Bakalım buna ne denir ne denmez?

Şeriate olan görüşlerinizi gercekten merak ediyorum? 🤔

0|0
6|21

En İyi Erkek Görüşü

• Arabistan da ki gibi olacak eğer Türkiye ye gelirse. Zira pratikte her şey güzel teoriye geçince çok saçma olacak. Otobüste şort giyenler tekmeye maruz kalacak.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Dayatmalar olmamali bana göre din insanin vicdaniyla ilgilidir ve dini gorusler kisilerce hür olmalidir bugun seriatle yonetilen ulkelere bakinca kadin egemenliginin kisitlandigini goruyoruz bir cok durumda soz sahibi olamiyorlar ve birine biseyi ne kadar yaptirmayi zorlayip dayatirsan o seyi sevmemekle birlikte nefret ederler.
    Inanc, inadet bu tur gorusler kisisel olmali ve insanlar birbirinin goruslerine zit bile olsa her ne olursa olsun saygi duymalidir

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Kurulu bir düzen var millet ileriye gitmeye yönelik adım atarken geriye meraklı beyinsizler gitsinler ama bu ülkede değil zaten şeriatçı olup geride olan devletler var oraya göç etsinler acilen

1|0
    0|0
  • dinle devlet ayrılmalıdır. suanda dinle devleti yöneten liderimiz sagolsun toplumda arkaasından ilerliyor ama din insana özgüdür devleti dinle yönetilmemeli

1|0
    0|0
  • Yapıp uygulayanlara saygım var ama hem aile yapıma bende benim kişilik ve karakterime tamamen ters bir uygulama.

0|0
    0|0
  • Şeriat demek araplaşmaya adım atmak demektir.

0|0
    0|0
  • Ben şeriat olan bir ülkede yaşamam, yaşayamam.

2|0
    0|0
  • şeriat bu ülkeye gelemez.

1|0
    1|0
    • 2ay

Getirmeye çalışıyorlar ama , su an Nasıl sadece bir kişi tarafından yönetilmeye çalışılıyorsak

• 2ay

İdam gelmiş olsa ki gelir mi bilmiyorum ama hic iyi şeyler değil bunlar

• 2ay

yapacak birşey yok. bundan oncekılerınede yaptılar. bunada yaparlar.

• Her türlü dini yönetime Karşıyım

1|0
    0|0
  • Şeriatı kulun kanununa göre değil allahın kanununa göre yapsalar sıkıntı olmayacak

1|0
    0|0
  • şeriat pisliktir hangi şeriat diyede sorulabilir sünni, şii, vahhabi hepsi pisliktir şeşiat isteyen işide katılsın ya da sudi arabistana göç etsin bu ülke laiktir laik kalacak !

1|0
    1|0
  • Bence gelmeli düzen neden hep karışıyor hergün garip olaylar oluyor hepimizde dini duygularımız zayıf birbirimize baktığımızda dini yönden rekabet edecek insan görebiliyor muyuz

0|0
    1|0
  • seriat sonucta Allah in kurallarina gore devlet yasami inkar edemem bunu ama turkiye de seriatigetirmek zordur bunu bilirim

0|0
    0|0
    • 2ay

Bunca olan şeylerden sonra seriat istiyoruz diye bağıran bir nesil yetişiyor acı ama gercek işte

• 2ay

dusunce ozgurlugu diye birsey var devleti bolucu teror orgutunu savunmadigin surece saygi duyarim

• 2ay

Allah korusun

• Dine dair hersey kötü olduğu gibi şeriatte kötü

0|0
    1|1
  • Zorla din olmaz kendi istegimizle yapmaliyiz ibadetlerimizi

0|0
    0|0
  • biz trakyalılar kafayı bulmaktan yanayız :D

0|0
    0|0
  • din şeriattır şeriatta din derler

0|0
    0|0
  • Şeriatı istemeyen dinden çıkar

0|0
    3|2
  • Tamamen sosyal demokrat bir ideolojiye sahip olarak diyorum ki uygulanabilir bir şeriat iyidir.. İslam'ın içi boşaltılmamış olan bir yerde, dini baskıların olmadığı bir ülkede; ama ta İslam'ın ilk yıllarından bugüne böyle bir yer olmadı. O yüzden şeriat şu an olabilecek en kötü sistemdir!

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

• Kesinlikle şeriat gelmemeli zaten bir kadının bunu istemesi bana çok saçma geliyor.. ve bu ülkede herkes müslüman değil müslüman olmak zorundada değil o şekilde yönetilmek zorundada değil şu an isteyen istediğini yapabilir laiklik müslümanların ibadetini ya da yaşamasını kısıtlamıyor benim düşüncem böyle

1|0
    0|0
  • Hmm. Tam olarak ne duymak istiyosun?

1|0
    1|0
  • Dinde zorlama yoktur

2|0
    0|0
  • Şeriatın olduğu bir ülkede yaşamam şahsen.

1|0
    1|0
    • 2ay

Kimse yaşayamaz anca geri kafalı sesler şeriat istiyoruz diye bağırır. Hemde laik bir ülkede.

• 2ay

Malesef o geri kafalılar hiç bitmiyo..

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...