6 yaşındaki henüz okula gitmeyen cocuk bilimsel dergiler okuyorsa üstün zekalimidir?

6 yasina yeni girmis henuz okula baslamamis ancak okuma yazma biliyor ve tubitak in bilimsel dergilerini okuyorsa, parklardaki yollardaki her cesitten agaclarin türünü bilip tohumlarini topluyorsa ekip buyutuyorsa tohum ve agac kolleksiyonu yapiyorsa, turkiyenin bir cok yerindeki muzeleri ve tarihi yerleri gormedigi halde biliyorsa sayıyorsa ve beni gotururmusun diyorsa, bilgisayar kullanabiliyorsa ve muze gezmeyi seviyorsa, duzgun ve mantikli konuşuyorsa mantikli olmayan bahaneleri sorguluyorsa bu çocuk ustun zekalimidir yoksa cevresel faktorler mi etkilemistir?

0|0
11|4

En İyi Erkek Görüşü

• Zekidir, belkide fotoğraf hafızası vardır ama meraklıdır ve çooook merak ediyordur. Ben 7-8 yaşlarında ansiklopedi karıştırırdım. Sorgulamasını sakın önleme, bir şeyi merak ediyorsa da basit ve açık şekilde anlat ya da onu kitaplara gönder kitaplardan okusun. Ama kitapları sen seçmelisin, internetide gözetlemelisin. Merak bu her yere girebilir.
    Buradan daha çok, bir çocuk psikoloğuyla konuşmalısın ya da okulda bu işi bilen biriyle konuşmalısın. Nasıl davranmalıyız falan diye.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben okuma yazmayı 2,5 yaşında anneannemden öğrendim ama bu haldeyim. Zaman gösterir her şeyi 6 yaşında daha o müzelere götüreceğine bırak sokaklarda oynamanın tadını çıkarsın azcık

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• yoo ilgisinide çekiyor olabilir

0|0
    0|0
  • ben 6 yaşında uzay evren kainat dergileri aldırıp anneme zorla okutturuyordum

0|0
    0|0
  • meraklıdır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• üstün zeka demek yanlis olur bence , merakli diyebiliriz , illa bilim dergisi okuyo diye zekasi cok anlamina gelmez demekki o konuya ilgi duyuyo, moda dergisine de ilgi duyabilirdi , sadece konu farkliligi

0|0
    0|0
  • Zeki olduğu anlattığın kadarıyla denilebilir ama üstün mü bir iq testi yaptırmak gerek.

0|0
    0|0
  • çocuğun bilişsel gelişimi zengin uyarıcılarla tamamlanmış zeka oyunları oynamaya devam edebilir ama bu zekasını kullanabilme imkanı varsa bir rehabilitasyon merkezinden üstün zeka bölümüne başlamalı

0|0
    0|0
    • 2ay

Zeka oyunu derken neler tavsiye edersin? Yegenim olur ona göre hediyeler alayim

• 2ay

100 parçalı bir yapboz alabilirsin ayrıca etkinlik kitaplarıda var ama yapboz alırken şeklinin karışık olmamasına dikkat et

• Zekidir harcamayın

0|0
    0|0
  • Meraklı

0|0
    0|0
  • Üstün zeka olasılığı yüksek

0|0
    0|0
  • değişir kesin bişey yoktur

0|0
    0|0
  • Zekidir.

0|0
    0|0
  • Cevresel faktorler etkılemıstır dıye dusunuyorum ama cabuk kavrayan yapıda

0|0
    0|0
  • 5 yaşında okumaya yazmaya başladım okula gitmediğim halde

0|0
    0|0
    • 2ay

Ancak bu bilimsel dergileri okuyor cocuk kitaplarini değil

• 2ay

Bende çocuk kitabı okumuyodum gazete dergi vs okuyodum. Sadece meraktan dolayı onlar çevresinden etkileniyo

Yükleniyor...