir bence.

• 2ay

Seninle aynı düşünüyoruz beni takip etsene.

Erkekler Ne Diyor 31

• Feminizm kimileri tarafından sırf erkeklerin kendilerine karşı yaratılan bir düşünce yapısı olduğunu düşünseler de kendi içinde cinsel , hukuksal ya da sosyal alanlarda kadına cinsiyetinden dolayı yapılan aşağılanmaya karşı oluşan bir yapıdır. Aklı selim erkekler tarafından da desteklenmesi gerekir.

1|0
    0|0
  • Judith Butler senin bahsettiğin konuyu "penise sahip olmak" ve "penis olmak" olarak ayırıyor. Erkekler denen kavram penise sahip olan kişiler, kadın kavramının durumunda ise "penis olmak" olarak görünüyor, burada da çok sık gördüğümüz gibi bazı kadınlar aslında "erkek". Gerek bekaret, cinsellik ve toplumsal normları erkekler yani "penis sahipleri" adına koruyorlar, bunun politikasını yapıyorlar. Kötü ve vahim bir durum. Daha kötüsü bunları kendilerini yücelten şeylermiş gibi lanse ediyorlar. Bazı erkekler ise aslında "kadın" birçok feministin birinci ve ikinci dalga feminizm kafasından sıyrılarak bunun ayırdına varması gerekiyor malesef... her şeyi çok karmakarışıklaştırdık...

0|0
    0|0
  • http://i.hizliresim.com/88abzk.jpg

bu resim cok sey anlatıyor

1|1
    0|0
  • valla kardeşim benim yaşadığım toplumda eşitlikte mevcut kadınlık gururu da. sen neredesin kimlesin bilmiyorum

0|1
    1|1
  • Şimdi başta Kadın ve Erkek Eşit değildir!! Kadının ve erkegin de birbirine üstün geldiği ve farklılık yarattığı konular var. Fakat bu tabikide bir haksızlık sonucunda kadının ses cikarmamasi anlamına gelmez. Kadınlar ve erkekler Esit degerdedirler. Bence bu sorun bireysel düşüncelerden kaynaklaniyor. Benim karim olcak kadın ne istersem yapcak diyende var , karim olcak kadın herşeyiyle özgür ve hakkını arayabilen bir birey olucak diyende var. Ama karşı olduğum bu konu var , Feminist olup , kadın-erkek eşitliğini savunmayip Erkeklere nefret besleyen çok büyük bir kesim var. Ve bu kesim hiç bişeyi kabuk etmiyor mesela , varolustan erkeğin kadından güçlü olmasını (bilimsel açıdan da böyle).

0|0
    0|0
  • kadınlar haksızlığa boyunmu eğiyor? şaka yapıyorsun dimi? bu kadar komik bir şey görmedim. istanbula git izmire git bak bakalım kadın mı daha çok değer görüyor yoksa adam mı? sen gidip eğitim görmeyen yerlerden doğudan vb yerlere gidersen tabi öyledir. kadınla erkek her zaman eşittir. yeterki kadın eğitim görsün. ama totolarını kırıp evde oturanlar var onlar boyun eğmesede eğmeye mahkumlar malesef, bunu ben teşvik etmiyorum kendileri eğitim göremedikler için istemsizce susuyorlar. Okuyun arkadaşım. kadını erkeği fark etmez. Bilgi güçtür. Akıllı kadın, Okumuş kadına hiçbir şey bir şey diretemez. saçma spaan feminizm gibi aptal şeylerle uğraşmayın

0|0
    0|0
    • 2ay

O yüzden okuduk zaten... kendi ayaklarının üzerinde duran eğitimli biri olarak mağdur değilim, asla da mağdur olmam... ama diğer hemcinslerim, onlar?

• 2ay

onlarda okusunlar, diyorum ya eğitim bilgi güçtür bunlar hiçbir şey bunlara zafer alamaz, onlarada söyle bilinçlendir okusunlar

• 2ay

Benim çevremde zaten herkes kariyer sahibi... sorun toplumun bir kesiminin bilinçsiz olması, keşke dediğin gibi olsa ama herşey benim bilinçlendirmemle olmuyor ne yazık ki.. keşke olsa, keşke elimden birşeyler gelse... iyi akşamlar 🙋

• dünyada erkek egemenliğinin bir sonucu olarak ortaya çıkmış düşünce tarzıdır.
    cinsiyetler arası eşitlik savunuluyormuş bu düşüncede ama eşitlik her zaman adil olmayabilir ve de zaten son yıllarda oldukça bozulmuştur yanlış anlaşılmıştır ve amacından sapmıştır feminizm

0|0
    0|0
  • Tek bişey söylicem bu konu hakkında kadın ve erkek genel anlamda eşit ama farklıdır.

0|0
    0|0
  • Ülkemizde Feminzm erkeklerin ortalama bir Anadolu kezbanının akademik ve entellektüel bilgi birikimlerinden yararlanılamayacağını anlamış olması üzerine kadınlara farklı amaçla yaklaşılmasının farkındalığını yakalayan kızlarımızın biz erkeklere duyduğu kin ve nefretin resmiyet kazanmış halidir.

0|0
    0|0
    • 2ay

Ekşi sözlük yazarının yaptığı bir tanımlama gibi olmuş😂

• 2ay

Ne güzel ne güzel, ben hala çaylak statüsünden yazarlığa geçiş yapamadım😂

• 2ay

olur yavaş yavaş yaşadıkça ;)

• Benim neler bildiğim değilde, Türk kadınlarının neler bilmediği önemli..
    Feminizm erkek düşmanlığı "olmamalı"..

0|0
    0|0
    • 2ay

Öyle değil zaten

• 2ay

Ben yemek yapmayı bile bilmiyorum😂 ve umrumda değil, bu bir marifet değil çünkü😂

• 2ay

Marifet değil, hayatın gereği..

• Tamamen yanlış anlaşılan bir düşünce
    Günümüzda erkek düşmanlığı ya da kadınlığı yüce görme olarak geçiyor.
    Aksine yüzyıllardır süre gelen eşitsizliğe dikkat çekiyorlar. Günümüzde eşit toplum diye tam yerleşen bir düşünce yok ama kanunen vardır. Kanun da eşit diyip de toplumsal alanda da eşit olmak isteyince çoğu kişi zaten eşit değilmiyiz diye itiraz eder ve kadınları bulunduğu konumdan yükseltmek istemezler.
    Bu yüzden şahsi düşüncem şudur "Fikir güzel ama üstünde çalışılması lazım"

1|0
    0|0
  • eministim kadınalrı sonuna kadar destekelrim yorumlrımda genelde bunu vurguluyorum ama erkek düşmnıda değilim sonuçt sevemsemde erkek olduğum için kendimi değşmiyor işte

0|0
    0|0
  • Feminizm kadın ve erkeğin eşit olduğunu savunan bir görüştür.

Feminist, erkeklerin ölmesini ister ve sadece kadın haklarını savunur eşitliği değil.

0|0
    1|0
  • Feminizm kocayı buluncaya kadardır

0|0
    0|0
    • 2ay

O bende imkansız işte😂😎
      Bulma gibi bir derdim de yok üstelik

• 2ay

Büyük konuşma

• 2ay

Yok öyle bir dünya... adaletsiz ve haksız bir ortam olduğu sürece ne sevginin ne de evliliğin bir önemi olur...

• sor sen bana o işi

0|0
    0|0
    • 2ay

Cevapsız sorular var hep aklımda😂😂

• 2ay

Rahatım zaten.. rahat olmamın sebebi de şu ; sizleri karşı cins olarak görmüyorum, herkesin birer insan olduğunu bilerek her türlü fikir alışverişine, yardımlaşmaya hazırım...

• 2ay

Ne güzel bizimde istedığimiz bu

• Burası Turkey

0|0
    0|0
  • Feminizm hakkımız söke söke alırız 😂😂

0|0
    0|0
  • Feminist, feministtir
    Bir insan feminist olabilir, olmayadabilir
    Demekki neymiş feminist olunabilirmiş
    Ama istesek olmayadabiliriz, bilmem anlata bildim mi? ((:

0|0
    0|0
  • Sacmalik. İki tarafta gurur yapmamali

0|0
    0|0
  • Çünkü bizde namus kavramı çok önemli eskiden kadın namustur yani bir eşya gibi sahipleniyorlardı

0|0
    0|0
  • feminizm toplumu düzeltmez daha çok bozar

0|0
    0|0
  • Çünkü hak elde edebilmek için sorumlulukta almak gerekir

0|0
    0|0
  • Ataerkil bir toplumda eşitlik yoktur.

0|0
    0|0
  • Hastalık

0|0
    0|0
  • Sevgilimiz yok sanırım?

0|0
    0|0
    • 2ay

İlişmiyorum kimseye 😂😎

• 2ay

Teşekkür ederim de abartılacak birşey değil bu yaa😂🙈 utandım🙈

• 2ay

Ozaman takip time..

• sen nerede yaşıyorsun, çıkar at gözlüklerini.

0|0
    0|0
    • 2ay

Egede 😂 modernliğin ortasındayım.. sorun ben değil zaten diğerleri

• 2ay

ben ve diğerleri :))
      Türk kültüründen uzaklaşıldığı için azımsanmayacak oranda olsa da feministlerin ve medyanın (gerçek haber yapamadığından) abartması biraz da. İç Anadolu'dayız, sizin kadar olamasa da çağcılız.

• 2ay

Türk kültüründen uzak değilim , hatta şu ahlak derdine düşen insanlardan daha da önemli bazı değerler benim için.. olayı böyle çarpıtmayalım lütfen.. bu şekilde susturmak bir politika olmuş toplumumuzda ne yazık ki.. lafım meclisten dışarı...

• Geç bunları ablacım artık kadınlar erkeklerden daha değerli.

0|0
    0|0
  • cok tatlısın be feminen olmasana?

0|0
    0|0
  • İslamda kadına değer olmadığı için, erkek açık giyince günah değil, kadın açık giyinince günah hatta geçen mini giydi diye şeytan diyip dövdüler, nisa suresi kadınınızı dövebilirsiniz gibi saçma ayetler var, erkekler 4 5 karı alabiliyor 😀

1|0
    0|1
    • 2ay

Dini bilip bilmeden yorum yapma gizli cahil

• 2ay

Lan sektir ol git uzatma aslan parçasıymış. Canımı sıkma benim. Iq una sokturtma kaybol

• 2ay

@bilgisayarcı42 P eygamber Efendimiz s. a. v Şöyle Buyuruyor (Fahiş ve çirkin sözlerden şiddetle kaçının! ) [Nesai] (küfür ve Fuhuş söyleyene Cennet haramdır.) [Ebu Nuaym] bu hakaretleri beyinsizliğine veriyorum bu arada dinini çok iyi biliyormuşsun 😀 Sen cahilde değilsin kara cahilsin hadi görüşürüz 😀

• kadınalrın sacma dusuncesı

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 1

• Değiller çünkü; her ne kadar öyleymiş gibi davranan ve bunu insanlara da kabul ettirmeye çalışan bir kesim olsada -ben de o kesimin içindeyim- bazı şeyler değişmiyor, değiştiremeyiz. Kadınla erkeğin doğası bile farklı, ne eşitliğinden bahsediyoruz

0|0
    0|0
    • 2ay

Doğası elbette farklı, hatta insanlar bile kendi içinde farklı.. ama önemli olan adaleti sağlamak. Evet kanunlar önünde belki bu mümkün ama toplumsal yaşamda durum farklı.. Ne yazık ki.. en azından kendi hayatında bunun olması için çaba sarf edebilirsin... ekonomik özgürlüğünü eline alman şart en basiti, ve toplumsal statünü yükseltebildiğin kadar yükseltmelisin.. saygı duyulmuyorsa kazanabilirsin.. ama günümüzde ne yazık ki birçok hemcinsim bunlar için uğraşmayıp bir zengin koca bulma merakında.. herkesin hayatına saygı duymak lazım tabiki yinede.. hayatın öznesi herkes için farklıdır...

Yükleniyor...