Almanya'ya gitmeli miyim?

Arkadaslar Merhabalar,
Zamaninda almanya da calisan gurbetci bir ailenin cocuguyum. Almanyada dogdum.
22 yil once Almanya'da annem babam ayrilmislardi. Ben anneme mahkeme karariyla verildim. Babam ise beni gorusmeye geldiginde annemden kacirip 5 yasimda Turkiye'ye getirdi.1995 ten bu yana sadece 2005 yilinda annemi bir defa buldum o da babam ogrenince bana iyi davranilmadiig icin irtibati kesmek zorunda kaldik. Simdi ise y. disinda lisans egitimini tamamlamis, 3 yildir guzelce meslegimi eline alip ekonomik anlamda bagimsizligini kazanmis biri olarak tekrardan annemle gorusmeye basladim.
Annemle tum gorusmelerimin altinda yatan sebep ise uvey annem ve uvey kardeslerimden dolayi evimde yillardir çektiğim problemler ve babamin bu duruma karsi cikmasi yerine uvey tarafinda olmasidir.
Okuldan sonra uvey kardeslerimin okul masraflari ve evin bir takim masraflari uzerime yıkılınca annemi aramak zorunda kaldim.
Fazla detaylara inemiyorum. Su anda annem beni Almanyaya cagiriyor, en kotu is kurariz iyi kotu bir is yaparsin burda vs diyor. Sizce gitmeli miyim? Orada dikis Tutturabilir miyim? Ozellikle gurbetci arkadaslarimizin cevaplari cok degerli benim icin.

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• Tatile git önce ortamı, anneni gör ona göre karar ver. Burdaki düzeni bozup oraya ne yapacağını bilemez halde gitme.

0|1
    0|0
    • 2ay

Annem de oyle dedi ama is yerinden boyle bir izin alamam yillik izin kotami cokstan doldurdum.. Mhtemelen ayrilirim isten. Geri donusum olursa farkli bir is bakarim ztn

En İyi Erkek Görüşü

• Elin ogluna caliscan yarin uvey kardeslerin bir olup seni dislicak ilerde sana bakcaklarmi baban madem kendine guvendi aldi cocuk varken ya da cocuk yapti baksin senin annen kardesin degil anneni turkiyeye cagir o zaman olmuyosa gidersin ama yerinde olsam durmam

0|0
    0|0
    • 2ay

aynen kardesim. Sen gec hem kacir. sonra iki tabak yemek koydur. adina baktim buyuttum de. Kadin zaten bilerek ustumuze geldi. Obur taraftan da madem kacirdin kusura bakma evimi dayali doseli alip evlendirmek zorundasin. Sirtimdan gecinmek yerine bunu yapmalisin. Ofkem feci kardesim. Dayanamiyorum buraya

• 2ay

Kendi dusen aglamaz baban bile bile gitti evledi o zaman esinede cocugunada bakcak oyle is mi biri yesin biri ona baksin annenin yani senin icin daha makul hem annenin yaninda ol baban yalniz degil zaten annenin yaninda dur

Kızlar Ne Diyor 3

• Git bence. Hatta baban seni kaçırarak geleceğinle oynamış belki de. anladığım kadarıyla çok mutlu da olamamışsın burdaki aile hayatından. git yazık annen yıllarca evlat hasreti çekmiş.

0|0
    0|0
  • git bence

0|0
    0|0
  • Benim ailemin yarisi alman Deutschland iyidir 👍

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• cok uzunmuş git

0|0
    0|0