Evleneceğiniz kızın babasıyla aranızda olan yaş farkının düşük olması tuhaf karşılanır mı?

Diyelim erkek 30 yaşında,
Kız da 21-22 yaşlarında ve evlenmek istiyorlar.
Kızın babası da toy bir yaşta erken evlendiği için 40-41 yaşında.
Bu bana biraz tuhaf geliyor, nası bir insanın baba demeye dili varabilir ki? hele ki baba bir de yaşından çok daha genç gösteriyorsa daha da vahim bir durum olmaz mı sizce yoksa bir tek bana mı tuhaf geliyor bu durum? Düşünün bir de kızın evleneceği adam 35 lerindeyse kızın babasıyla arasındaki yaş farkı 5 e düşüyor :D

2|5
65|117

En İyi Kız Görüşü

• Olgun insanın çoluk çocukla evleneceğinin tuhaflığını bir kenara bırakıp soruya odaklanıyorum.
    Eğer çekirdek aile kurmayı planlıyorsan onun anası babası kardeşi yeğeni kuzeni büyükannesi büyükbabası kankisi eski sevgilisi komşusu sınıf arkadaşı favori öğretmeni patronu iş arkadaşı falan hepsinin köküne kibrit suyu. sanki onlarla yatağa girecen.
    aşiret tarzı geniş aile kuracaksan yorum yapamıyorum.

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ne olur şu kimlik yaşına göre konuşmayın her zaman söylüyorum.. Önemli olan gönül ve akıl yaşı.. İnsan gibi bir insan, saygılı, akıllı ve hoş görülü ise ve kızına gereken mutlu yaşamı verdikten sonra , o kimlik yaşının önemi nedir? Ben görüyorum bazen 15 yaşında olmasına karşın öyle olgun öyle engin kişilikler var ki.. Bunun yanında 60 ın üzerinde olmasına rağmen 10 yaşında çocuktan daha çocuk insanlar var.

0|1
    0|0
    • 2ay

aynen öyle haklısınız ama bu memlekette bu yaş meselesini sıkıntı olmaktan çıkaramazsın çünkü ataerkil bir toplumdan kaynaklanıyor.

• 2ay

Ama şeyh efendi 7 yaşında ki kızla evlenebilirisiniz diye fetva veriyor ya.. Birilerinin işine geldiği gibi biz de her konu..

• 1ay

Teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 64

Erkekler Ne Diyor 116

• Ya bence önemli olan çiftin isteği bu gibi durumlarda ama kendi adıma kuşaklar arası ilişkilere sıcak bakmıyorum 😄 Ben yapamazdım. Zor...

0|1
    0|0
  • 11 yaş tamam anlarım da
    20 yaşındaki kız niye 35 yaşındaki adamla evleniyor işin saçma tarafı burada
    35 ne demek zorlasa banası olacak 3 yaş kalmış arada bu sorgulanmalı

0|1
    0|0
  • şahsen bana tuhaf gelebilir ben zaten gelmişim 32 ye evleneceğim kızın babası 40 larda falan olunca tuhaf gelebiliyor insana birde 35 üzeriyse daha garip olabiliyor :D

0|1
    0|0
  • Tuhaf karşılanabilir.

0|1
    0|0
  • Baba ile kanka olur maçlara giderdim.. Tuhaf gelmez, daha iyidir hatta. yaş farkı az olduğu için de anlaşmak kolaydır. Hem eşinin babası, ona neden baba demeyesin.

1|1
    0|0
    • 2ay

Babamla aranızda 14 yaş var 😂😂

• 2ay

Sen de bnmki gıbı babayı bulamazsn hiç bir yerde 👌😌😂😂😂

• 2ay

Soran sövecek :D

• Daha güzel samimi olmaz mı kurban bayramında 7 kişinin girdiği danayı beraber keseriz sonra diğerlerine az pay edip kendimize etin en güzel yerlerini falan alırız keşke öyle bir kayınbabam olsa.

0|1
    0|0
  • 10 yaş değil, 2-3 yaş bile olsa babandır.. Kayınpederindir..
    Yaşa bakmaz, vazifeye bakar..

Tuhaf değil..

#Vesselam

0|1
    0|0
  • Ben tuhaf bulmuyorum. Sen o yaştaki kızı karın olarak alıyorsan. Onun aileside artık senin ailendir. Babası baban, annesi annendir.

0|1
    0|0
  • Tuhaf karşılanabilir belki ilk başta ama sonrasına taraflar eninde sonunda bu durumu kanıksar. Günümüz şartlarında, çevrede buna benzer pek çok olay vuku buluyor artık.

0|1
    0|0
  • yaşı sürekli kafaya takarsan zaten evlilikte yapamazsın.. hem fiziksel hemde diğer koşullarda ve nasıl davranman gerektiği konsunda kendini hazır hissetmen gerek..

0|1
    0|0
  • pes yaparız onla

0|1
    0|0
  • Oldukça tuhaf bir durum ama mecburiyet ve bir süre sonra alışılagelmişliğin getirdiği bir durumla tuhaflık yavaş yavaş yerini sıradanlığa bırakacaktır.

0|1
    0|0
  • Reis deriz :)

0|1
    0|0
  • Hele bir evlenmeye karar ver de gerisi kolay. Babada dersin, abide dersin, ismiyle de hitap edersin, saygı çerçevesinde orta yol bulunur.

0|1
    0|0
  • Kixin babasida erken evlenip erken bebek yapmasaymis.. adinin sonuna bey eklenerekte hitap edilebilir

0|1
    0|0
  • Hahah tuaf bir durum harbiden öyle bir durum olmasi :) ben sahsen baba diyemezdim 😂😂 abi iyi gider ama oda olmaz hahahha

0|1
    0|0
  • Hayır karşılanmaz, sonuçta babasıyla değil kızıyla evleniyosun. Ama kızın babasından büyüksen sıkıntı.

0|1
    0|0
  • adam umrumdamı
    ben kızı
    kız beni sevdikten sonra

0|2
    0|0
  • Eşini seviyorsan Eğer illa babasına baba demek zorunda değilsin bu kalıplaşmış düşüncedir, Saygını her türlü ifade edersin. Yani bu evliliğe ya ad mutluluğa engel bir sebep olamaz.

0|1
    0|0
  • evleneceğin kızla en az 6 en fazla 10 yaş olması normal kadınlar erken yaşlanır evlendiğinde senden yaşlı durmasın ayrıca kadınlar daha erken yaşlarda olgun düşünür o yüzden kızın küçük olması hem fiziki olarak yan yana yakışmanız hemde kafa yapınızın fikirlerinizin aynı olması demektir sıkıntı yok ;)

0|1
    0|0
  • Düşündüm evet çok komik bir durum gerçekten, ben demezdim herhalde ''bro naber filan'' takılırdım :)))

0|1
    0|0
  • onun bunun yaşından dolayı hayat tecrübesine kapılıp giden kızlar , bende otuza doru gidiom aynn devam :D

0|1
    0|0
  • Ben evleneceğim kadınla aramda en fazla 5 yaş bırakırım

0|1
    0|0
  • tuhaf karşılanır ama günümüz ve sonrası için böyle veya buna benzer bir durumla karşılaşmak neredeyse imkansız

0|1
    0|0
  • Sanki o tadı vermez ya. Kayınbabalık olduğu için hem ciddi olmak zorundasın ama yaşlar yakın diyede biraz arkadaşça olman lazım

0|1
    0|0
  • Para varsa sorun yok

0|1
    0|0
  • Yaş değil saygı durumu önemli

0|1
    0|0
  • neden olsun ki bence sorun değil bu.

0|1
    0|0
  • Niye işte kayno ne yaptın hadi balığa gidek hadi mangala gidek birde kafanız uyusursa var ya kızından çok babasıyla takilirsin yok yok düşman başına ayrılık sebebi resmen

0|1
    0|0
  • Zerre sallamam

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    86

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...