Evrende mutlak doğru-yanlış diyebileceğimiz şeyler var mıdır?

Evrende mutlak doğru-yanlış diyebileceğimiz şeyler var mıdır? Eğer yoksa başkalarını davranışlarından dolayı suçlayabilme yetkimiz var mı?

• Evet
    52% (28)52% (26)52% (54)Oy Ver
  • Hayır
    17% (9)26% (13)21% (22)Oy Ver
  • Bilmiyorum-Diğer
    31% (17)22% (11)27% (28)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
4|15

En İyi Kız Görüşü

• Herkes tarafından onaylanmış ise eğer ve kanıtlanmış bir şey ise buna gerçek denir doğru değil. Doğrular ve yalnışlar kanıtlanamaz. Onaylanmamıştır. Mesela ona göre buna göre vs şeyler vardır. Bunlar değişir. Örnek olarak;sen babanın yanında bacak bacak üstüne atamazsın bu yalnıştır. Ama bazı ülkelerde bu saygı anlamına gelir ve doğrudur.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• evrenin büyüklüğünü algilayabilseydin bu kadar basit bir soruda evren kelimesini kullanamazdin. bir de sorun cok daha anlasilir olurdu.

0|0
    0|0
    • 2ay

:Varoluş daha uygun kaçabilirdi, ama evren dilimizde her şey için genel kullanım olunca bu kez başkalarının aklı karışabilirdi.

Kızlar Ne Diyor 3

• Bilmiyorum, doğruluk ve yanlışlık kişiye göre değiştiğine göre...

0|0
    0|0
  • Çocukları üzmemek, hepsinin mutlu olmasını sağlamaya çalışmak mutlak bir doğrudur.

0|0
    0|0
  • cipsler güzeldir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• İllaki vardır.

0|0
    0|0
  • Bir insanın mutlak iyi ya da mutlak kötü olduğuna kimse karar veremez. Bir kere kime göre iyi neye göre iyi. Ama evrende mutlak doğru veya yanlış denilecek şeyler elbet vardır.

0|0
    0|0
  • Evet var

0|0
    0|0
  • Doğruluk göreceli bir kavramdır. Bu görüşün bile doğruluğu mutlak değildir :D

0|0
    0|0
  • Vardir mutlak dogrular tabikide

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Tüm herkes tarafından olaylanan ve kesin olan şeylere genelde doğru ya da yanlış derim

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|1
  • evet

0|0
    0|0
  • ya hu lise 3 felsefesiyle gelme şuraya

0|0
    0|0
  • Evet ben çok seksiyim

0|0