Kızlar neden daha olgunlar ve daha olgun kararlar alıyorlar? Daha doğrusu neden duygusal zekaları çok güçlü?

Deneyimlerime ve gözlemlerime dayanarak gerçekten erkeklerden farklı olarak sosyal hayatda daha oldun davranıyor ve daha olgun kararlar alıyorlar. Erkeklerin ilkel tepkileri oluyor bazı sosyal konularda ama buna rağmen kadınlar her şeye sakin yanaşıyor. Sanki umursamıyor ve fobileri yok gibi 😂😂😂 İnsanların zayıf noktalarını çok iyi biliyorlar ve kullanıyorlar. Sanki yılların deneyimi var. Bilmiyorum kadınlar sırrınızı açar mısınız rica etsek? 😊

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• Erkek ve kadının olgunluk konusunda ki farklılığının çeşitli sebepleri vardir. Bunlar biyolojik gelişim ile olduğu kadar beyin fonksiyonları ile de alakalıdır.

Kız çocukları, erkek çocuklarından daha erken ergenliğe girerler. Bu yüzden yasitt kız ve erkeklere baktığınızda anlayışlılık, durgunluk, olgunluk anlamında kız çocuklarının lehinde belirgin bir fark görürsünüz.

Aldıkları kararlar, tepkiler, davranışlardaki farklılıklar da beyindeki muhtelif bölgelerin boyuna/etkinliğine dayaniyor.

Empati yapmayı, sezgisel yeteneği yöneten insula isimli kısım kadınlarda daha büyüktür. Pre-frontal korteks dediğimiz ön beyin (modern insan beyni) de kadınlarda hem daha büyüktür hem de daha erken faaliyete girer, bu da onların daha az saldırgan, daha az şiddete meyilli, daha çok sakin ve uzlaşımcı olmalarını sağlar.

0|2
    0|0
    • 2ay

Hak vermemek elde değil.

• 2ay

Ölçüt olamaz bu... Zeki kadınlar bile bile belirli bir dönemde sapıtıyorlar. Olaya duygusal yaklaşıyorlar... İşte, özellikle bazı meslekler onlara göre değil ya da ucu tıkalı... Mesela Hiç genelkurmay Başkanı kadın yok. Cumhurbaşkanı yok... Nasıl olduysa başbakan oldu. :)

• 2ay

Zeka kavramını belirli bir cinse özgü le yeme yüz diye duaunuyorum. Nice kadınlar vardır çok erkekten zekidir, nice erkekler vardır çok kadından zekidir.

En İyi Erkek Görüşü

• Ya ne duygusal zekasi kardesim yemin ediyorum cogu sazan ya

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Sır söylenmez

0|1
    0|0
  • Allah oyle yaratmis bizi de..😂😂

0|1
    0|0
  • Yaradılış özelliği bu