Boşanan insanlar üzerinde toplum baskısı var mı?

Yorum yaparsanız sevinirim.

• Var. Yorumum soyle...
    89% (58)68% (47)78% (105)Oy Ver
  • Yok. Yorumum soyle...
    11% (7)32% (22)22% (29)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
2ay Çocuksuz ve memur bir bayan ıcin
2ay Güncel

0|0
8|38

En İyi Erkek Görüşü

• bir arkadaşım boşanmak üzereydi, işyerinde kendinden daha yaşlı kadın iş arkadaşlarıyla dedikodu yaparken birden birinin ağzından boşanmış kadın bilmemne tehlikeli gibi bir laf çıkıyor, bu arkadaş baya bozuluyor ve soruyor yakında bana da mı o gözle bakacaksın diye, hiç olur mu öyle şey falan filan amaaa evet bizim insanımız başkalarının hayatıyla aşırı ilgilidir.. kadınlar dul bir kadınla arkadaşlığa fazla yanaşmaz, ciddi önyargılır

kadın avcısı erkekler ise dulların zaafları vardır, rahatsız etsem fazla tehlikesi yoktur, kandırması da bekar kadınları kandırmaktan daha kolay olur diye bakarlar

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Baski Çok var her şekilde bütün dikkatler daima üzerinde oluyor biraz geç eve gitsen hemen hesap soruyorlar "Nerden geliyorsun? Nereye gidiyorsunlar havada uçuşuyor " birde yanlarından geçtikten sonra arkandan konuştuklarını hissediyorsun. istediğin kadar namuslu ol istediğin kadar cinsellik yaşama gene de gözlerinde daima kötü bir kadınsın. oysa bazı bekarlardan daha namuslusundur. Erkekler için avsindir bekaret derdi olmadigi için bir güzel mendil gibi çıkarları doğrultusunda faydalanıp atarlar. önemli değildir sevgin ne de olsa dul bir kadınsındır. bekar biriyle evlenmeye kalkışsan yine karşında duran istemeyen kadındır. Lanetli görürler. Evli bayan arkadaslarin kocasindan kıskanır yuvamı yıkar uzak durayım der. hayatına alacağın erkek secenegi kısıtlıdır bazı bekarlar evlenmez, evli ile zaten işin olmaz, dul bulmaya calisirsin o da iyi ya da kötü karşına ne çıkarsa artık. Keza zordur dul kadın olmak çok yalnızım ve biten evliliğime üzülüyorum Keşke diyorum biraz daha direnseydim sabretseydim diyorum. Toplum en çok biz kadinlara baski kuruyor erkek için değişen bisi olmuyor rahat rahat istediği kadınla evleniyor en çok yıpranan biz kadınlar oluyor

0|0
    0|0
    • 2ay

Çalışıyor musun? Çocuk var mıydı? Ailen üzerinde baskı kurdu mu?

• 1ay

Çok teşekkür ederim en iyi görüş seçtiğiniz için

• 1ay

Muhasebeciym ailemle yaşıyorum çocugm yok

Erkekler Ne Diyor 37

• Aslında eşi denilen adamın şiddetine, hakaretine, aldatmasına maruz kalıp boşanamayan kadınlar üstünde bir toplum baskısı var.

0|0
    0|0
  • açıkcası abazalar heryerde bekarlar bile yem gibi görüldüğü için dullar gel beni ye gibi görünür abazalara evli bekar fark etemz bizzat araştırdım empati olsun kavardım ve sanalda dul bayan imajıyla fake resimlerle dul bayanlaar karşı lgbt ye karşı pek çok bireye karşı bakı şaçıalrını kimlik farklılıkalrıyla test ettim psikoloji sevdğim için yaptım bunu ve durum o kadar vahim ki

anlatamam sohbet etsek başlı başına lanet küfredersin o tipler için

0|0
    0|0
  • Dul bir kadınsan , parasız hayat kadını gibi bir şey oluyorsun. Bu durumda suçlu 2 tarafta , öyle kadınlar var ki boşanınca bütün şehir üstünden geçiyor. Hayatını o şekilde yaşıyor.

Bence kendi ayaklarının üstünde yaşayan kimseye kimse karışamaz karışmamalı.

0|0
    0|0
  • Vardır muhakkak..
    Toplum her şeyde baskı yapmaya bahane arar zaten..
    Öyle toplumu eşekler öpsün ya..

0|0
    0|0
  • Var tabiki, erkekler daha fazla tercih ediliyor ozellikle hic evlenmeyen bayanlar tarafindan, siddetle karsi olmakla beraber bayana asilmalar, kotu gozle bakilmalar, taciz, bayanlar bosanmasinlar...

0|0
    0|0
  • özür dilerim ancak görüşüm şu ki:bizim toplumumuz maalesef doğru yanlış gözetmeden birçok konuda zaten baskı yapar.

2|0
    0|0
  • Tabiki var dışarıda yaşananların etkileri evde baş başa iken patlıyor buda ayrılığı tetikleyen en büyük sebep

0|0
    0|0
  • Baskı olması için kadın olman yeterli ekstra bir şey olmasına gerek yok.

0|0
    0|0
  • Bende boşandım dolayısıyla eski eşimde boşanmış bir kadin kimin ne dedigi önemli degil toplum baskisi evvela kendilerine baksınlar kendi cevremde birinin eski esim hakkinda laf ettigini duyarsam dillerini koparirim herkes isine baksin

0|0
    0|0
  • Aramızda ne yazıkki toplum baskısı yapanlar var

0|0
    0|0
  • bizim millet cahil bir millet olduğu için herkesi kendileri gibi yapmaya çalışırlar. eğer kendilerinden değilse de ondan faydalanmaya çalışırlar

0|0
    0|0
  • toplumun üzerinde baskısı olmadıgı biri yok

0|0
    0|0
  • Kadın ise toplum baskısı oluyor maalesef.

0|0
    0|0
  • olmaz mı

0|0
    0|0
  • Var...

0|0
    0|0
  • Eğer ele karıştıysa bir insan, elelam ne der.

Ayrıca ben boşanmayı şöyle uygun görüyorum. Eğer çocuk varsa boşanmasın arkadaş. Eğer çocuk yoksa kim ne derse desin.

0|0
    0|1
  • Evet boşanan tanıdıklarımız üzerinden bir toplum baskısı var. erkek de olsan bayan da olsan insanlar eve giriş çıkış saatllerini kolluyor.

0|0
    0|0
  • Böyle sakat bir toplumda hem de eşşek yüküyle var !
    Ama bu o toplum baskısına mağruz kalacağınız anlamına gelmesin. Güçlü kadınlar her şeyin üstesinden gelebilir !

0|0
    0|0
  • o kadar çok insan boşanıyor ki, normalleşti bence ciddi sorunların varsa ve evililiğini bitirmek istiyorsan çevreden çekinme

0|0
    0|0
  • toplumun diline düşmeyiver seni sakız gibi çiğner atarlar...

0|0
    0|0
  • Sadece kadın için değil erkek için de var bışandıysam suçlumuyum orasını sorguluyorlar hemen

0|0
    0|0
  • evli olsanda boşansanda hep baskı var

0|0
    0|0
  • Hemde ciddi oranda baskı var. Kötü bir imaj yansıtılır hep bilindiği üzre

0|0
    0|0
  • Eskisi kadar degil ya. Ki bu da bosanma oranlarinin artisindan belli zaten

0|0
    0|0
  • olabilirde olmayabilirde.

0|0
    0|0
  • Var ama bunu ailene kabul ettirirsen sorun olmaz diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Var malesef. Erkek sohbetlerinde bazen yapılan yorumlardan benim bile midem bulanıyor malesef.

0|0
    0|0
  • Var ama uzaktan davulun sesi hoş geliyor, yorum yapıyor herkes..

0|0
    0|0
  • Hayır Tabiki. sEN bU DURUMDASIN galiba

0|0
    0|0
  • var cınsellık olarak gorunmeye baslanyıro

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 7

• Dedikleri direk cevap ay biz çekmedik mi neler çektik bırak Allah aşkına yav sen çektin diye o kadın o adam çekmek zorunda değil abi şunu bir anlayın insanlar bir zaman sonra anlaşamaya bilir bu gayet normal he tabi kimse istemez bir yuva yıkılsın ayrılık olsun heleki bir evlat bir çocuk varsa ama olmuyo napsın insanlar bunu çocuğa hissettirmeden tatlılıkla halleden o kadar iyi insanlar varki şerefsiz olanlar yok katliam işliyor yok öldürüyor bunlar cani cahil yaratıklar bunlar insan bile değil!

1|0
    0|0
  • bosanan kadınlar hakkinda o baski var. Dul kadin, kolay ve edepsiz kadinmis gibi bakanlar, bir an once tekrar evlensin diye baski yaparlar. Cevresindekiler kocalarini ilk ondan kiskanir. Hareketleri illaki birilerinin gozume batar. Ayakta durmasinin tek yolunun evlilik oldugu, tek basina yapamayacagi seklinde baskilar da buyuzden coktur.

1|0
    0|0
  • Dul derler halbuki medeni hali tekrar bekarlığa döner

2|1
    0|0
  • O baski daha cok kadinlar uzerinde var

1|0
    0|0
  • var kesinlikle en çok aileler yapıyo

0|0
    0|0
  • toplumun baskısı olmayan bişey var mı ki?

0|0
    0|0
  • Bence ortada çocuk olunca çok baskı oluyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...