Kız kardeşim benden utanıyor. Aileniz fakir olsa ya da başka nedenden ötürü ailenizden utanır mısınız?

Ben 28, kız kardeşim 16 yaşında. Evimiz2+1 onun odası var ben ise salonda yatıyom onun tableti, bilgisayarı, iPhone, yazıcısı var. Her şeyini ben aldım. Tüm masrafları bende. Bugüne kadar o okusun diye evlenmeyi bile düşünmedim. Paramı hep ona harcadım. Ama o beni sevmiyor hatta benden utanıyor. Bugün dışarı çıktık. Tesadüf bir arkadaşını uzaktan gördü. Uzaklaş yanımdan dedi. Seni görmesin. Eve döndüğümüzde niye beni uzaklaştırdın dedim. Eee ne diyim asgari ücretle çalışan abim mi deseydim dedi. Ben fen lisesinde derecelik öğrenciyim merak etme ilerde doktor olunca seni bu hayattan kurtarcam. Hasta bakıcı yapcam seni. Hastaların altını temizlersin artık dedi. Belki o zaman asgari ücretten 100 tl fazla maaş alırsın dedi. Belki inanmayacaksınız ama şu an yaşlar gözümün ucunda duruyor. Hatta bazıları düşüp gözlük camlarımı ıslatıyor. Siz hiç ailenizden ya da abinizden utandınız mı?

0|0
23|12

En İyi Kız Görüşü

• Kıyamam lan sana. O kardeşini de ver de bir güzel dağıtayım poponu başını. Haspam tosbağadan çıkmış da kabuğunu beğenmiyor.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Allah kardeşin de , evladın da , ana-baba nın da hayırlısını versin. İşte durum bu bak gördüğün gibi. Sen yeme yedir içme içir, saçını süprge et , hiç bir fedakarlıktan kaçınma ondan sonra seni adam yerine bile koymasın. Ne yazık...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• boşverin cahilşiğine verin abi olarak gene o insanın yanıdna durun. umarum bu kibirle vs. giderse ileride istedği yere gelir kibir bitirmez bu insanı...

0|1
    0|0
  • Tanistirdigi abisinin meslegini soylemek zorunda degil bilmiyorum ama bana cok asiri sacma geldi yani bu uslupla konusmasi falan bu gercek mi

0|1
    0|0
    • 2ay

Gerçek maalesef. Keşke şaka olsaydı.

• Kardeşlik ne demek, yokluk ne demek görmemiş. Yokluğu tek yaşayan sizsiniz şu an ve o da kendini sizden ayrı sanıyor sırf bu yüzden. Keşke ona her şeyi vermek yerine yokluğun da ne demek olduğunu gösterseydiniz de sizin gibi bir abisi olduğu için gurur duyması gerektiğini bilseydi.

0|1
    0|0
    • 2ay

haklısın hata bizde. okusun diye her dediğini yaptık. sonuç ortada

• 2ay

Benim ailemin durumu çok şükür kötü olmadı hiç ama ben küçükken ihtiyacım olmayan tek bir şeye bile sahip olmadım. Bir şeyi çok istediğim zaman sabretmeyi öğreneyim diye biraz daha geç alırlardı. Ne çocukken ne de şimdi tek bir şikayet etmedim. Çünkü bunun doğruluğunu gördüm.
      Bir anda tam tersi davranmaya başlayın diyemem ama hiçbir şey için de geç değil. Bir şeylerin bilincine varmali

• 2ay

çok haklısın.

• Ergenlikte olur böyle seyler.

0|1
    0|0
  • Ciddi mi bu? Sen ona iyi bir ders vermemişsin, ağla ağla böyle durmaya devam ettikce daha cok ağlarsın. Biraz gerçek abi gibi ol da haddini bildir baba gibi olma hak etmiyor.

0|1
    0|0
    • 2ay

Maalesef ciddi. Keşke şaka olsaydı

• 2ay

Haklısın. Her dediğini yaptık. Okuyacak çok zeki diye. Artık bizi beğenmiyor

• 2ay

Kesinlikle öyle ve sen böyle davranmaya devam ettikçe daha da üzerine çıkacak.

• küçük kardeşler nankör olur

0|1
    0|0
  • Ben senin kız kardeşinden utandım sadece. Gerçekten umarım değerini başkaları kalbini kırmadan anlar.

0|1
    0|0
  • Benim abimde bana bisi yapmiyo 2 kurus param olsa alir kardesin doktor olmadan insan olsun karsisindakini duygusunu acisini dusunemeyenden doktor olsa ne yarar

0|2
    0|0
  • Bende önceden ailemden utanıyordum yaşım büyüdükçe her şeyi anlamaya başladım allah şükrettim şimdide ailemle gurur duyuyorum

0|1
    0|0
  • daha ergenlik çağında :) hoş görün.
    Gelip geçici duygulardır

0|1
    0|0
  • Oyle insana kardes demem 5 kurus da masraf yapmam

0|1
    0|0
  • Acıklı senaryo

0|1
    0|0
  • oha olur mu öyle şey saçmalıyosundur umarım. kaldımı böyle şeyler ya böyle kız kardeş töbe ya. benim iki tane abim var tek kızım hiç bir zaman utanmadım gurur duydum ve iyikide abim var derim ne abla ne kardeş kimseye değişmem

0|1
    0|0
  • ergen o ya takilma bu kadar ilerde kiymetini anlar

0|1
    0|0
  • ben o kız kardeşi hergün döverdim net

0|1
    0|0
    • 2ay

biz hiç kızmadık bile. çok başarılı öğrenci diye. her dediği oldu. tabi şımardı. şimdi bizi beğenmiyor

• 2ay

bir yerde de siz hatalısınız yani tamam çok başarılı olabilir ama olmak zorunda sizin ekstra bir şey yapıp onu şımartmamanız gerekirdi kusura bakma ama kardeşin arsızlığı eline almış en güzel ders bir güzel dayak olur bence diye düşünüyorum

• 2ay

haklısın arsız oldu başımıza. çok şımartmanın neticesi

• senin gibi abim olsa ne mutlu bana. Nekadar nankör insan varmis. Ben ona bu saatden sonra zirnik bile almazdim

0|1
    0|0
  • Kardesin daha kücük anlayacaktir yakinda hatasini

0|1
    0|0
  • namusla kazanılan paradan utanılmaz ama tam ergenlk çağında şu an hayatı anlıcak fazla üstüne gitme

0|1
    0|0
  • Yoo asla utanmıyorum çok şükür aç diyiliz açıkta diyiliz babam ve ben çaloşıyoruz babam araba boyacısı kaporta falan ben de yardım ediyorum babama asla utanma allah kemseye kaldıramayacağı yük vermez

0|1
    0|0
  • Namkör insanlardan nefret ediyörüm

0|1
    0|0
  • Yaziklar olsun o kiza, olmaz olsun öyle kardes

0|1
    0|0
  • Ailemden utanmıyorum ailemden nefret ediyorum

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 11

• Rahmetli babam hep derdi dayak cennetten cikmadir diye

0|1
    0|0
  • 16 yas hassas ergenlik dönemi. ... bizde geçtik o yaşlardan. ... Dayak falan çözüm değil. ... hata yapip ona en basta alacağın şeyi almamışsin... kitap mesela şöyle empatisini guclendirecegi bir kac roman alabilirsin... tablet yazici falan bunlar onun kisiligini gelistirmez... Para verip almak abilik degildir sadece... doğru seyleri alman lazım... Bir çocuğa 14 une basmadan kitap sevgisini asilamak lazım. ... ilerde böyle sorunlar yasamamasi icin... çünkü cehaleti yenecek tek sey bilgidir... sana öyle davranması ergenliginin yaninda empati eksikliginden kaynaklaniyor... uzme kendini... kardesine simsiki kol kanat germeye devam... ilerde anlayacak değerini

0|1
    0|0
  • Ben utanmam.

0|1
    0|0
  • O o kafayla master yapsa adam olamaz insan olmaz. fakirlik mi utanılacak. olur şey değil milyonlarca kişi asgari ücretle calisiyor

0|1
    0|0
  • Pasam alnından öpüyorum http://vocaroo.com/i/s1e5yAVu9y9I

0|1
    1|0
  • Üzgünüm abicim kardeşin popüler kültürün kölesi olmuş ileride sana fayda sağlamasını geç arayıp sormaz bile ama merak etme birileri hayatıyla oynayıp mutlaka pişman eder

0|1
    0|0
    • 2ay

Ben de bundan korkuyorum

• 2ay

haklısın. tşkr ederim

• 2ay

Önemli değil ben 20 yaşındayım ben senin kardeşinin yaşındayken böyle şeyler fazla yoktu insanlar sonrada böyle olmaya başladı ayrıca yazdıklarım tecrbeyle sabt abicim

• Saçmalamış kardeşin. Hiç üzülme sen işine gücüne bak kardeşim. Sen utanılacak bir şey yapmamışsın. Fazla muhatap olma bir süre sonra düzelir inşallah

0|1
    0|0
  • bassaydın tokatı yüzüne
    kıymet bilmez
    takma abim sen alnının teri ile paranı kazanıyorsun

1|1
    0|0
  • Senin doktor olmani sagliyan kim deseydin kusura bakma ama s*k gibi kalirdi orda

0|1
    0|0
  • 16 yaşında tam ergenlik çağında biraz sabırlı ol zamanla senin kıymetini daha da çok bilecektir

0|1
    0|0
  • Bilmem denemedim

0|0
    0|0
Yükleniyor...