İsveç'te çalışma saatlerinin 8 saatten 6 saate indirilmesini nasıl karşılıyorsunuz?

Hükümet konuyla ilgili bir araştırma yapıyor ve insanların 8 saatte yaptıkları işi 6 saatte de çok rahat yaptıklarını ve hatta daha verimli performans gösterdiklerini fark ediyor. Böylece dünyanın her yerinde insanlar günde ortalama 9-10 saat çalışırken İsveç'te bu saat 6'ya düşüyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Günde ortalama 9-10 saat çalışan ülkelerden biri olarak sizce biz de günde sadece 6 saat çalışsak aynı verimi verebilir miyiz?
İsveç'te çalışma saatlerinin 8 saatten 6 saate indirilmesini nasıl karşılıyorsunuz?
Haberin İngilizce videosu;

0|0
5|23

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Zihniyetleri değiştirmedigin sürece
    6 da yapsan
    16 da yapsan, bir şey değişmeyecek.
    Her şeyden önce işveren; insan çalıştırdığınin farkina varmali. Her şeyden önce işçi/çalışan, hak ve sorumluluğunun olduğunun bilincine varmali... Birisi emek hırsızlığı, diğeri kasadan/işten çalmanın peşinde olduğu sürece, çalışılan sürenin hiçbir manası yok.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bizde nerdeee ancak rüyamızda

0|0
    0|0
  • Ne harika olurdu be 😍

0|0
    0|0
  • Bence iyi ama ne kadar iş yapacağına bağlı çok iş verip az saat da olmaz diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Çok iyiymiş

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• İyi oldu.

0|0
    0|0
  • çinde öğle arası siesta saati var, yemekten sonra bir saat uyuyorlar..
    daha randımanlı çalışıyorlar..

0|0
    0|0
  • Orada medeniyet var burada kölelik.

0|0
    0|0
  • Oraları soğuk olduğu için alınmıştır zannımca.

0|0
    0|0
  • Memleket gibi memleket, her anlamda!

0|0
    0|0
  • türkyiede tutmaz o yasa.
    burda insanlar ne kadar işten kaytarabilirim, hep bana hep bana düşüncesinde ama avrupalı öyle düşünmüyor.

0|0
    0|0
  • harika bu sayede insanlar özel hayatlarına daha fazla zaman ayırabilir

0|0
    0|0
  • özek sektor de fayda artması zor zaten somuruyolarda kamuda yatanlar icin olabılır belki adam gibi calısırlar bı kere mantıga bıle aykırı zamanı azaltıyosun verim artıyo ozaman adamalr calısmıyo

0|0
    0|0
  • Gayet güzel karşılıyorum. Dünuanın en modern ve zengin ülkelerinden 1 isi. Lund da 5 ay kalmıştım.

1|0
    0|0
  • Çoğu memurumuz gibi masabaşında çay içip sohbet etmedikleri için 6 saatte hallediyorlar her şeyi

0|0
    0|0
  • Bizi baskalarina imrenerek bakmak zorunda birakanlar utansin... keske ulkemdede olsa

1|0
    0|0
  • A. k bizdede 12 saat igneyle kan aliolar skcm ya birakip gitcem var mı gidecek ya da sebeke araci ua

0|0
    0|0
  • süper bence çalışmaya mı geldik dünyaya en iyisi 6 saat süper

1|0
    0|0
  • Darısı bizim ülkeye 12 den düşürsünler onada razıyız

0|0
    0|0
  • bati hep turkiyeyi kiskaniyor.

0|0
    1|0
  • Haci turkuyede. 16 saat

0|0
    0|0
  • Türkiye'de 12 saat boyunca çalışılıyor, gerçekten pes.

0|0
    0|0
  • Cok guzel bir uygulama yani turkiyede gecmesi imkansiz

0|0
    0|0
  • Helal olsun

0|0
    0|0
  • insanlık diyorum :D

0|0
    0|0
  • Iyi olmus inmesi insan haklarina uygun degil 9 10 11 saat calismak

0|0
    0|0
  • O zaman bizimkiler 1 saate düşürmeliler , neden dersen basit. Bizde mesai ile 10 saatlik çalışma aslında 1 saat çalışıp 9 saat facebookta dolanmak. Tabi ki bu dediğim kamuda.

0|0
    0|0
Yükleniyor...