Anadolu müslüman toprağı değil mi?

şeriat laiklik diye girmeyeceğim konu bu değil Atatürkçü bir insanım zaten az cok ideolojimi bilirsiniz fakat bir sorum var anadolu müslüman toprağı değil mi? burayı 1071 yıl önce müslümanlar feth etmedi? ee şimdi ne bu islam düşmanlığı anadoluda yaşayan herkes hangi dinden olursa olsun saygı duymak zorunda değil mi? 1071 yıl önce müslümanlar islama hakaret edilsin diyemi feth etti buraları? eğer bu topraklarda islamdan ve islamın gerektirdiği şeylerden (cami ezan) rahatsız olan varsa defolup gitmesi gerekir çünkü bu topraklar müslümanların anladınız mı?

2|2
3|19

En İyi Erkek Görüşü

• en son kim elde ettiyse o halkın toprağı ve dini görüşünün sembolüdür bin yıl önce hristiyanlar vardı biz hristiyan toprağında oturuyoruz diyemezsin almanyadan ev alsan o ev hala almanların mı yoksa artık senin mi?

0|0
    0|0
    • 2ay

bunu anlatmalısın burdakilere :) neymis önceden samanlarınmıs saman olacakmısım 😂😃😄

• 2ay

Biri türklükten girdi öteki kürtleri öne sürüyor diğeri hayır türkler müslüman değil diyor osmanlı zamanı müslüman olmusuz iki yüzyıl çöp yani 😃

• 2ay

tarih bilmiyorlar oguz boyu müslümandır torunları kayı boyu müslümandır selçuklular içinde dirler selçuklularda müslümandır şaman olan türklerde vardır ama çoğunluğu müslümanlığı seçmiştir ve tarihte hepsi ülke olmuşlardır en sonra birleşip osmanlı çatısı altında imparatorluk kurdular cahiller işte takma neyse hayırlı işler

En İyi Kız Görüşü

• Budur.

0|1
    1|1

Erkekler Ne Diyor 18

• Olum size tarih dersi veren hocayı öttürim.
    Türkler Selçuklu zamanında yarı müslüman bile değildi. Sadece müslümanlığa geçenler vardı.
    Onun öncesinde mistik inancımız hala sürüyordu.
    Müslümanlık tam olarak Osmanlı'da yayıldı bir akım gibi.
    TRT'de Diriliş Ertuğrul izleyen burda kafasını yaşıyor mk asdjklfasdf

3|3
    2|0
  • Boşuna yırtınıyor bu tipler Allahın izniyle bu topraklarda kıyamete kadar ezanlar dinmeyecek rahatsız olan varsa kapı şurda

2|1
    0|3
    • 2ay

Kapının yerini iyi biliyorsun bakıyorum da :D Çıkarken ört bir zahmet cereyan yapmasın

• 2ay

Ezandan dinimden rahatsız olduğumu nereden çıkardın kuş beyinli rahatsız olana gösterdim kapıyı anlama özürlü

• 2ay

Üstün zekandan dolayı seni kutluyorum ve yılın ironi engellisi seçiyorum.

• Hayır canım benim bu topraklar Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşı olan herkesin. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her dinden milletten insan var. Tepkim cami ezana değil seven sever sevmeyen sevmez, tepkim sen kimseyi kimsenin vatanından kovamazsın. Az ötede havla.

1|1
    1|0
    • 2ay

Tarihine bak burası müslüman toprağı sen ötede havla çünkü Atatürkte dinci bir insan ben yasamasınlar demiyorum saygı duymak zorundalar saygı duymayan defolur gider

• 2ay

Kalkacakmıs 😄😃😂 kudurma türkceyi saf türk olarak senden öğrenecek değilim istersen öz türkçe konusuyum? 😃😂

• 2ay

Bence bu kapasite ile kimseden de öğrenemezsin gibi geliyor bana. Öğrendiğini sandığın şeyler fiyasko

• değil.. anadolu bir çok dinin yaşadığı hatta dinsizliğin de yaşadığı bir yerdir.. mozaiktir. ayrıca herkes müslüman olsa bile gene de bu bir dindir.. ve dinler asla yönetimde yer alamaz.. bireysel yaşanır.. toplumsla yaşanan dinler zorbalığa dönüşür.. sistem bbunu gerektirir çünkü..

1|2
    1|0
    • 2ay

Ağzına sağlık dostum. Kıza bak ya kimin ülkesinden kimi kovuyor aklınca. Anadolu dediği toprak pek çok medeniyetin kurulduğu hatta hristiyanlık dinin kaynağı bir coğrafya. Not: Hristiyan değilim, sadece bu cahil yobazlara uyuz oluyorum

• 1ay

@Articuno aynen... zaten laiklik budur.. anlayamadılar gitti laikliği.:)

• 1ay

kürtlerin yardımıyla tam müslüman olmamış türkler..

• ben tarih bilgim zayıf olduğu için soruya görus yazmaya çekiniyorum. adam kalkmış direk anadolu muslumanların değilmi diye soru açmış. ben bir şey yazsam bana cahil der. bir de karşıt göruş gelince hemen engeller. siz daha kendi görusunuzu savunmaktan acizsiniz. şu engelleme olmasa soru soramayacaksınız. anadolu dunyanındır. ustunde insanlar yaşar. allah yok din yalan. muslumanlık en kötu dinlerden biridir. 1400 yıldır hala doğru uygulandığı görulmemiştir. ne desek onlar muslumanlığı yanlış yorumluyor oluyor. kuran apaçık bir kitap değil mi? neden 1400 yıldır kimse duzgun uygulayamadı peki? nasıl olsa engelleyeceğin için hepsini birden yazayım dedim. şimdi kendince bir cevap yapıştırır ondan sonra engeller kendini tatmin edersin.

0|0
    0|0
    • 2ay

tanımadan karakter analizi yapıyorsun bu soruyu bugun acılan onlarda din düşmanı sorulara karsı actım ve sorumda asla anadoluda sadece müslümanlar yasar baska kimseye yasayamaz demedim. dedimki anadoluyu en son müslümanlar feth etmiştir nedenlerinin içinde islamı daha iyi yaşamakta vardır yani 1071 yılında bu nedenden feth edilen yerde Şu an ezan istenmiyor cami istenmiyor bu mantıklımı yani? engellemem ama hakaret ederseniz cevap vermem

• 2ay

Toprak en son feth edenin dini ve siyasetini tasır örneğin israile gidip burası musluman topragı diyemezsin cunku orasu yahudi toprağı önceden müslümanlarındı ama Şu an değil

• 2ay

bu konu zaten tamamen sacma. simdiki zamanda turk milleti yasiyor bu topraklarda çoğunlukla musluman olsa da karma bir toplum ve dinle yonetilmiyor. hatta resmi olarak bir din yok anayasada yazan. ben gelip senin uykunu bolecek sekilde muzik yayini yapsam rahatsiz olursun demi. kimse senin dini degerlerine saygi duymak ya da katlanmak zorunda degil. zaten amaci namaz saatlerini hatirlatmak sadece coktan kaldirilmasi gereken bir uygulama. cami yerine okul hastane yapilsa daha faydali olur. ya da evsizlere barinak.

• Aynen öyle müslüman olmamızdan rahatsız olan varsa defolsun gitsin.

1|1
    0|1
  • Kemalist değilim. Atatürkü de günahım kadar sevmem. Yiğidi öldür hakkını yeme derler ya, işte Atatürkte benim için öyle bişeydir. Atatürk olmasaydı hepimiz bu hacı hocaların etkisi altında kalırdık, Atatürk olmasaydı şimdi belki Türkiye bile bir ortadoğu ülkesi gibi mezhep kavgasındaydı. Atatürkün engellemek istediği şimdiki yöneticiler tarafından bir bir uygulanıyor. Hem Kemalist hemde müslüman olunmaz. Ve sana bir soru sorayım, birisi gelip kafana silah dayasa benim dinime geçmezsen seni öldürürüm sen ne yaparsın? (dürüst ol)

0|1
    0|1
    • 2ay

Atatürk müslüman bir insan zaten😄 sadece çok dindar değil

• Ben de ATATÜRK'ÇÜYÜM

1|1
    0|0
  • Biz laik bir ülkeyiz bunu unutmayın lütfen. Bu ülkede hristiyanlar da var, yahudiler de.. türkler sadece müslümandır diye bir kaide yok. Ama şu konuda haklısınız herkes herkesin dşnine saygı duymak zorunda. Bu ülkede yaşayan biri of ya neden ezan var deme hakkına sahip değil ama aynı zamanda bu ülkede yaşayan biri şu kilise kaldırılsın da diyemez. Osmanlı da dini hoşgörü vardı türkiye için de aynı şey geçerli

0|1
    1|0
    • 2ay

bende bundan bahsediyorum ama kimse bu ülkede ezan okunamaz diyemez bu bu ülkedekilerin en temel hakkı laiklik farklı bir boyut kardesim seriatta

• 2ay

Tabiki diyemez haklısın ama bu ülkede müslüman olmayanlara çok büyük baskı var o da olmasa keşke :(

• Ezana peygambere hakaret eden p. çler türedi az önce soruda gördüm

2|0
    2|4
    • 2ay

Ergen telaşına ateist olanlar bunlar yarın toto sıkışınca Allahım affet derler farklı gözükeceksiniz sözde ateistim iki laf edersin savunamaz kendini beynini sktiklerim

• Bugün ne hikmetse biri dine hakarettir gidiyor çözemedim gitti kardeşim insanlar cidden işsiz inanmasınlar ona bir şey demiyorum zaten hakaret edilmesi insanın sinirini bozuyor sadece müslüman değil herkesin vatanı ama herkes haddini bilecek

0|0
    0|0
  • adamin biri diyor ki;biz anadolu cocuguyuz
    digeri ise neden biz bacım cocugumuyuz diyor mesela bundan ibaret

2|0
    0|0
  • bu kafayla avrupada cami istemeyen kafa aynı! kimse kimseyi kandırmasın. bu kızımız avrupada doğsaydı ve hristiyan olsaydı cami istemezdi! holldadaki seçimlerde aday bir yavvşak vardı ülkedemüslüman istemeyen; senin ondan ne farkın var?

0|0
    0|0
    • 2ay

Ben kimse dinini yaşamasın mı dedim? islama saygı duymak zorunda dedim

• Dünyada en fazla Hristiyan var,
    sen de dünyayı terket o vakit,
    düz mantık 👍

0|1
    1|0
    • 2ay

Hayır bir de Hristiyanlık dininin doğduğu coğrafyadan aklınca kimi kovuyorsa kız. Hristiyan değilim ama kız ağır derecede cahil

• 2ay

Müslüman toprağı değilmi sonucta en feth edenler türk müslümanlar ne için feth ettiler hem dini daha rahat yaşamak hemde bağımsızlık için ama simdi ne oluyor ezan istenmiyor cami istenmiyor ben kimse dinini yaşamasın demedim sözlerimde saygı duyulması gerek dedim

• 2ay

Ortaçağ'da hatta yüzüklerin efendisindeki Orta Dünya'da bile bu kız kadar beyin fukarası bir insan yaşamamıştır bence. Şansımıza bizim devrimize denk gelmiş. Ortaçağ'da falan yaşasa bugün o zamanın şartları amorti edemezdi bu zeka fakirliğini

• Evet seni biliyoruz gizliden sorsanda 😀😀 müneccinmiyiz biz ne bilelim seni

0|0
    0|0
  • Şeriat laiklik diye girmeyeceğim demişsin de konu tam oraya denk geliyor.

0|0
    0|0
  • Ülkücü müsün

0|0
    0|0
  • Yanlız anadolu göktürklerindi :D ondan önce mağra adamları felanda vardı ateşemi tapalım onumu istiyosun?

2|2
    1|0
    • 2ay

bu da mı gol değil 😂😂

• 2ay

Annen için söylendiğinde senirahatsız ediyorsa Yaratıcın olarak inandığın Allah için söylenince niçin rahatsız olmuyorsun yani ezana essek sesi denilmesi hiç rahatsız edilmiyormu sanalde değil reelde böyle çok pankart acıldı

• 2ay

Sen benim yazdığımı bile okumuyosun ki canım insanların söylediklerini ciddiye almam için canım olmam gerekir den ne çıkardın merak ediyorum neyse bişey demicem daha fazla

Kızlar Ne Diyor 2

• Her kavim yaşadı ve sonra ki kavime yerine bıraktı olaya küçük bakarsan Müslümanların diye bakarsın büyük bakarsan insanın var oluş sahnesine kadar gidilir İslam saygı duyulması gerektiğine katılıyorum ama bu topraklar belli etnik grubun değil bu toprakta yaşama hakkı olan herkesindir Bu müslüman olur kürt olur fark etmez şu fanatik ırkçılığınızdan vazgeçin

0|0
    0|0
  • anladık

1|0
    0|0
Yükleniyor...