Kapat

Sizin için bir toplumun gelişimi için gerekli olan beş ana etken nedir?

İleriye gitmekten öte daha da geriye gidiyoruz gibi geliyor. En azından bu şahsi düşünceyi benimle birlikte paylaşan çoğu kişinin olduğuna kanaat getiriyorum.
Gelişmiş veya gelişmekte olan her ülkenin sımsıkı tutunduğu bazı kurallar bütünü ve idealler vardır. Kimileri kalıplaşmış kimileri ise zamanla değişime ayak uydurmuş unsurları içerir.
Peki, size göre bir toplumun tam anlamıyla gelişmesi hangi kriterlere bağlıdır.
Ve eğer örnek verecek olursanız, sizin için en önemli beş etken nedir?

1|1
17|17

En İyi Kız Görüşü

• 1- Eğitimde kalite
    2-Bilimde ilerleme
    3-Teknolojide ilerleme
    4-İnsanlıkta gelişme
    5- Adalet kavramının tam olarak uygulanmadı, yargının bağımsızlığı

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Birincisi egitim önemli...
    ikincisi ise. öze dönüş yani birilerinden kopya almak yerine özümüze dönmeliyiz örnek japonya..
    ücüncüsü.. saygı saygının olmadıgı bir toplumda özellikle insana saygının o toplum geriye gider
    dördüncüsü insanların yaşam tarzına tanınan özgürlük herkes istedigi gibi yaşayabilmeli yasalar çercevesinde..
    beşincisi ötekileştimemek insanları.. toplumu bir bütun olarak görmek gerek

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• 1.. kritik ve analitik düşünmeyi ögrenmek
    2.. başkalarının hayatlarına burnumuzu sokmaktan vazgecmek
    3.. insanları kategorize etmemek.. evrensel olmak nedir bilmek.. biraz zor ama mümkün..
    4.. tarihi iyi bilmek.. özellikle yakın tarihi karşılaşıtmalı olarak ögrenmek.. dünya tarihini ve türk tarihini objektif tarihcilik anlayışıyla okumak
    5.. bireyselleşirken topluma duyarsız olmamak.. hayatımızı başka insanlar içinde yaşamayı bilmek..

5 tane dedigin için en önemli bulduklarımı yazdım.. beni bakan yapmalılar..

0|1
    0|0
  • Eğtim şart.
    Ekonomi şart.
    Turizm ve bankaçılık.
    Barış.
    Demokrasi.

0|1
    0|0
  • Teknoloji✌
    Çevre ve toplum✌
    Araştırma ruhu✌
    Sosyalizm✌
    Özgürlük✌

0|2
    0|0
  • Bence Atatürk'ün bıraktıkları hala olduğu gibi uygulanıp Zamanla ilerleseydi en gelişmiş ülke biz olurduk

1|1
    0|0
  • Imam hatipler kapatılsın

1|3
    0|1
  • Egitim. Ama gercek anlamda egitim.
    İnsanlara gorgu kuralları ve başkalarının hayatlarina saygi duymalarini sağlayacak bir ilaç falan.. Cunku anlatmakla anlamıyorlar..

0|1
    0|0
  • Araştırmacı isteği olsun doğruyu bulması icin yeter heralde

0|1
    0|0
  • Bence devlet le Din ayrı olmalı sonra eğtim ama üst sevyede verilmeli ve herkese ekonomi barış sağlık ilk bunlar ı elden geçirmeli

0|1
    0|0
  • Eğitim sistemi tamamiyle değişmeli önce

0|1
    0|0
  • Eğitim
    Sanat
    Bilim
    Dinlemeyi öğrenmek
    Saygı ve hoşgörü

0|1
    0|0
  • Bilim , eğitim , yönetim , zihniyet ve ahlaki yönden gelişmeliyiz. Ama bunlar için zeki bir kurtarıcı gerekli.

0|1
    0|0
  • Ahlak
    Eğitim
    Kültür
    Refah yaşam koşulu
    Para

0|1
    0|0
  • Bilim bilim bilim bilim bilim

0|0
    0|0
  • dinlemek

0|0
    0|0
  • İyi niyetli olmak diyebilirim

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 16

• dinden bağımsız bir şekilde düşünmek ve özgür beyinlere, iradeye, fikirlere sahip olmak

bilimi ve aklı tek önder kabul etmek

eğitime önem vermek

iyi bir ekonomiye sahip olmak

toplum olma sürecini yakalamış olmak ya da toplumsallaşma sürecini tamamlamış olmak (bu en önemli madde çünkü ortadoğulu toplumlar hala feodal düzende yaşıyor. aynı avrupanın orta çağda yaşadığı dönemler gibi.)

0|0
    0|0
  • 1. senin şu an ciddi bir konuda soru sormana rağmen şu gereksiz müzik. önce buradan başlamalıyız. toplumda en ciddi sorunları bile, dertten saymayıp gereken saygı ve değeri vermiyorlar.
    2. kalıplaştırılmış kelimeler yerine, her bir x şeyi parça parça ayırıp sunulmalı, örneğin aşk yaşıyorum değil, o duygu adı altında sevgi, üzüntü, ıstırap, hüzün, hepsini yaşıyorum demek

1|0
    0|1
    • Sorumun müziğinin gereksiz oluşu sizin profil fotoğrafınızın gereksizliği kadar bile olamaz. Velev ki oldu. Amaç ile araç farklıdır. Bunun bilincine sahip olmadan yorum yapmak ise ahmaklıktır!
      İlaveten ciddi bir konuya yazdığınız şu profilinizde bile siz ciddi olmadan 100 yaşında olduğunuzu göstererek hayatınızın alay üzerine kurulu olduğunu zaten gösteriyorsunuz.

• şaka yapıyorsunuz dimi? bunu screenlemeliyim. benim profil resmimden size ne? allah aşkına bu sizi ilgilendirmez buna eleştiri yapmak size düşmez? yaşımın 100 oluşu, insanların artık yaşa göre muameleden öte kalıplar içinde kaybolduğunu gördüğüm için, yaşa önem vermeyişime tepki olarak koyuldu o yaş. ayrıca tekrar ediyorum profilim sizi ilgilendirmez. ve siz soru sordunuz ben cevapladım. yaşınız gerekli olgunluğu gösteremiyor

• Ergen tayfasının zırvalarını çekmek zorunda değilim. Daha ne dediğini bilmeyenler ile hiç uğraşmaya lüzum yok. Al bunu ister kopyala, ister yapıştır ister bir tarafta hatıra niyetine sakla!

• Eğitim, sanat, spor, bilim ve fikri hür vicdanı hür nesiller...

0|1
    0|0
  • Eğitim
    Ahlak
    Ekonomi
    Özgünlük
    Toplum bilinci

0|1
    0|0
  • okumak, sorgulamak, düşünmek, üretmek, seks yapmak (o kadar çalıştık mk)

0|0
    0|1
  • Anti emperyalizm
    Anti komünizm
    Anti semitizm
    Anti kapitalizm
    Vatanseverlik bunlar olmalı

0|1
    0|1
  • Şu toplumca
    Bananecilikten kurtulmalıyız

0|0
    0|0
  • 1. Tarım
    2. Sanayi
    3. Eğitim
    4. Teknoloji
    5. Kültür ve Sanat

0|1
    0|0
  • Hüseyin Nihal Atsız'ın 1962 yılında Orkun Dergisi'nde verdiği 9 maddelik kalkınma planı;

1. Türkçülük
    2. Arınmış Türkçecilik
    3. Yasacılık
    4. Toplumculuk
    5. Milli Gelenekçilik
    6. Şuurlu Demokrasi
    7. Ahlakçılık
    8. Bilimcilik
    9. Teknikçilik

0|0
    0|0
  • Eğitim, fikirlere açık olma, sağduyu, saygı, tarafsız bakış

0|0
    0|0
  • Herşeyden önce insanlık ve dini eğitim
    Eğitim bilim teknoloji sanayi saygı sevgi :D :D

0|0
    0|0
  • özgürlük
    egitim/bilim
    birlik
    sanat/kültür
    (5. bulamiyorum)

0|0
    0|0
  • eğitim sorgulamak yatırım ekonomi barış

0|0
    0|0
  • 1 - Beyin
    2 - National Selection
    3 - Kör olmamak
    Bu kadar yeterli heralde

0|0
    0|0
  • adet gelenek töre ama malesef bizde 2side kalmadı

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...