Her çocuk özel midir?

Her çocuk özelmidir diye sorulduğunda ne cevap veririsiniz? İşte seyredin öğretmenliği sorgulayın, gerçek mi diye?

Güncellemeler:
2ay Hiç böyle öğretmene rastladınız mı?

9|2
28|20

En İyi Kız Görüşü

• Filmi izledim ağladım böyle öğretmenler var mı diyede sorguladim. Her çocuk özeldir değerlidir ama ulkemde maalesef eğitime bu denli onem verilmediği için ogretmenlerde bu denli ilgili alakalı degiller...

0|1
    0|0
    • 2ay

Zaten modern dünya ile aramızda ki fark bu.. Hele Japonyayı anlattı arkadaş eğitimi alım durdu..

• 2ay

Evet orayi bende duymuştum belli bir zaman sinav yapmıyorlarmış şaşırdım gayet mantıklı geldi.

En İyi Erkek Görüşü

• Amir khan filimleri bu konuda çok güzel öğütler verir. Çok güzel bir soru. Her çocuk özeldir ama annesinin ya da babasının değer vermediği çocuğa, kimsede pek değer vermez, tıpkı halkına değer vermiyen bir devlete başka devletlerin değer vermeyeceği gibi.
    benim ütopyamda eğitmek diye birşey yok! Ben çocukların şekillendirilmeye çalışıp bir kalıba konulmasına yani eğitime ve sınava karşıyım. Ben çocukların öğrenme arzusunun arttırılmasına ve onlara onların istedikleri tarzda öğretim verilmesi taraftarıyım.
    Çocuklara hiç sormuyoruz nasıl bir öğrenim istediklerini, anlamıyoruz sınavın kaybının geleceğimiz olduğunu, başarısız sınavların sorumlularının öğrenciler değil, hocalar olduğunu anlamıyoruz. Bir gün lise ve ünüversite sınavlarını kaldırıp seçimi sınavla değil, oyunla yapmaya karar verdiğimiz gün, dünyanın en gelişmiş okulları, üniversiteleri, en iyi hocaları, öğrencileri, mimar, mühendis, doktorları vb. bu ülkede yetişecek.
    Çocuklarkn eline daha 8 yaşında, tahta şekil, elektironik cihazlardan, matematik bulmaca gibi cisimlerden oluşan, akıl ya da becerikli yapılar gibi oyunlar verirsek, çocuk bu oyunlardan hangisinde başarılıysa, ya da yetenekliyse onu o kanala teşvik eder, hangi ünüversiteye gideceğini belirlersek ve o yöne yönlendirirsek İşte o zaman bu ülkenin çocukları en özel olur ve hakettiği değeri kendisi bile edinir.

0|0
    0|0
    • 2ay

Çok güzel de dediğin ancak liyakatli ve gerçek ahlaklı kişiler meclise girer devlet idaresi yaparlarsa olur.. Yoksa Afrika kabileleri gibi aslan avlamaya çıkarlar.. Japonya ile aramızda ki fark bu kadar ortada.. İsveçten gelen kişi ana okulunu anlatıyor aklımı duruyor biz acaba insanmıyız diye düşünüyorum..

• 1ay

Teşekkür ederim ☺

• 1ay

Rica ederim aynı fikirdeyiz.

Kızlar Ne Diyor 27

• Bu filmi seyrettim.. ağlayarak... tabiki her çocuk özeldir. Aslında her çocuk insan doğar ve büyüdükçe insan vasfını yitirir.. büyüyerek çocukluk ettik sanırım..

0|1
    0|0
    • 2ay

Aynen öyle katılıyorum melek doğarlar biz onları şeytana çeviririz.

• Tabiki özeldir☺

0|1
    0|0
  • Seyretmiştim.
    Bu adamin butun filmleri cok iyi.

0|1
    0|0
  • Özeldir 👍

0|1
    0|0
  • Kesinlikle

0|1
    0|0
  • Güzel video

0|1
    0|0
  • Bu film kesinlikle izlenmeli.

0|1
    0|0
  • Özeldir tabi ki bir öğretmen olarak biliyorum her çocuk birbirinden değerli ve özeldir. :) Taare Zameen Par

0|1
    0|0
  • Her insan özeldir

0|1
    0|0
  • elbette her çocuk özeldir

0|1
    0|0
  • Bazıları kaliteli kardeşim. dönüşüyor genler önemli

0|1
    0|0
  • Izlemistim ozeldir 😊

0|1
    1|0
  • Her insan özeldir bence

0|1
    0|0
  • Bu filmi izledim gercekten cok güzel. Her çocuk özeldir evet.

0|1
    0|0
  • idealist öğretmenler yok artık hepsi gün bitse de eve kaçsak derdinde çoğu boş ve ilgisiz..

0|1
    0|0
  • Ozeldir Amir khanda çok güzel işlemiş filmine :)

0|1
    0|0
  • Yine muhteşem bir aamir khan filmi. her çocuk özeldir

0|1
    0|0
  • Ben bu filmi izlemişti. Muhteşem bir film. İzlemeyenlere kesinlikle tavsiye ederim.

0|1
    0|0
  • Tabii ki. Her çocuk özeldir.☺️

0|1
    0|0
  • Özeldir

0|1
    0|0
  • İzlemiştim kesinlikle özeldir her çocuk.

0|1
    0|0
  • aamir :)) tabiki özeldir hele diğerlerinden farklıysa daha özeldir benim için

0|1
    0|0
  • Özeldir

0|0
    0|0
  • Tabii ki

0|1
    0|0
  • Aamir khan ın ilk izlediğim filmi. Evet her çocuk özeldir her çocuğun farklı ilgi alanları vardır ama ne yazık ki bizim ögretmenlerimiz daha kendi sınıfında ki çoğu çocuğun ismini bilmiyor

0|1
    0|0
    • 2ay

Orta okulda iken annem ders çalışmadığımdan şikayet ederdi.. Asdlında ben dersi derste öğrenen iyi gözlemci bir çocuktum bir göz atmak bir okuma yeterdi.. Bir gün okula gelmiş durum ne diye öğrenmeye sınıf öğretmenimize denk gelmiş beni şikayet etmiş.. Sınıf öğretmeni''Hanım hanım, sen benim en iyi öğrencim hakkında şikayette bulunamazsın, duymamış olayım.''demiş.. İşte öğretmenlik vasfı..

• 2ay

helal

• Evet cunku hepsi ayrı fonksiyonda düsünür

0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 19

• Türkiyedeki öğretmenler geri-zekalı. Kusura bakmayın da daha hala öğretmenin vurduğu yerde yok gül biter yok çiçek öter böyle mal zihniyetlerin köküne bir kibrit suyu dökmek lazım çocugu dövdü mü al sopayı yatır falakaya iyice bir döv sonra da at öğretmenlikden. Çocukların özgüvenlerini kıranı mı dersin? Kendi egosunu kasanı mı dersin? Kendi öğretmeni onu dövmüs gördüğünü uygulayıp aklınca intikam alanı mı dersin? Aile sorunlarını cocuklardan cıkaranı mı dersin? Sapığı tacizcisi tecavüzcüsü mü dersin? Yav abi çocukların hepsi özeldir hepsi güzeldir. Hiç bir cocuk kötü doğmaz cevresindekiler kötü yapar bir cocugu başta aile olmak üzere ikincisi okul ve öğretmenler. Yani biraz sitemli bir yazı yazdım ama zihniyet çok yanlıs ya cidden böyle kendini bir halt sananları öğretmen yapmayacaksın ya.. Çocuklar özeldir. Atatürk'ün dediği gibi de Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.".

0|1
    0|0
    • 2ay

Yarın bir de iamamlardan öğretmen yaparlarsa o zaman göreceğiz neler olacağını falakada devreye girer her halde..

• 2ay

Normalde dayağa karşıyım fakat çocukları dövebileceğini sanan hatta döven öğretmenlere falaka bile az. Döverim her seyi yaparım öğretmenim diyenler felan var. Bu devirde imama bile güvenmiyorum ben sayet kızım olsa oğlum olsa hiç yollamam kur'an kursuna felan. İmamlar bile sapıtmış çok azı iyidir ayrıca imamdan öğretmen olmaz. Öyle bişey yaparlarsa zaten hepsine sopa atmak lazım. Bizim eğitim hayatımızda da vardı mesela öyle dayak ile adam edebileceğini sanan öğretmenler. Yani atatürkün değerlerini devam ettiriyoruz ona uyuyoruz baş öğretmenimiz diyenlerden bile çürükler çıkıyodu atatürk sana cocukları dövün azarlayın mı diyor ya da korkutun felan? Öğretmenlik ve eğitim çok ciddi bir meslek nasıl askerlik öyleyse hatta öğretmenlik bence daha kutsal yarının gelecekleri hep onların elinden geçiyor. En ufak bir yanlısı olanı atacan öğretmenlikden sırada bir sürü öğretmen bekliyo zaten. İmam mevzusuna girmek bile istemiyom zaten öz kardeşine tecavüz edenler var.

• Hayat en büyük öğretmendir
    Hayat her çocuğa özel davranmaz
    Kimisi annesine bağırırken
    Kimisi yetimhanede ranzanın kenarına anne yazar ;)

0|1
    0|0
    • 2ay

Ne yazık ki öyle .. Anacığım her zaman başımın tacı idi ve kollarımda son nefesini verdi.. Üvey abab ile büyüdüm mekanı cennet olsun nur içinde yatsın babalık şefkatini çok fazla gösterdi.. Bu gün kü ben onların eseriyim.. Demek istediğim işte bu.

• Yok böyle film, efsaneydi gerçekten, favorilerim arasında🙂👍👏👏👏

0|1
    0|0
  • Saygılar abi severek okuyoruz anam da bazen bilgisiyarı açık bulunca hemen buraya gelip sizin yorumlarınızı okuyo babam yakalayacak diye çok korkuyo ödü patlıyo.

0|1
    0|0
  • evet aynen bencede özeldır

0|1
    0|0
  • Çocuklar bizim gelecekteki aynamızdır

0|1
    0|0
  • Bu çocuk kadar saklı kalan yeteneğim olmadığı için böyle bir öğretmenede pek ihtiyaç duymadım. Ama buna benzer bir öğretmenim oldu evet. Soruna gelirsek her çocuk özeldir mehcab amcacım

0|1
    0|0
  • Sanırım bu sıralar Aamir Khan filmleri izlemeye başladın abi , kesinlikle her filminde bir mesaj veriyor ve çok değerli filmler yapıyor fırsatın olduğu sürece izlemeni tavsiye ederim
    Bu arada tabiki ''Her çocuk özeldir'' :)

0|1
    0|0
    • 2ay

Evet öyle de ağlamaktan canım çıkıyor çok duygulanıyorum.. Memlekette o baba gibi çoğunluk olunca.

• 2ay

haklısın abi biz sizi anlayamayız ne desek boş , belki baba olunca birgün :)

• Hitler ozeldi :)

0|1
    0|0
  • Özeldir.
    Filmi seneler önce izlemiştim gerçekten çok güzel. Tam bir Aamir khan klasiği

0|1
    0|0
  • bu filmi 2 sene önce izledim çok üzüldüm çünkü neye yeteneğimin olduğunu keşfedemedim ya da biliyorum eğitimini alamadım içimden şunu geçirdim "artık çok geç" anca hobi olarak yaparsam yaparım

0|1
    0|0
  • İzlediğim en güzel filmlerden birisi bu. 😊

0|1
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • Her çocuk özeldir evet bu dünyayı güzelleştiren onlar

0|1
    0|0
  • Bu film güzel 👍🏽👍🏽

0|1
    0|0
  • Kesinlikle güzel film

0|1
    0|0
  • Özeldir.

0|1
    0|0
  • hepsi özel

0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...