Her kız düğünlerde oynamalı mi?

Düğünümüz vardı ve ben düğünde oynamadım, o kadar çok tepki aldım ki herkesten çok sinirlerim bozuldu laf yetistiremedim kimseye.. Tesettürlüyüm basimdaki ayete yakışmaz kendimi teshir etmem ama anlamıyor kimse, erkekler deseniz çok afedersiniz şerefsizce milletin namusunu dikizliyor kenarda, müslüman bir hanim ister düğün olsun ister toy başka erkekler karşısında bedenini böylesine sergilememeli bence. Allahım ya hic mi kalmadı ben gibi düşünen? :( hadi kalmadı saygısı olan bir insan evlâdı da mi kalmadı?

0|0
17|8

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Oynar ya da oynamaz kendi tercihidir, ben şahsen çok sevdiğim değer verdiğim insanların düğünleri dışında hiçbir düğünde oynamıyorum

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Evet

0|0
    0|0
  • Bekar bir bayanın düğün ortamında oynamasını genellikle dikkat çekme arzusu veya eş arayışı olarak yorumlarım. İnsanların inançları doğrultusunda yaşamak istemesinden daha doğal ne olabilir? Dini inancı, mezhebi ve ırkı ne olursa olsun başkalarına zarar vermeyecek her türlü düşünce ve istek saygı duyulmayı hak eder.

0|0
    0|0
  • oynamasına gerek yok

0|0
    0|0
  • Kadin erkek karisik bir dugunde oynamamali asla kiz

0|0
    0|1
  • Günaydın hayırlı sabahlar hayırlı cumalar oynamasını biliyorsa oynasın

0|0
    0|0
  • oynamayan oynamaz. bunu niye sorun yaptin

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 16

• Oynamamalı

0|1
    0|0
  • Bende oynamam da senin kafana gore sokakta yurumek de kendini teshir etmek kendini eve kapat anca keser seni. Butun erkekler de sen cik da bakalim diye dusunuyorlardi zaten kenarda üzdün onlari..

0|0
    0|0
    • 2ay

Sokakta yürürken kimse kıçını başını sallamıyor ne teshir etmesi? Emin ol bildiğim her tarzı oynasaydım ve bir anda bıraksaydım üzülürlerdi!

• Düğüne bile gitmem , nefret ediyorum hem kalabalık ortamdan hemde sürekli boş yapan çevreden.

1|0
    0|0
    • 2ay

Yıl boyu sadece 1 düğüne gittim o da kendimizindi kuzenim gelin gidiyordu ondan. Gerçekten vakit kaybı gerçekten.

• 2ay

Kınada oyna deseler neysede düğünde hiç olmamkş senin için, insanlar dar görüşlü anlayışsız.

• 2ay

La havle..

• Oynama zaten bizim burda bir ben biliyorum halay falan gerçekten kadıköy cahil ya horonu bilirim mesela

0|1
    0|0
  • Dinen hoş görülmemiş zaten düğünler dine uygun değilki kalmışki sen başkaların sana hak vermelerini bekliyorsun? inandığın doğrultuda yasa kim ne derse desin takma ehemmiyet verme..

0|0
    0|0
  • Ben oynamam oynayana da oynamayana da saygım var ha tesettürlümüyüm hayır ama zaten düğünlerle de işim olmaz

0|0
    0|0
  • Kalmıştır senin gibileri

0|0
    0|0
  • Saygım var

0|0
    0|0
  • İyi yapmışsın. Aldırma insanları.

1|1
    0|0
    • 2ay

Üzüldüm açıkçası. Yarin senin düğününde kim oynayacak, çok kısıtlamışsın kendini tarzı konuştular vallahi laf yetişmedi bu teyzelere, dedikodu malzemesi çıktı işte..

• 2ay

Fikrine, düşüncene güveniyorsan insanları önemseme. Onlar genelde engel olurlar çünkü.

• 2ay

Kendimden eminim evet. Kırıcı oluyorlar ve karşılığında bende kırıyorum hoş olmuyor..

• Oynanmaz tabi ama günümüz cahilleri de bunu anlamaz.

1|0
    0|1
  • Sen kendini eve kilitlesene, tam islama uygun yasa.

0|0
    0|0
    • 2ay

Siz ve sizin gibiler at gozlugunuzden İslam perspektifindeki kadına verilen değeri, o ince detayları anlayamazsınız, saygı da yok zaten...

• 2ay

@Hilerya günümüz araplarıni sevmem, Turk Kültürünü ise gayet iyi bilirim merak etmeyin, bu anlayış İslamda da mevcuttur ama sanırım siz yeterince araştırmadınız, Hz Fatıma ya Babası sav in düğününde ettiği duayı araştırın beni daha net anlarsınız. Günümüz erkekleri bilmez İslam kadını daha üstün tutar, anlayacak akil lazim ince ayrıntıları kavrayabilecek.

• 2ay

Hafifce dovun 4 kadinla evlenevilirsiniz iki kadinin sahitligi bir erkeginkine esit kadin erkekten turedi ama kadin ustun.. harika

• Oynamalı

0|0
    1|0
  • Hayır bazıları reZil oluyorlar haberi yok

0|0
    1|0
  • Ben acigim
    Dans etmesini severim
    Ama dugunlerdd hoplayip ziplamayi bende sevmem
    Cok ender halay cekerim.

0|0
    0|0
  • Sen haklisin canim

1|1
    0|1
  • Bende oynamam laf edenlere agzinin payini veririm

1|0
    0|0
    • 2ay

Ben insanları kırmaktan çok korkarım, uslubumu yumuşak tutarak gerekli cevapları verdim, defaatle konuşunca tavrım git gide sertleşti.

Yükleniyor...