Evlenince işi bırakan kadınlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Biz iş bulmak için yırtınıyoruz. Onlar işi buluyor bir de bırakıyor. Böyle bir şey mümkün mü? Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
16|18

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Bence bırakmamalı
    Kendi parasını kazanıp kimseye muhtaç kalmamalı kendi istediklerini arzu etikklerini almalı
    Üç günlük dünya ne zaman ne olacağı belli olmaz bu konuda kimseye güvenmemek lazım eşin olsa bile...
    Eşim dediğiniz insan sizi yarı yolda bırakabilir

3|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Onu yapanlar okumuş çalışanlar değil. Lise bitirip koca bulana kadar orda burda tezgahtar, kasiyer olarak çalışan kadınlar. Asgari ücret için milletin ağız kokusunu çekeceğime evimde otururum diyor. Bir de maddi geliri yetecek bir koca bulduysa.

Onca sene okuyup evlendikten sonra işi bırakacak kadına salak derim. Madem niyetin evde oturup g. t büyütmek niye anana babana yük oluyorsun 4-5 sene boyunca. Okuma erkenden evlen.

1|0
    1|0
    • 2ay

Öyle salaklar var malesef

• 2ay

Varsa ileride kendi tercihlerinin sonucu yaşar. İleride o adam şefersizlik yaparsa takarsa boynuzu, seveee seveeee eyvallah der çeker sineye. Maddi özgürlüğüm var deyip alıp başını gidemez. Gitmek istese bile o saatten sonra kimse iş vermez ona.

• Eşleri bırak diyordur
    Çalışmasada olur hani sıkıntı yapmaz

0|0
    1|0
  • İyi yapıyorlar, işi bırakmak iyidir.

1|0
    0|0
    • 2ay

😄 bence kötü. Düşünsene bir mağazada kıyafet görüyorsun onu alacak paran bile yok. Daha kötüsü acıktın yemek yiyecek paran bile yok.

• kendi kararı..
    memnun olurum..

0|0
    2|1
  • Kişinin kendi tercihi kadın eviyle çacuğuyla eşiyle ilgilenmek istiyorki doğrusıda bu bence

1|0
    1|0
    • 2ay

Çalışınca ilgilenmiyor mu. İlgilenir.

• 2ay

Farkındaysan daha ilk yorumumda çocuğuyla kocasıyla şeklinde yazmışım. şu an söylediğine göre erkek çalışmayı bıraksın çocuğa baksın istiyorsun sanırım.. Güzel fikir sen öyle yaparsın oda senin tercihin olur sorun yok :-)

• 2ay

Hayır kimse çalışmayı bırakmak zorunda değil. Kimse hayallerinden kariyerinden vazgeçmek zorunda değil.

• Çocuğuna bakmak içinse bırakabilir, sorun etmem..
    Ayrıca tezgahtar falandır onlar.. İyi bir işi olsa zaten bırakmaz..

0|0
    0|0
  • Çoçuk olunca düşünürüm ama Okadar borcu tek başıma ödeyemem

1|0
    0|0
  • Haklılar

1|0
    1|0
    • 2ay

Katılmıyorum

• 2ay

Evliyim

• 2ay

Yaw hee hee

• yanlış bence devam edilmeli

1|0
    1|0
  • Birşey yok kendi hayatı kendi kararı

0|0
    1|0
  • Evlimisn?

0|0
    1|0
    • 2ay

Hayıır

• 2ay

Alem olan sensin. Evde kocama bakmak için mi 4 yıl okudum?

• 2ay

Hayr ya onu demiyorm hani her engele bir alternatif sunmşsn ya ondan dedim alemsi diye yoksa tabi ki haklsn en doğal hakkın emek vermişsn karşılığını istiyorsn

• koca parasıyicek ya

1|0
    0|0
  • Sen mi biraktiktin

0|0
    1|0
  • Farketmez o eşimin düşüncesi olur isterse bırakır

0|0
    1|0
  • keifleri bilir

0|0
    1|0
  • O esler arasindaki bisey bende calismasini istemem sahsen

1|0
    0|0
    • 2ay

Niye. 5 sene okumuş bir mühendise işi bırak der misin

• 2ay

O senin kararin ama bence simdi oyle diyosun

• 2ay

Öyle bir şey söz konusu bile değil. Asla bırakmam işi.

• yani kapitalizme hizmet edeceklerine kocasına hizmet etsinler :)

1|0
    1|0
    • 2ay

yani kadın her türlü köle?

Kızlar Ne Diyor 15

• geleceklerini baltalıyorlar. insan her zaman genç ve güzel kalamıyor. yaşlanıyor, emekli olmaya ihtiyaç duyuyor. insan her zaman güven içinde kalamıyor. aldatılıyor, aşağılanıyor kimi zaman... kendi ayakları üzerinde duramayan kadın, kocasının iki dudağı arasından çıkan sözlerle geleceğini inşa etmeye mahkumdur.

1|0
    0|0
  • Kendilerine yapıyorlar ne yapıyorlarsa. Koca parasına bakmak modern kölelikten başka şey değildir.

2|0
    0|0
  • Asla bırakmam evde oturup koca bekleyecek biri değilim ancak çocuk için geçici olarak bırakırım ama sonra yine devam benim çalışmamı istemeyecek köstek olacak bir kocaya ihtiyacım yok

1|0
    0|0
  • Çocuğuna kendisi bakmak için işini bırakanlara hak veriyorum. Maddi sıkıntıları yoksa çocuğunu kendisi büyüten anneye saygı duyuyorum

1|1
    1|0
    • 2ay

Katılmıyorum. Çocuğu hem anne hemde baba büyütür. Sadece kadının fedakarlık yapması zalimce. Sende bir bireysin unutma

• 2ay

Olabilir bu benim fikrim

• Valla gerekirse çocuğumla giderim işe. O iş ya-pı-la-cak !

1|0
    0|0
  • Teyzem birakmisti simdi cok pisman birakmayin derim birakacaginizda da anne ve babanizin sizi okutmak icin sarf ettigi cabalari dusunun

1|0
    0|0
  • Sonra kadın neden iş hayatına girmiyor diyorlar

1|0
    0|0
  • Kendi ayakları üzerinde durmayı reddeden , faydalanmak isteyen kadındır.
    ileride kocasının hatalarını gözden görmek zorunda kalacaktır, sonuçta maddi olarak kocasına bağlı

1|0
    0|0
  • Bence çalışmaya devam etmeliler. Bir kadının mutlaka ekonomik özgürlüğü olmalı. Bu zamanda iş çok zor bulunurken keyfi iş bırakmaları bencede mantıksız.

1|0
    1|0
    • 2ay

Kesinlikle katılıyorum. insan olduğu için mesleği olmalı para, sosyal hayat ve bağımsızlık için..

• Evlenince işi bırakmazdım ben.

1|0
    0|0
  • saftirikler

1|0
    1|0
  • Olabilir. Ne mutlu durumları düzgün demek ki, işi bırakıyor.

1|0
    1|0
  • Bekara kadın boşamak kolay, bekarlarında atıp tutması.
    Önce bir evlende sonra konuşuruz bunları.

0|0
    1|0
    • 2ay

Evlenince niye işimi bırakayım? Çalışmayacaksam neden okudum?

Bakıcı ya da annem. Çocuğuma bakacak birini bulurum. Ama asla işimi bırakmam.

• 2ay

Öyle olmuyor o işler işte.
      Hele de eşin kıskanç biri çıksın sen gör curcunayı.

• 2ay

Bu nasıl kıskançık benim kariyerime engel oluyor. Benim mesleğime saygı duymayan adamın yüzüne bakmam !

• Erkekler çalışma diyo onlar da çalışmıyor

0|0
    1|0
  • Kesinlikle yanlış ya 😓

0|0
    1|0
Yükleniyor...