Bu soruyu annemle birlikte merak edip sorduk, lutfen yardimciii oluuuunn bizeee?

Ananem 2 evlilik yapmis ilk evliliginden annem ikinci evlilignden uvey kardesi olmus. ananem uvey kardesi daha cok tutup daha cok seviyor. Annemide severmis gibi davraniyor. Bir olay olsa hep uvey kardesi kayırip annemi haksiz cikaran bir tip anlayacaginiz ananem. Ananemin cektirdiklerini bunca zaman yutmus sineye cekmis annem.. Ama artik annesini silip hayatindan cikarmak istiyor.. Bir yandanda ananemden kalacak ev ne olacak o sizin geleceginiz icin onemli diyor. Su durumda evi dusunmek mantikli mi yoksa annesini ve uvey kardesi hayatindan cikarmali mi?

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• Bunun için biraz geç kalmiş bari cektiklerine değsin evi bekleyin. Yoksa butun cektikleri koca bir hic icin.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Mantıksız. Hayatınızda sizi rahatsız eden kötü etkileyen insanları çıkarmalısınız onlardan kazandırdığınız şeyler sizi ne kadar mutlu eder. Eğer ananeni annen silip atmazsa o ev size kalır ama kendi algınız sizi miras avcısı gibi karaktersiz bir insan ilan eder siz farketmeseniz de bu kişiliğine çok rahat yansır. Fakat hayatından çıkarırsa o zaman hayatınızdaki tüm insanların gerçekten sizin arkadaşınız olduğunu sırtınızın yere gelmiyeceğini vesaire şeklinde manipüle olabilirsiniz. Ayrıca 2 dakika sonra nefes alıyor olacağınızı garanti edemezsiniz. Sizin mantığınıza göre ananenin sizden daha önce olduğunu garanti etmiş gibisiniz. Allah korusun 1 sene sonra vefat edebilirsiniz. Ne ev size kalır ne de gerçekten çevrenizdeki tüm insanlara sizin gerçekten değer verdiğiniz ve karakterli insablar olduğunu düşündüğünüz kişilerle hayatı bitirmiş olursunuz. Ev dediğin paradır. Ama kim bilir annen o evi almak için ananenden hayatı boyunca unutamayacağı daha ne anıları olucak

1|0
    0|0
    • 2ay

Oncelikle tesekkur eediyorum benim mantigimda bu yonde ama annem biizim gelecegimiz icin oyle dusunuyor.. yazinizi cok begendim

• 2ay

Rica ederim

Erkekler Ne Diyor 6

• Saygılar hilal anneceğim bu kızınızdan inanın çok şikayetçiyiz, habire kuzeniyle bir türlü vech-i azaniyetli hissiyatler içinde olduğunu eniştem cuma abinin hatrına susuyoruz ama inanın bu kızınız yedi bitirdi bizi bir an önce bunu yoldan sapmadan aklına üniversite hayali girmeden bir yakın yerde feme veya mümkünse kuran kursuna verin belki aklı taharrur eyler.

0|0
    0|0
  • her türlü kalıcak o ev bu saatten sonra mahkemeye verip anneni evlatlıktan red edicek hali yok ayrıca madem anneni daha az seviyor sizde daha az muhattap olun olsun bitsin bunca zaman kahrını çekip su saatten sonra evi başkasına kaptırmak sadece ergence yapılmış bir salaklık olur

0|0
    0|0
    • 2ay

Annem muhattabi kesersem, ılımlı olmazsam evi uvey kardesin ustune yapar diyor, tereddutu ve korkusu bu

• 2ay

1 tanemi ev var 1 taneyse salla gitsin allahından bulsunlar öyle çok para edicek önemli bişeysede aynı şekil , daha az muhattap olun olaların içinde yer almayın hal hatır sadece

• Evi alsin zaten olur yakinda

1|0
    0|0
  • Çıkarmasın miras haktır alsın zaten herkese hesap sorulacak

1|0
    0|0
  • anne hakkı evladın burnunu sürttürür genede kendi bilir

0|0
    0|0
    • 2ay

Annelik yapmamis zamaninda anneme ananem dogru duzgun. uzun uzun anlatamadim herseyi.. Yeni bir evlilik ugruna kizindan vazgecmis. boyle olunca annemi öz babasi alip buyutmus.. ananemle annem yillarca birbirini gormeden yasamis.. Sonradan birlesmisler yine.. Aralarinda anne kiz iliskisinin o sicakligi yok.. ne yapmaliyiz? Artik tak ediyor anneme caresiz?

• 2ay

Hicbiseybyapmasa dogurmsindan gene hak var niyetim ananeyi savunmak degil ama Allah ana baba duasinida bedduasinida kabul ediyo mesafeyi korusun ama silmesin

• :)) birinci anne o bırakıp gitmek olmaz mal tarafına bir şey demiyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Ya fazla muhattap olmayın işte. Mesafeli olun hep. Bağları tamamen koparmaya gerek yok, çok büyük bir olay olmadığı sürece.

1|0
    0|0
    • 2ay

Hayatimizda oldugu surece annem sinir hastasi olacak oyle soyleyim sana. Uzak yakin mesafe meselesi degil. Hayatimizzda mi hayatumiz da bu kadin bizim. Uzakta yasiyor ama telefonle bile annemin canini sıkmaya yetiyor kadin.. ne yapmali?

• 2ay

O zaman annenin onu umursamamayı öğrenmesi lazım.

• Anne dovse de sovse de annedir. Annenin yaşadığı sıkıntılar da onun imtihanidir. Unutma Allah sabredenle beraberdir.

1|0
    0|0
  • aman onlardan gelicek hayır gelmez olsun cıkarsın hayatından gitsin

1|0
    0|0
  • İrtibatı keserse kessin ama mirastan niye vazgeçiyor?

1|0
    0|0
    • 2ay

Evi diger uvey kardesin ustune yaparsa ananem? Annem bunca zaman bizim gelecehimiz icin o ev yuzundenn ona ılımli yaklasti.. ama tak etti canina kadinin..

• 2ay

Annesi oldugu için saygida kusur yapmasin yine de ya.. Anne hakkı sonuçta. Her kötülüğü yapsa da emekleri var üzerinde. Mal varlığını düşünmekten cok anne hakkini düşünün.
      Rizki veren Allah'tır. Kula minnet etmek niye?

• çıkarmasın emeği var sonuçta he desin görmezden gelsin

1|0
    0|0
    • 2ay

Emekte yok kardesim , her seyi uzun uzun yazamadim. Annelik bile yapmamis aslinda anneme bu kadin. yuregi pes para etmez bir insan yalandan annecilik yapiyor anneme oyle soyleyim sana.

• 2ay

evi alcak ya sussun bence

Yükleniyor...