Erkeklerden çekiniyorum?

Arkadaşlar mezunum üniversite için tekrar hazırlanıcam. Dershaneye yazıldım. İmam hatip mezunuyum normal hayattada erkeklerde iletişimim yok. Bunun sebebi imam hatipli olmak değil kendimle alakalı sevmiyorum yani doğru bulmuyorum.
Her neyse soruya geceyim. Dershaneye yazıldım sınıflar kız erkek karısık olacak ve cok cekiniyorum yani ben pek yakın olmak oturup muhabbet etmek istemiyorum zaten kendimi geri çekerim o konuda ama utanıyorum yani aynı ortamda napıcam hiç rahat olamam 😢
Not:Kiminize çok saçma gelebilir saygı duyarım ama benim için böyle eleştirme amaclı yazmak yerine fikir verirseniz cok sevinirim

0|0
9|11

En İyi Erkek Görüşü

• seni anlıyorum , hem zaten konuşmak zorunda da değilsin ki , gerek duymadıkça konuşmazsın , hem böylelikle de halk dilinde ; cool olmuş olursun :D

1|0
    0|0
    • 2ay

Dimi ya 😊 bende öyle yapıcam yani gerekmedikçe konusmaya gerek yok

En İyi Kız Görüşü

• Konusma mecburiyetinde değilsin yanına da kız oturur olur biter

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• yen bu korkununu karsina surekli cikicak

1|0
    0|0
  • imam hatipin bu yönünden nefret ediyorum, insanları genç yaşında böyle ayırıyorlar mezun olduktan sonra hayatın ortasına bırakıyorlar kolaysa uyum sağla, sanki gelecekte iş arkadaşlarımız, komşularımız, müşterilermiz vs kadın erkek olmayacak, çocuğu eğitim çağında tek cinsiyete alıştır, diğerini öcü göster sonra ondan sağlıklı iletişim bekle..
    ya hepten kaçıyorlar ya da hepten yelkenleri suya indirip aşırı münasebete giriyorlar, ortasını tutturmak mesele

0|0
    0|0
    • 2ay

Sorunun basında imam hatip yazmayacaktım fakat mezunsun erkek yokmuydu gibi sorular olacağından yazmam getektiğini düşündüm ama inanın onun imam hatiple alakası yok, bizim okuldada erkekler vardı sınıflar yan yanaydı, konusan yine konusuyodu. Sadece sevgili olarak değil erkeklerle arkadaslık kuran kızlarda vardı ve inanın erkekler öcü olarak gösterilmiyor. Olay tamamen bende bitiyor ve bazı durumlarda insan neyin nasıl olması gerekyiğini kafasında çizebiliyor. Şimdi bir markete, pazara, mağazaya gitsem erkek kasiyerle vs iletişime gecebilirim ama o mecburi bir durum suanki durumdada mecburi durumlarda yine konusurum ama rahat olamam işte

• kabahat sende değil tatlım seni normal olan insan doğasına aykırı şekilde yetiştiren ebeveynlerin ne yazık ki

0|0
    0|0
    • 2ay

Ebeveynlerimle alakası yok onlar benimle bu konuda hiç bir konusmada bulunmadılar.
      Ben bazı seylerden neyin nasıl olması gerektiğini görebiliyorum ve bence bu durum insan doğasına aykırı falan değil tabi senin görüşüne saygı duyarım ama konu benimle alakalı.

• 2ay

insan doğasında kadını erkeği birbirinden ayırıp soyutlayıp öcü gibi korkutmak mı var? Doğal ve sağlıklı bir gelişim için gerek psikolojik gerek , duygusal karma eğitim olmak zorundadır. Daha da yazardım da neyse yaa nasıl istersen öyle işte banane.

• Çekinme tatlım ya...

0|0
    2|0
  • Derin mevzulara girme normal sohbet et. bu korkuyu asamazsan ciddi bir iliski yasayamazsin ya da hic tanimadan biriyle evlenirsin. insanlari gozlemle, davranislarina diger insanlarla olan iliskilerine bak. uygun biri karsina cikacaktir.

0|0
    0|0
    • 2ay

İllaki öyle ama bilinçsiz bir insan değilim Şu an evlilik yasım olmadığından hayatıma birini almıyorum düşündüğümde tanısmaya tamam derim zaten ama suanda ister istemez insan cekiniyo

• 2ay

Kousmaktan zarar gelmez. nasil olsa sevgili olmayacagim diyorsun. dozunda ve seviyeli bir muhabbet etmek iyidir. insanlari tanimak hayat hikayelerini dinlemek sana birseyler katar.

• 2ay

Bakalım, yani gerekmedikçe konusmaya girmeyi düşünmüyorum

• Muhabbet etmezsen etme ama konuşmaktan da çekinme yalnız 1 sene çekilmez olur

0|0
    0|0
    • 2ay

4yıl kızlarla okudum ve gayette güzel gecti lise dönemim. Ama ister istemez konusma yasanır yani o yüzden çekiniyorum

• Seni biri etkilese güven verse sen var ya neyse

0|0
    3|0
  • Kız öğrencinin yanına oturur, onunla arkadaşlık edersin. Ne işin var erkeklerle?

1|0
    0|0
    • 2ay

Haklısın, mecbur kalmadıkca konusmaya gerek yok teşekkürler

• fikir verilcek birşey yok çünkü ortada bir saçmalık var. Kadın erkek yaşıyoruz şu dünyada, bu kadar çekinmek niye? sokaktada görüyorsun işte. Bu kadar farklı değiliz. 2 organ farklı diye bu kadar öcü gibi görmek saçmalıktan başka birşey değil.

0|0
    1|0
    • 2ay

Sokakta gördüğüm insanlar anlık insanlar ve iletişim kurmıyorum sonuçta ama burada aynı ortamda olmak var ister istemez konusma içinde olucam ve asla baskalastırmak sizi ayrı görmek değil amacım yani yapamıyorum.

• cekınme cesur ol

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Yani kendince haklisindir elbette imam hatipte gelip te böyle şeylerde çekingenlik olabilir ama hic mi konuşma isteği ya da diğer yönden istek olmuyor

1|0
    0|0
    • 2ay

Hayır, yani ben tiple parayla pulla aşık olan seven bir insan değilim birini tanıyarak seveceğimi biliyorum evlilik düşünmediğimden birini sokmadım hayatıma, ya da bir kızla bir erkeğin arkadas olabilmesini doğru bulnuyoeum ya arada bir duygu olusur ya da istemiyorum sadece

• 2ay

Yani evet 😊

• 2ay

😃😃😃😃

• Istemezsen muhattap olmazsin zaten

1|0
    0|0
  • Emin ol senin çekinmeden rahatsız olurlar..

0|0
    0|0
  • Üniversite iş hayatında ne yapacaksın? Bunları düşün ve alışmaya çalış

0|0
    0|0
    • 2ay

Bencede öyle bu yıl üniversiteye gitsem daha kötü olucaktı benim için ama işte bakalım

• alışırsın çok kasma sen istemedikçe muhattap olmazlar zaten

0|0
    0|0
  • kızlarla samimi ol kızlarla yani dost ol kanka ol erkekler senle arkadaş olmak isterse olurlar zaten

0|0
    0|0
    • 2ay

İşte kimi erkekler cok samimi oluyolar o yüzdende daha cok cekiniyorum

• bir cemaate ait derhane bul (gülen değil) oralarda kız erkek farklı sınıflar olur. Ben bir kere sadece deneme sınavı için gitmiştim orada kızlar tek vardı. Eğer cemaate ait yoksa maalesef diğer dershaneler karışık. Sen de sırana kız alırsın bir de erkelerle konuşmazsın artık.

0|0
    0|0
    • 2ay

Öyle yapıcam artık ama dershaneler coğunlukla kapandı zaten bilindik dershanelerden birine gitmek istiyordum kaliteli olsun diye onlarda hep kız erkek karısık. Bir tane ayrı olan ve eğitimi güzel olan var onunda Fetöyle alakası olabilirmiş risk almak istemedim. Teşekkür ederim yorum için

• 2ay

Rica ederim

• Aynı ben, bir ortamda erkek varsa yüzüne bile bakamam, uranırım. Çözüm bulunca yaz bana. 😊

0|0
    0|0
Yükleniyor...