Böyle bir partiye katılır mıydınız?

İlk okul 7. Sınıftaydım. 2008 yıllarıydı zannediyorum.. En yakın dostlarımdan birinin Regl olduğunu öğrendim. O yıllarda henüz regli olmamama rağmen, bana göre normal bir durum olarak görünüyordu ve bu konuda epeyde bilinçliydim. Biz dostlar kendi aramızda bu konuyu saklanabilecek bir durum olarak görmüyorduk çünkü. Öyle ki, arkadaşımın annesi harika bir psikolog olduğu gibi Aydın bir kadındı. Ve arkadaşımın regli olması üzerine "Regl Partisi" düzenledi. Babam başta olmak üzere tüm ailemle katıldık partiye. Sizlerinde tahmin edebileceği gibi basında "Böylesi de olmaz yahu" "Resmen Kepazelik" başlıklarıyla karşılaştık ve gazetede basılan fotoğraflarımızda da sanki bir katil edasıyla veyahut utanç duyulurmuşçasına buzlanmıştık. İnanır mısınız, Biz çok eğlenmiştik! Ve gerçekten de bu tepkilere aldırış bile etmedik. Kendimizden emin hediyelerle, sürprizlerle, davul zurnayla güzel bir Regl Partisi geçirdik. Doğum, girilen her yeni yaş, sünnet, askere gidiş, evlilik kutlanabiliyorken, kadınlar için ergenliğe ilk adım, doğurganlığın başlaması anlamına gelen ilk regl neden kutlanmasın? Regl saklanmasın ama kutlanmasında diyebilirsiniz o halde sünnet de kutlanmasın. Benim perspektifimde iki durumda aynı.
Senem ŞahinbaşBöyle bir partiye katılır mıydınız ?

2|1
12|8

En İyi Kız Görüşü

• oğlumun çükünü keseyim onu atlar üstünde gezdirip düğün yaptırayım. çünkü penis yani erkek oldu. ama kızıma gelince bunu saklasın çünkü kızımın alt tarafından kime ne. daha küçük yaştan kız çocuklarına cinsel obje gibi bakıyorsunuz. bakkala ped almaya giderken bakkal amca sanki bonzai alıyormuscasına gizli gizli sara sara versin. arkadaşımdan bile ped istemeye utanayım. madem siz erkek oluyorsunuz bizde kadınlığa adım atıyoruz. eğer bir kızım olursa asla bundan utanmamasını bunun vücudunun bir parçası olduğunu anlatacağım. eee kadını ötekileştiren düşüncelerinizde gelenek göreneklerinizde batsın

0|2
    0|0
    • 2ay

Saçmalık kadın edepli olur erkeğin sünnet edilmesi islamin emri

• 2ay

@BoLSosluFettucini haklısın özgür irade kavramı bu senin için bir seçim ama doğru olanı yapmakta bir seçim senin icin dogruysa var git yoluna fikirlerimiz catistiktan sonra senin hakkına giremem ahirette hesabını verecem yaptıklarımın

• 2ay

kadın edebini takınmazsa erkek laf atmaz nedir ya. mini etek giyene tacizde ederiz tecavüzde diyen densizler gibisiniz şu sözlerinizi varya mahkemede tecavüzcüler savunma olarak söylüyor inanın biliyorum.. bir kadinin vucudunu eleştirseniz bile ben alttan almaya çalıştikca batiyorsunuz. bir erkekte yari ciplak dolasiyor sort giyiyor herkes o bacaği vücudun bir parcasi olarak görürken kadınlar şort giyse erotik oluyor. sonralikla yaninizdan sizin tabirinizle yari ciplak bir kadin gectigi zaman basınızı eğmenize başka yöne bakmaniza gerek yok kadına cinsel objeymis gibi davranmayin. zaten başınızï eğmeniz nasıl bir zihniyette insan oldugunuzu gösteriyor. sakın bana ama öyle ayet var böyle ayet var diyede gelmeyin. bir daha biri bir sey yazsa cevap vermeyeceğim. çünkü siz ve sizin gibiler bir mijonist

En İyi Erkek Görüşü

• Bence de eğer sünnet kutlanılıyorsa bu neden kutlanmasın :) yine de sahsi düşüncem, çocuğum olursa sünnet düğünü yapmayı düşünmüyorum. Bu durumda kızım olursa da regl kutlaması yapmam, saklamam da.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

Erkekler Ne Diyor 7

• katılmam

0|1
    0|0
  • O kaddar da modern değilim

0|1
    3|0
  • Öyle saçma şey mi olur be

0|2