Kapat

Şort giydiği için otobüste tekme yiyen Ayşegül Terzi haberi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Otobüste şort giydiği için yüzüne tekme yiyen bir kadın haberi gördüm. Olay olmuş, kimse müdahale etmemiş, kadının söylediğine göre otobüs şoförü de kadını ilk durakta indirip yoluna devam etmiş. Yardım eden ya da yardım çağıran kimse yokmuş. Saldırganın "Şort giyen kadınlar şeytandır, hepiniz ölmelisiniz" şeklinde kadınla laf dalaşına girdiği de söyleniyor.
Haberin videosu;

Olaya kendi yorumumu katmıyorum, yoksa çok ağır şeyler çıkar. En azından anket sonuçlarını görene kadar bekleyeceğim. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Adamın böyle bir şey yapma hakkı var mı sizce, kadının kendini nasıl savunmalı, çevredekiler neden karışmadı, siz olsanız ne yapardınız?

• Adam haklı, ben olsam bende şiddet uygulardım.
    2%(27)5%(103)Oy Ver9%(76)
  • Şiddet çözüm değil, laf dalaşına girerdim.
    7%(75)7%(133)Oy Ver7%(58)
  • Kimsenin giyim kuşamı beni ilgilendirmez, kendi yoluma bakardım.
    91%(1042)88%(1723)Oy Ver84%(681)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
İzlediğim video/haber linki:
http://youtu.be/Sy07zr9zYmk
Bu arada dayak atarım seçeneğini işaretleyen kimseler de yorum yapabilirse eğer, sağlıklı bir tartışma ortamı yaratabiliriz.
Ha yok soru gizli görüşe kapalı olduğu için cevap yazmaktan çekiniyor iseler de, o kendi acizlikleridir, ne diyeyim.

16|9
251|354

En İyi Erkek Görüşü

• otobüste otuzbir çekemeyeceği için tekme atma içgüdüsünü kullanmış hayvan haberi. çıplak et görünce orası burası kalkan, bastırılmış cinsellik duygusunu saldırganlıkla açığa çıkaran erkek profili. ha bir de olaya seyirci kalan kendini erkek zanneden erkek müsveddeleri var onlara da iktidarsız teşhisi koydum

13|5
    1|2
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 353

• Yobazlar kadınların açık giyinmesinden değil, kadınların açık yerlerine dokunamamaktan rahatsız.

Başka birşey diyemiyorum. Sözde müslümanlar
    Allah belânızı versin.

11|3
    0|0
  • "Adam haklı, ben olsam bende şiddet uygulardım."
    Bunu burda diyebilen erkeklerin erkekliģine adamlıģına s... Bir kadına el kaldırmak nedir g*tlekler? Adam olun adam, bu seçeneģi seçen evlendiģinde eşinide döver öldürürde Cahiller. Asıl sizi eşşek sudan gelinceye dövmek lazım utanmaz yüzsüzler!

9|2
    0|0
  • Allah'ın yarattığı nizama karşı gelen şirk koşuyordur ve en büyük kafirdir. Sen kimsinde Allah'ın yarattığı bir kadına şort giydi diye tekme atıyorsun?

Bunlar kendi dinini tanımayan yobazlar. Müslüman bir adam Allah ıslah etsin der ve geçer.

10|4
    1|1
  • Bu kendine mutaassıp diyen taifenin içinden ne kadar yaşvak o çocuklarının çıktığının bir diğer örneği.

Hiç inkar etmeyin, az veya çok, alayının kendileri gibi olmayanlara, özellikle kendi değerlerine ters kadınlara karşı nefreti var.

Bu olaydaki herifin balatası daha sıyrık, ancak ciddi bir kısmı belki bunu yapmasa da, böyle şeylerin yapılmasını içten içe istiyor.

Şu tür bir olay türbanlı birinin başına gelse, 20 yıl boyunca üzerinden ajitasyon yapar, 'İslam düşmanları, müslümanlara laikler şöyle zulmetti, böyle bilmem ne yaptı' diye anlatır dururlar.

Ülkede kadınlar tehlikede, en büyük tehlike de bunların zihniyeti ama nedense sanki kendileri mağdurmuş gibi davranılıyor.

Siyasal İslam arttığı sürece bu tür olayların olabilitesi ancak daha da çok artacak.

Bunu görüp bu adamların zihniyetine karşı duranlara da bahaneleri hazır 'Siz İslam düşmanısınız', siktrr git diyorum artık böylelerine.

9|0
    0|1
    • O aşağıda 'Burası müslüman ülke ve o giyim saygısızlık' diyen kardeşim, ulan bu ülkede bir tek müslümanlara karşı mı saygı zorunluluğu var? Müslümanların kismeye saygı duyma mesuliyeti yok mu lan o çocuğu?

• Peki bir gün başörtülü bir bayanın başörtüsünü çekip yere atsalar ben böyle bir kıyafetli kadın görmek istemiyorum deseler ortalık Nasıl karışır? İnanın bu tamamen provakasyon bu gibi olaylar daha sık hale gelecek. Bilerek yapılan bir hareket halkım nabzını ölçmek için. İstanbul'da tek kısa şort giyen bayan o mu? Ya da tekmeyi atan adamın hayatında ilk gördüğü şortlu kadın o mu? Neden bugünlerde oluyor? Boşverin kamuoyunun kafasını kurcalamayın. Biz laik bir ülke olalım herkesin görüşü beyninin içinde bedeninde değil

10|1
    0|0
    • Aynen öyle kardeşim asıl başörtülü bayanların neler çektiği apaçık ortada..

• Lafı nerenden anladığına bakılırsa kimin cahil olduğu apaçık ortada oblivatebilmemne..

• Sabah sabah şuraya dişlerimi sıkarak bazı şeyleri yazmamakta zorlanıyorum. Lakin, en kibar şekilde şunu diyeceğim:
    O evladı zina herifi ve onun zihnini, düşüncesini taşıyan tüm yobazların alayının bir taraflarına o otobüs ve otobüsle birlikte yol boyunca tüm elektrik, aydınlatma, ve levha direkleri münasip bir biçimde girer umarım.

9|2
    0|0
  • "Tekme atarım seçeneğini işaretleyenler yorum yapabilirse sağlıklı bir tartışma ortamı yaratabiliriz" derken ablacım? Sağlıklı olduklarını düşünüyor musun sen onların?

8|5
    0|1
  • tecavüz etmek istemiştir otobüs kalabalık olduğu için dövmekle yetinmiş..

11|1
    0|0
  • Halkın eğitim seviyesi düşük olmasa akp iktidar olmazdı, neyin tartışması bu?

12|1
    1|4
    • Helal olsun.

• @Kayıkçınınküreği ahahah espiri kabiliyetine hayran kaldım sen hangi ilkokulu bitirdin :)

• Suç o otobüs de adam kadına vururken ya da laf atarken hiçbir şey yapmayan ve sorsan erkeğim diye gezinen insanlarda
    Suçlu olan onlardır benim gözümde
    Aynı olayı bir bir buçuk ay önce minibüs de yaşadım akşam saati bağcılar minibüsü yolcunun biri sırf mini etek giydiği için bir kadının tecavüz edilmesi haktır normaldir dedi ve biz savununca siz de dinsizsiniz dedi diye şoförle beraber adamı döverek minibüsten attık. Pişman mıyım? Hayır. Zerre kadar pişman değilim.
    #YaşasınYavşaklaraYapılanŞiddet

4|2
    0|0
  • 7 kişi adam haklı demiş
    12 kişi adam haklı ama şiddet olmamış demiş

Hepiniz geberin.

10|0
    0|0
    • Adam hakli diyenlerin kiz kardeslerini analarini eslerini de bir kenarda sikistirirlar umarim

• Yıllardır zaten hiçbir biçimde ilgimi meşgul etmeyen ülke gündemi, tek bağımız olan haber sitelerine ait yer imlerini tarayıcılarımdan kaldırmamla bugün tamamıyla seyrimden düştü.
    çünkü korkuyorum.. Ölüme, ahlaksızlığa, suça alışmaktan, bunlara tahammül ederek yaşamaya çalışmaktan korkuyorum. Dün hayretle karşıladığım şeylere bugün şaşırmamaktan korkuyorum. Sırf kendi tercihleri yüzünden.. bir başkası tarafından dövülen kişilere müdahale edememekten.. Bir bebeğe tecavüz edildiğinde kin duymamaktan, bir çiftin en mutlu günü havaya uçurulduğunda yerle bir olmamaktan korkuyorum.
    Tepkin azalıyor fark et kardeşim. Bağışıklığın her geçen gün biraz daha artıyor. en olağanüstü şeyler sıradanlaşıyor gitgide. Sesin dünkünden daha az çıkıyor, kanın vücudunda her geçen gün biraz daha yavaş akıyor.
    Dünyada bunların da olabileceğine inandırıyorlar seni kardeşim. Duyarlılıklarını, hassasiyetlerini törpülüyorlar. Dün beş satıra sığdıramadıklarını bugün bir satıra yerdiriyorlar... Dün bağıra bağıra ilan ettiklerini bugün kulağına fısıldıyorlar. Seni bununla yaşamak zorunda bırakıyorlar, sana bunu yaşamayı öğretiyorlar. Sana ihbar ediyorum kardeşim, senden insafını alıp, yerini ikna ile dolduruyorlar.

2|1
    0|0
    • Bu ortadoğulu zihniyeti kadar karanlık birşey yok.
      Aynı komunizm gibi islamda bir beladır.
      Ülkemizin batılılaşmasını çok isterdim ama halkımız batılılaşmayı; kendi kültürüne ihanet olarak algılıyor. Batılılaşınca bütün gün yiyip içip sevişeceğini sanıyor bu halk! Ama batılıların mallarını kullanmaktanda geri durmuyor. Halk o kadar canım olmuş ki batılıların icatlarını kullanırken acaba bunları yiyip içip sevişerek mi yaptılar diyemiyor!

Ah ne derdim vardı da şu 13,8 milyar yıllık evrende bu dünyada 1997 yılında böyle bir türkiyede doğdum!

• Bunun değişmesi eğitimle falan olmaz. İyiler de kötüler kadar cesur olacak. Tek çözüm bu.

8|0
    0|0
  • Yargılayacak olan Allah'tır. Bizim ülkede birçok insan Allah olma yarışına giriyor hatta birçok ülkede, sadece bizde de değil. Afgan Farkhunda adlı bayanı gördünüz mü? Dini paraya döken adama karşı geldi diye ''Kur'an yaktı'' iddiaasıyla yüzlerce erkek tarafından dövülerek öldürüldü ve yakıldı. Yakılmış bedeninin cenazesinde bile sorun yaşadı. Ve onu hiç dinlemediler. Emevi İslam'ı işte, anlayarak okumadan müslümanım diyenler. Umarım cehennem, cennetten milyonlarca kez büyüktür. Bu kadar kütüğün hepsinin sığmasını istiyorum oraya.

5|1
    0|0
  • yazık gerçekten , düşünce ve akıl tutulması geçiren bağnaz bir toplum içinde yaşıyoruz.. olayın en acı tarafıda orada kimsenin o erkek bozuntusuna müdahale etmemesi... birileri hala bu geri kafalılıklarını gösteriyor.. savunmasız bir kadına karşı görserdiği hem hakaret hemde şiddet artık gündüzleri bile normalleşmiş yazık Türkiyemin insanlarına , ben olsaydım o adamı camdan dışarı atardım... başka ülkede her insan özgürce kardeş gibi yaşarken bizler birbimizi eziyoruz.. utanç duyulası gerçekten..

4|2
    0|0
  • Nasil bir ulkede yasiyoruz. Sonra neden inançsizsin diyorlar. Bunu yapacak kadar yobaz olan davarlarla ayni degerlere inanamam, bir daha sogudum yani.

6|3
    0|0
  • Böyle cahil insanların olduğunu düşünemiyorum bile ya. Ne biçim bir ülkedeyiz biz. Bu kadar cahil nasıl kalabilir bir insan? Okumuyor mu, okula gitmemiş mi hiç? Yani tanımadığı birisine niye tekme atıyor? Sana ne, ne giydiyse? İstediğini giysin, beni ilgilendirir mi ki? Böyle der normal insan. Şort giydiyse, bana ne? Niye tekme atayım? Yani bunu yapan Suriyeli de olabilir büyük ihtimalle. Bunlar çok dadandı bizim ülkeye...

4|1
    0|0
  • Bunun bence şort giymesiyle alakası yok bayan ya provakasyon yapmaya çalışmış ya da kendi yaptığı şeyin üstünü kapatmak için adama böyle iftira atmış. İranmı burası şort giydiği için dayak yiyen kaç kişi gördünüz mantıklı düşünün biraz müslümanlığı kötülemeye çalışıyolar.

5|1
    1|2
    • Bence de işin içinde bir bit yeniği var ama zamanla ortaya çıkacak şu an da herkes yok şorttu dayaktı diyerek birbirine girişme derdinde. Müslümanlığı kötüleme olayı onyıllardır olan bir şey zaten yeni değil o.

• mantıklı dusunun arkadaslar. o otobuste 50 tane yolcu var. Kadın iftra attı diyelim. Bunun ortaya cıkacagını bılmeyecek kadar aptalmı. Ayrıca ne provakasyonu olabılır... Bır kadına tekme atarak bayıltıcak kadar... Kusura bakmasın kımse kufur dahı etse bayan o hareket tam bır o. c. gu hareketi.

• Zaten adam şerefsz kardeşim ona dicek bişey yok otobüsteki 50 kişide olay şort yüzünden olduysa buna karşılıksız kalcağını ben sanmıyorum burda öyle bişey olsa o adamı linç ederler masum bir kadına tekme atıcaklar millette izlicek helede türkiyede çok mantıksız geliyor

• üniversite yıllarım da evime gelen misafir bir bayan arkadaşı aşırı kısa kollu giyinmiş ve boyun gerdanı açıkta diye dolmuşta tükürük yağmuruna tutmuşlardı. kızın ağlamaktan kendinden geçmiş hali aklımdan çıkmıyor. Nefisle erkeklikle alakası olamadığı gibi kesinlikle insanlık dış harekeler.

5|1
    0|0
  • ülkede şöyle birşey var mesela Allâh diyince sorun yok ama Türkçe Tanrı denildiği zaman kafir ilan ediyorlar.
    kimi insanlar cahildir. okumaz araştırmaz hic birsey bilmez koyun gibi söylenen herşeye inanir. bu toplumda böyle insanların çıkmasına şaşırmıyorum açıkçası. Çünkü böyle bir nesilin yetismesinde geçmiş nesillerin parmağı vardır. bir arkadaş akp Türkiyesi demiş. simdi kalkıp akp ye sövmeye hakkı yoktur. akp yi başa geçiren nesile sövmesi gerekiyor. AKP başa gelmeden önce neredeydi bu insanlar da şimdi akp ye sövüyor? Komiğime gidiyor açıkçası.
    herneyse konumuza geri dönelim. arastirmaktan öğrenmekten yoksun aptallarin böyle yapması gayet normal. islam hoş görü dinidir. Hz. Muhammed bile yahudinin cenazesi geçerken saygidan ayaga kalkıyorsa bu ahmaklarin bunu yapması kesinlikle yanlıştır. zaten adi üstünde cahil. bu tür insanlar dünyanın her yerinde mevcut bunu tek yönlü bakmayan herkes gayet iyi biliyor..

bu tür insanlar hic bir zaman bitmeyecek. ancak bizlerin uzerine dusen vazife gelecek nesilleri kültürlü ve saygılı bir bicimde yetiştirmektir. Böyle büyüyen bir nesil böyle cahil ahmaklari susturacaktir.

6|1
    0|0
  • Beni ilgilendirmez bir kız çıplak binsin isterse kimsenin vurmaya ya da şiddet göstermeye hakkı yok rahatsız olduğunu söyleyebilirsin ya da doğru bulmadığını ama vurma, dokunma, taciz etme hakkın yoktur hele tecavüzcü sapıklar için diyorlar ya tahrik de var deli oluyorum.

7|1
    0|0
  • tekmeyi atan "şerefsizin" yaptığını islama ve bu ülkede yaşayan milyonlarca anlayışlı müslümana "tekme atan şerefsiz" gibi fiziksel yapmasanızda sözle saldırıyorsunuz.. ibadetlerini yapan kur-anını bilen biri olarak söylüyorum islamda böyle bir saldırganlık yoktur. savaşta "bile " kadına, cocuğa, yaşlıya DOKUNMAYI YASAKLAYAN BİR DİNDİR. bunu uygulamayan bireysel müslümanlar yüzünden islamı suçlayamassınız. cevapları görünce çok şaşırdım salgırganın yaptığını kınamak yapılmaması gerektiğini yorumlarla anlatmak varken "ne idüğü" belirsiz saldırgan üzerinden yaptınız yorumlara üzüldüm.. sorunuza gelecek olursak tabiki C. hanım ablaya geçmiş olsun diliyorum.

3|4
    0|0
  • Şeriatçı serefsizlerin canı cehenneme. canım geri kafalı insanlar.
    din bu kadar salakça bir şey işte.
    kendisi gibi olmayan herkesi öldürmek serbest.
    arkadaşım yığını.

6|4
    0|1
  • Toplumu kutuplaştıranlar sağolsun.

Ne demiştik istikrar huzur güvenlik.
    Hepsi sağlandı çok şükür
    durmak yok yola devam.
    Şeriatçılar sevinin idneler.
    bu ülkede yaşayan oksijen israflarının miktarı %40-50 dolaylarında bunlarla aynı görüşe aynı hayat felsefesine ve dinine sahip değilsen ölmeyi hak ediyorsun o kafalara göre. ne diyelim bunlar daha iyi günlerimiz uyumaya devam.

5|0
    0|0
  • Şeriatcı cahil köpekleri tebrik ediyorum kadına şiddet haa inşallah yakalanirda emniyette bir güzel öperler onu kolu bacağı kırılsın sana ne lan it oğlu it başkasının giyiminden böyleleri yüzünden ülke gelişmiyor dinide bilmiyorlar bunlar tam cahil daha sövmek isterdimde uyari yicem 😡😡😡

4|3
    0|1
  • Adi köpekler!

5|3
    0|0
  • Yani tasvip etmiyorum keisnlikle de.
    Su yorumlarda yok islam falan adam yobaz vs deniyor o adamin yaptigindan daha kustah islama saldirilmuyor mu?
    O tekmeleyen Adami namazdan cikarkenmi gordun? Haci mi o adam? Hayirdir islamla ne alaka kurdun nerden bagdastirdin?
    Ben nice islamdan uzak kisiler taniyorum karisinin veya sevgilisinin boyle giyinmesine izin vermeyen kiskanan falan.
    Birde 150 ye yakin yorum erkeklerden gelmis. Bunlarin hepsimi kefere? Sorsan muslumansin be mal gidi mal..

4|2
    6|2
    • kamera kayitlarinda cemaat giysileri giydigi görünüyor

• @yenibirnick ulan kamera kaydindan cemaat giysisi var diyorsun. ya adam belli bile olmuyor nasi anladin cemat giysisi oldugunu. adam top sakalli ve kupeli gorunuyor (!)

• Çok iğrenç bir olay bir erkeğin giyim kuşamından dolayı bir kadına şiddet göstermesi. Bunu yapanın dengesiz psikolojik sorunları olan ve toplum için tehlikeli biri diye düşünüyorum. Asıl üzüldüğüm olay otobüsteki diğer erkek olarak geçinen müsfettelerin bu şerefsizi bir güzel dövüp otobüsten atmamaları...

5|1
    0|0
  • bir Tarihimize bakıyorum, birde şimdi ki halimize... araplardan sonra, en pis millet olma yolunda ilerliyoruz TEBRİKLER

6|4
    0|2
    • Osmanlı diyerek koca ülkeyi araplaştırdılar! Hiçbir sorun yokken birden türban mevzusu ile ülkeyi araplaştırdılar!

Bunun temellerini atan şahıs ise türk islam sentezi yapmaya kalkan Turgut Özal idi... Sayısız inançtan türkler yaşıyor bu dünyada ama ülkemiz halkına göre türk olmanın birinci şartı müslüman olmak!

Ben kürt kökenli azeriyim ama şu türk düşmanlarından nefret ediyorum! Arap emperyalizmine birimiz dur demezsek tam bir ortadoğu devleti olacağız!

• twitter. com/kilicsiz

bu linkteki adamı takip edin... çok değişik bilgiler veriyor...

ecdad dedikleri şeyi tanıyın azıcık!

• Kendisi ile aynı fikirde olmayan herkesi aşağılan, kadınları hor görüp kendini güçlü hissettiğini sanan, kendi dinine inanmayan herkesi dışlayan, eğitimini tamamlamamış, kadının okumasına karşı çıkıp karısını kadın doktorun tedavi etmesini isteyen insanların yaşadığı bir toplumdan mantıklı davranış beklemek eğitimsiz bir insanın marsa ayak basmasını beklemek kadar mucizevi bir durum olurdu.

Kendini güçlü hissetmek, kurallarını zorla uygulatmak, egolarını tatmin etmek amacıyla güç kullanan erkekler var olduğunu duymak rahatsız edici.
    Kendine güven erkek asla şiddete başvurmaz. İsteğini zekası ve özenle seçtiği cümleleri sayesinde gerçekleştirir.

Yıl 2016 olmuş aya ayak basalı onlarca sene geçmiş hala kıyafetin derdine düşenler var.

Eğer o otobüste olsaydım şiddet uygulayan erkeği özür dileyene dek döverdim.
    Çeşit çeşit insanın yaşadığı onlarca kültürü barındıran büyük şehirlerde hala ayıların yaşadığını görmek sinir bozucu.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    323

14 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 251

• hadi olaya şu şekilde bakalım: "bayram sabahı otobüse binen genç hemşire az kalsın ölüyordu. iddiasına göre bir yolcu çarşaf giymesine öfkelendi, genç kadına önce "sen kara fatmasın" dedi, sonra da tekme attı.."
    görüntülerde yüzü siyah peçeli, yerlere kadar kara çarşaf giymiş biri yer alsın; aynı şekilde demirlere tutunup uçan tekme atan yolcu iron maiden tişörtlü, uzun saçlı, küpeli, büyük kulaklıklı bir genç olsun.
    sonra oturup bu olayın yaşandığı sırada otobüsteki diğer yolcuların ve toplumun tepkisinin, aynı olayın şortlu versiyonunda olduğu gibi sessiz olup olmayacağını tartışalım.
    ben tüm küfürlerimi içimden ettim,
    keşke buraya yazabilseydim..

5|2
    0|0
  • Madem bu kadar sözde din düşkünü o p*zevenk o zaman şortlu bir kadın gelir gelmez indirsin başını aşşağı bakmasın kadına.. Çünkü din bunu emrediyor kalkıp kadını vurmayı değil!!!

8|1
    0|1
  • Aaa şu yobaz serefsize bak sen lan böylelerinin yanında bikiniyle dolascan ki akillansin mk nasıl sinirlendim. Milletimizde geri zekali oradakiler bir de kendilerine erkek mi diyor kadına el kaldıran birini yere serip dövememişler mi yazıklar olsun be

3|0
    0|1
  • Saçmalık. Videoyu izlemedim, müsait değilim. Ne var videoda olayın görüntüsü var mı?

Okuduğum kadarıyla habere hiç inanmadım. Tamamen saçmalık, mal insanlar çok var ama bu kadar da değil. Ha kıza bir saygısızlık yapmıştırlar belki ama şu yazılanların hiç gerçekliği yok. Bire bin katıp abartarak yapılan bir haber olduğu çok belli.

Bu arada, A ve B şıkkını oylayan insanların nefes alması kabahat vallahi. İnsan olun biraz.

İnsan isterse iç çamaşırıyla gezer size ne anlamadım, herkes özgür arkadaş sokun bunu kafanıza ya. Kapalısı da özgür, açığı da özgür olmalı. Herkesin kendi seçimi. Size göre yanlış olabilir de başkalarının yanlışı da sizi ilgilendirmiyor. Herkes kendinden sorumlu.

1|1
    0|1
  • Bunlar provokasyon amaçlı haberler öyle hemen inanmayın. Sanki Türkiye'de tek şort giyen kadın buymuş da tekme tokat dövmüşler gibi haber yapıyorlar bide, yok efendim hepiniz şeytansınız hepiniz ölmelisiniz falan filan demiş tekme atmış kimse ayırmamış böyle haberlerin içine cup diye atlamayın ki böyle bir şey diyen varsa bile ben onun akıl ve ruh sağlığından şüphe ederim.
    Hatırlarsanız bir şehit cenazesinde şehit yakını olduğu söylenen bir subay sarfettiği sözlerle haberlere konu olmuştu daha sonra provokasyon amaçlı söylediği ortaya çıkmıştı zaten daha sonra da fetö soruşturmasında tutuklanmıştı. 2 gün sonra bu olayın da gerçek yüzü ortaya çıkar demedi demeyin.

1|1
    2|0
    • Konuya senin gibi yaklaşan neredeyse hiç kimse yok. Maalesef toplumumuz şüpheyle bakmaya değil, her şeye körü körüne inanmaya hevesli.

• o tekmeyı gormuyormusun kardesım... heee kadında maldı tekme attırdı kendıne..

• Üzgünüm ama konunun hani varsa bile başka içeriğinin ne olduğunu ben bilemem. Elimizdeki bu, hani varsa aslı astarı çıkartın biz de görelim.
      Kaldı ki benim de şort giydiğim için kafama ve vücuduma onlarca kez taş atıldı. Çakıl taşı falan değil ha, baya kocaman taş. Gerçek olma ihtimali bana hiç de uzak gelmiyor o yüzden.

• Olaya direkt olarak bir yorum yapacagim. Eger dini inancinda o kadinin giyimi dogru degilse ya da gunahsa bu sana onu linc etme hakki tanimaz. Rahatsiz oluyorsan bakmazsin, boyle kisilerle arkadaslik da kurmazsin. Degerlendirmemiz gereken oncelikle karakter. Kimin Allah'in sevgili kulu oldugunu ya da olabilecegini bilemezsin. Bugun acik sacik diye yargiladigin kisi yarin senden daha kapali bir sekilde giyinmeye baslayabilir. O zaman soylediginle kalirsin. Allah kimsenin canina zarar verme hakkini vermedi bize. Elalemin kizini cevirio uyaramazsin. Kadin kadini isterse uyarir ki onun da haddini bilmesi gerekir. Karsi taraf istedigi cevabi verebilir, bu onun vicdanina kalmis. Siz sadece inanciniz dogrultusunda ustunuze duseni yapmis olursunuz, daha fazla ileri gidemezsiniz. Hele ki Allah'in kanunlariyla yonetilmeyen bir ulkedeyseniz

1|1
    0|1
  • YUH YA BİZDE KARA ÇARŞAFLILARA SALDIRALIM ŞEYTAN DİYE O ZAMAN!

4|3
    1|1
  • Öncelikle şort giyip giymemeyi geç, bir adam bir kadına her ne olursa olsun vuramaz.! Hiç bir hakkı yok.
    Heleki şort gibi basit bir olay nedeniyle bu geliyorsa kadının başına, bu bizim halkımızın gelişmemiş beyni.
    Ayrıca dini imanı öne sürüp vurma hakkı var diyen insanlar olacaktır. dinde zorla döverek hiç bir şey yaptırılmaz.
    Allah akıl versin böyle insanlara ve kadınlara bol bol sabır versin 😊

3|0
    0|0
  • İnsanların kıyafetiyle dış görünüşüyle o kadar çok ilgileniliyor ki... Bazen diyecek kelimeler bulamıyorum.4-5 saat önce başka bir ülkede giydiğim şortu kendi ülkemde giyemiyorum korkuyorum... İnsanlar beni öldürebilir diye. Can güvenliğim dahi olmayan bu ülkede bu bin yıl önceki zihniyetle yaşayan hayvansı yaratıklarla aynı alanda olmaktan nefret ediyorum.

3|0
    0|0
  • Hiç kimse kimsenin giyim kuşamına, tarzına, hiç bir şeyine karışamaz. O zaman ben de o adamı sakal bırakan şeytandır deyip tekme tokat döveyim? Böyle gerikafalılık ve yobazlık olamaz ya

3|0
    0|0
  • "Kimsenin giyim kuşamı beni ilgilendirme, kendi yoluma bakardım." Ama maalesef artık şu "Adam haklı, ben olsam bende şiddet uygulardım"cılar türedi. Sözde müslümanlar bunlar. Yasak, günah bilmem ne diye bunların beynini yıkıyorlar. Zaten hayatı boyunca bir yere gelememiş bir işe yaramamış adamları/kadınları gazlıyorlar böyle Allah Allah diyerek, onlarda sanıyorlar ki "iyi bir şeyler yapıyorum cennete gideceğim." Hale bakın, eskiden kimse kimseye karışmıyordu olaylar son dönemlerde bu derece arttı. Sen açık sevmezsin, kapalı sevmezsin ama ne açığa neden açık ne de kapalıya neden kapalısın diyemezsin. Herkes istediğini;giymekte, sevmekte, yapmakta özgürdür. Saygı duymak ne zaman bu kadar zor oldu. Nefret, şiddet ne zaman bu hale geldi. İnsan var sokağa çıkar kendi yoluna, kendi önüne bakar. Kim ne giymiş ne yapmış fark etmez bile. Kimisi de ya taciz eder, ya saldırır. İnsan olmak acaba neden bu kadar zor..

3|1
    0|0
  • Grizekalı Türk halkı işte.

5|0
    1|1
    • Maalesef her yerde var hatta ablamın başınada öyle bir olay geldi

• Ben çok terbiyesizce buldum gerçekten. Bu Dünya'da insanlar istediği gibi giyinmekte , istediği gibi davranmakta özgür. Umarım ona bunu yapanın ömrü hayatı boyunca iki yakası bir araya gelmez.

2|1
    0|0
  • 73 erkek adam hakli bende olsam bende siddet uygulardim demis merak ettim neyin kafasini yasiyorlar? Asiri acik dekolte giyimi bende sevmem ama giyene karisma hakkini kendimde bulmam. Gunahsa herkesin gunahi kendine. Sonra aman efendim bu ulkede kadina neden siddet uygulaniyor? O kadar kisi nasil sessiz kalmis valla hayret! Insanliktan nasibini almamis bu sahislardan ciddi anlamda tiksiniyorum. bir kadina bu kadar karisirlar nedense? Erkegin yedigi haltlari kimse gormez.

1|0
    0|0
  • Olayın kabul görmezliğine değinmiyorum. Burada gayet aynı düşünceleri birçok arkadaş dile getirmiş. Benim anlamadığım ve asla anlayamayacağım bu tarz olaylarda o çevredeki insanların duyarsızlığı! Çıldırıyorum ya! İnsanlar ne kadar bencil artık bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılar ya! Kendi başlarına gelince hadi şimdi oturup empati yapsınlar. Sokakta kadın döverler, esnaf sanki film izler maşallah. Sokakta birini taciz ederler, gasp ederler -aman benden uzak dursunda kim kime ne yapıyorsa yapsın der, çeker giderler. Vallahi yazık ya.

0|0
    0|0
  • O kadar sinirleniyorum o kadar sinirleniyorum ki hislerimi aktarabileceğim kadar şiddetli bir küfür bile bulamıyorum. Şort giydiği için tekme yiyen kadınların var olduğu bir ülkede yaşamak nasıl bir kabustur ya, bu olay öylece kapanıp gitmemeliydi tüm insanlar ayaklanmalıydı nereye gidiyor bu ülke

1|1
    0|0
  • anası babası kocası vs bişey demiyorsa kime ne? hani bazen kıskanıp da kavga çıkaran oluyor şort meselesine ama yoldan geçen adam sen kimsin j-ki şiddet uguluyorsun? bu adam ve bunu savunan 10 erkek 1 kız normal değil

1|1
    0|0
  • çomaristanda sıradan bir gün.

3|1
    0|0
  • Aynen şort giyen kadın şeytan ama kadına şiddet uygulamak Allah'ın kanunu uygulayan bir dindar görünümlü cahil. Sözde kadınlar Allah'ın erkeklere emanetiydi. Böyle insanlar yüzünden zaten kadın ölümleri artıyor sebebe bak ya basit mi bu kadar bir insana zarar vermek bizde basit.

0|1
    5|1
    • ya ne diyim ben sana.. şort giyen kadın şeytansa sen nesin acaba?

• o zaman özür dilerim ama benimle birlikte 4 kişi daha yanlış anlamış demek ki -lere bakarsan. çünkü ironi böyle olmaz yapılsa dahi parantez ünlem konulur.. gerçekten cümleni okursan hak vereceksin canım tekrar özür dilerim.

• @Dajsy Haklısın bende farkettim eksiklik olmuşta değiştiremiyorum ki ben sinirden konuşma dili gibi yazmışım ondan belli olmuyor. Adam demiş ya şeytansın diye ondan bende aynen o şeytan sende tekmeleyerek çok dindar oluyorsun gibi birşey demek istedim ama okuyunca o çıkmıyor değiştiremedim de kaldı öyle haklısınız sizde.

• Şort giymesi güzel bisey değil tabiki ama banena

1|4
    6|0
  • Kesin kendini çok dinci sanan, namazlı abdestli sanan, din altından her b*ku yiyen herifin tekidir bunu yapan. Şeytanı görmek istiyorsa aynaya bakabilir. Kimse bunu hak etmiyor, kimse herkesin içinde rezil olmayı, fiziksel şiddet görmeyi, giyiminden dolayı yargılanmayı hak etmiyor!
    Sokakta ne yaptığını bilmediğimiz ama dış görünüşüne baktığımızda aklımıza direkt ''Aa ne güzel giyinmiş. Allah rızasını bilen birisi'' dediklerimizi bir tanıyoruz ki fikirlerimizden utanıyoruz. Çok yaşamış biri olarak söylüyorum. Ayıptır, günahtır.

1|1
    0|2
  • Gittikçe dahada cahillesen bir ülkeye dönüşüyor burası Türkiye gerçekten yasanilacak bir yer değil benim için. Şu habere bak ya nasıl sapkın bir zihniyettir bu. Nasıl bir terbiye nasıl bir ahlak nasıl bir hoşgörüdür ya. O kadar cahiller ki inandıkları dinden bile haberleri yok. Çok ovundukleri İslam'da acaba bu hareket var mı sorsan hoşgörü dini derler.

2|1
    0|0
  • A diyenlerin saçma bir sebepten ötürü tekme yemesi dileğiyle...

2|1
    0|0
  • "adam haklı" diyen erkekleri geçtim, onlar zaten o şerefsiz ile aynı kafadalar da, bir kadın nasıl buna resmen "oh oldu" der? yazık yazık yazık!

1|0
    0|0
  • Şiddet gösterirdim diyenler nasıl insanlar bizlerde türbanlı kadınlara mı saldıralım neyin kafasındalar yazık değil mi kıza hoşuna giymediyse giyim tarzı bakma sende

2|1
    0|0
    • Ne alaka türbanlıya saldırmak sort giyip kıçınızı başınızı millete gösterip tahrik ediyonuz sonrada abaza erkekler diyip geziyonuz amacınız bu zaten sizin allah ıslah etsin sizi

• @Hornady Erkeğin kaşarıda hiç çekilmiyor. Mini giydi diye kaşar olmadığı gibi türban takanda müslüman olmuyor Sen kimsinki kıyafetine göre milleti yargılıyon, nefsine hakim olamıyorsan kendini eve kitle gerçi sen evdede rahat durmazsın kardeşine annesine sulanırsın şeref yoksunu seni , kısırlaştırmak gerek sizin gibileri

• @PeRRcy tşkler bu sözleri gerçektende bir erkekten duymalıydı yerinde sözlerdi

• İyice Araplaşıyoruz

5|1
    1|4
  • Ne kadar aptal insanlar var. Tabi ki kimsenin kimseye karışma hakkı yok. Giyim konusunda ya da başka bir konuda..

1|0
    0|0
  • İyice yobazlasiyoruz seriate gidiyoruz bu nasil is bundan 1 sene once bilr boylr olaylar yoktu. Resmen aciz durumdayiz. Okumus kadin ne giycegini senden mi ogrencek. Boylelerini sikayet edinde gorsunlwr gunlerini. Begenmeuen arap ulkelerine gider

3|0
    0|0
  • Kadın doğrumu soyluyo bılemem ama eger doğruysa Allah ıslah etsın kımse kımsenın giyimine karısamaz islamiyet hosgörü dinidir yazık gercekten

3|1
    1|2
    • @Can_01 Çocuklar bile tecavüze uğruyor, küçük bir çocuğun ne gibi bir çekiciliği ya da cinsel istek uyandırabilecek ne yanı olabilir sen söylesene?

Yav erkekler hemcinsine, köpeklere bile tecavüz eder oldu. Siz hala giyime takılıyorsunuz.

Siz neyin kafasındasınız? Bu akıl işi de değil, aklınızda mı sorun var? Psikolojiniz mi bozuk? Aileniz mi iyi yetiştirememiş?

• @_Yağmur ya canım boyle tiplere cevap vermek cok gereksız olur ben gormezden gelıyorum sende boşver

• Kizlar sortlarinizi giyip cikin valla ben seviyorum sizi.

• Hiç sasirmadim.
    Mesele acik ya da kapalilik deyil.
    Cahilik yobazlik diz boyu...
    Bence bu daha iyi gunlerimiz

1|0
    1|0
  • Kızlar Devam
    221

7 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...