Aile tarafından istenmeyen eş adayı aileye nasıl kabul ettirilir?

Gizli Üye
Selamlar, dindar ve kendileri gibi olmayan hiç bir şeye hoş görü göstermeyen bir ailem var. Batılı bir aile ve doğdukları, tüm akrabaların olduğu şehirde yaşıyorlar, ben yıllardır ailemden ayrı yaşıyorum, dindar değilim, hoşgörüsüz hiç değilim. Uzun zamandır birlikte olduğum kişi ile artık evlenmek istiyoruz. Kendisi doğulu (ailem için bu durum beni tutup doğuya götürecek, evden çıkamayacağım, 5 tane çocuk doğurup evde bazlama açacağım gibi bir düşünce yaratıyor), içinde bulunduğu koşullar dolayısıyla okuyamamış (ailem için bu, onun bana denk olmayacağı, yanıma yakışmayı bırak, sen bizim kızımıza nasıl erişirsin düşüncelerine sebep oluyor.), hayat görüşü de benim gibi yani koyu dindar değil, hoşgörüsüz hiç değil hatta olay ve durumlara karşı benden çok daha geniş görüşlü (ailem için bu onun ataist, komünist, devlet, din düşmanı olması anlamına geliyor), devlet memuru, mühendis, doktor falan değil, kendi işinin sahibi (ailem için bu durum aç kalacağımız, gecekonduda yaşayıp mendil satarak hayatta kalmaya çalışacağımız anlamına geliyor). Ve daha önce de tecrübe ettiğim durum, ailem onların hoşuna gitmeyen yaptığım her şeyde beni evlatlıktan reddetmeyi, haklarını helal etmemeyi alışkanlık haline getirdi, örneğin hobilerimle ilgilenmem, farklı çevrelerden arkadaşlar edinmem... Erkek arkadaşımdan bahsedince de yine evlatlıktan reddedecekler, haklarını helal etmeyecekler. Bana göre ben de erkek arkadaşım da iyi niyetli, düzgün, kimseye zararı olmayan insanlarız. Şimdi bu aileye bu insan nasıl kabul ettirilir, nasıl ikna edilir? Benzer durum yaşayan, tecrübe eden var mıdır?
Aile tarafından istenmeyen eş adayı aileye nasıl kabul ettirilir?