Sizce gerçek dostluk arkadaşlık sistemi hangi kurallar üzerine kurulmalıdır? Bulunduğumuz dönemde hala var mıdır?

Can dostum dediğiniz en yakın arkadaşım kankam dediğiniz insan nasıl olmalıdır.

• Şu dönem de dost bulmak zor insanlar ikiyüzlüSizce gerçek dostluk arkadaşlık sistemi hangi kurallar üzerine kurulmalıdır? Bulunduğumuz dönemde hala var mıdır?
    51% (29)45% (20)49% (49)Oy Ver
  • Her dönem de dost olunur.Sizce gerçek dostluk arkadaşlık sistemi hangi kurallar üzerine kurulmalıdır? Bulunduğumuz dönemde hala var mıdır?
    49% (28)55% (24)51% (52)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|25

En İyi Kız Görüşü

• Bence ikiside gayet mantıklı yazılar.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Bence ilişkiler kurallar üzerine inşa edilmemeli; çünkü insanız ve hepimiz ille de hata yapacağız bu yüzden kurallar ille de belirli noktalarda çiğnenecektir. İlişkiler doğal refleksi üzerinde olduğu zaman samimiyet gerçekleşir ve bu samimiyeti hatalar kolay bozamaz

1|0
    0|0
    • 2ay

tabi ki de her insan hata yapar ancak bazı hataların telafisi yoktur bu nedenle böyle bir soru sordum zaten

• 2ay

ama korku her zaman aynı dünde bugünde hatadan dönmek istemek fakat alacağın tepkiden korkmak bu nasıl çözülebilir sence?

• 2ay

Bir hata yaptıysan önce kendi içinde bundan dönmelisin yoksa sadece önündekinden özür dilemek ya da tepkisinden çekinmek oyundan başka bir şey değil. Kendi içinde yaptığının hata olduğuna inanırsan ve bundan vazgeçersen karşıdakinin tepkisini de göğüsleyebilirsin.

• Kanka demiyoruz kardeş diyorum
    Bizim kardeşliğimiz çile yokuşunda başladı çıkar sokağındada son bulmadı
    Önemli olan telefonu gündüz değil gece açmaları
    Anladınız siz

2|0
    0|0
  • güven ve anlayış artı saygı artı uç noktalar

örneğin ben sana totoş diyosam , sana küfretmediğimi mecaz kullandığımı bilmelisin

birbirimizin dillerini anlamalıyız

sen bana ; çok yamuksun dediğinde , ben senden ayrılıp gitmemeliyim

önce sormalıyım ; yamuk derken :D

artık insanlar sormuyor , kendilerince anlayıp , kendilerince karar veriyorlar. o yüzden bu devirde kimseyi umursamican

gidiyon mu kardeşim ; güle güle çokta Fİ Fİ sin yani :D

1|0
    0|0
  • Dostluk ve arkadaslik iki ayri kavradir
    Arkadaslik: Iki insanin en az 1 tane ortak noktasi var ise arkadas olmak icin gecerli bir sebeptir. Ve gunumuzde cok fazla bulunur.
    Dostluk:Kesinlikle tam kafa ortakligi gerekmektedir. Ayni olaya uzulen ayni olaya sevinen kotu gun iyi gun fark etmez dostluk icin. Dostluk sirtini dayadiginda duvardan daha saglam duranidir ve en onemlisi dost cok az bulunur bulan bulabilen cok sanslidir.

1|1
    0|0
  • Şart şurt kural mural olmaz.
    Not: profiline baktımda yazın komik geldi ve resimde arkadaki adam senden çok dikkat çekiyo. seni görmedim

1|0
    0|0
    • 2ay

dimi hastayım o resme çektikten çok sonra fark ettim ama adamın surat ifadesi çok iyi ya

• Gerçek dost yanında güven verdiriyor zaten zor gününde sarıldınmı güvende hissediyorsun 16 yıllık dostumdan daha öte kardeşimde ben bunu hissediyorum...

1|0
    0|0
  • Her dönemde dost bulunabilir.

1|0
    0|0
  • Kuralla konulan dostluk mu olur la. Birr insan sana herkesten yskın kafa denginse o insan gerçekten sana dosttur. Gerektiği zaman kızar vurur ama senin içindir

1|0
    0|0
  • Dost dediğin her zaman iyi ya da kötü gününde yanında olandır. Misal yarın en yakın arkadaşımla dayak yemeye gidecez evet şaka yapmıyorum resmen bile bile dayak yicez dost dediğin böyle olmalı :D

1|0
    0|0
  • Sadece 1 tane var.. Varlığı sesi yetiyor inan.. Haricindekiler kalabalıktan ibaret..

1|0
    0|0
  • Birlikte kavga edersin kız kacirirsin ve omur boyu arkadaş kalirsin

1|0
    0|0
  • kural mı? Saygı sevgi ve adalet olsun aralarında. Gerisi önemli değil elbet ortak bir noktada buluşurlar.

1|0
    0|0
  • Her ikiside hasas bir konu birazdan altına yorum atıcam şimdi musait degilim

1|0
    0|0
    • 2ay

Dost dediğin insan hiç kimse yoken senin yanından olan insandır gece 3 de aradığında kendini kötü hisetiginde ne oldu demeden uykusundan uyanip senin yanına gelen insandır sana her zaman doğruyu üzülsen de söyleyen insandır dost sen düştükten sonra değil sen düşmeden sana kol kanat gerendir dost dünyada insanın ya bir tane dostu olur ya hiç olmaz dostun yerini ne anna ne baba ne gardaş kimse tutamaz emin ol..
      Ve gelelim günümüzde ki dostluğa şimdi insanlar yeme içme eğlenme dostu sen iyiyse herkez iyi ama senin ayağın taşa takıldı ve ya bir hata yaptiginda iyi günün de soyleyemedigi yapamadigi şey varsa hepsini yapıyor dostuna çukur kaziyor aslında sana gerçekden samimi söylüyorum dost olunacak insan 100%5 anca vardır o geriye kalan 100%95 dost değildir yüze güler içten fesatlanir iyi görünür ama iyi değildir yüzüne kardeşim canim ciğerim der arkandan biri atınca o da atar açığını arar hep daha doğrusu günü kurtarma peşindedir onun yeme içme eğlenme dostluğu diyorum...

• 2ay

ALLAH bizi iyeye bürünmüş kötülükden aydınlık sanılan karanlıktan korur inş ALLAH

• Dost dediğin sen yokken arkandan güven verendir

1|0
    0|0
  • Dost bulmak aşkı bulmaktan daha zor anasını satiyim

1|0
    0|0
  • A şıkkı ndan hicbiri olmamali

1|0
    0|0
  • Her dönemde dostluklar kurulur. Önyargılı olmamak gerekir.

1|0
    0|0
  • samimi ve çıkarsız

1|0
    0|0
  • herkesin bir bedeli vardır sen paradan haber ver

1|0
    0|0
  • Dost dost diye nicesine sarildim hepsi kopek baligi cikti :D :D :D

1|0
    0|0
  • Kuralların olduğu yerde samimiyet ve doğallık olmaz, doğallığın olmadığı yerdede kalıcı bir dostluk kurulamaz.

0|0
    0|0
  • gerçek arkadaş bulmak için gerçekten samimi ve dürüst olmak gerekir

1|0
    0|0
  • bizi çok pis harcadılar

2|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 7

• Dostum dediğim insan:
    •bana başkalarından aldığı sırrı anlatmamalı.
    •aynı hassasiyetleri taşımalıyız.
    •bizi hüzünlendiren şeyler benzemeli.
    •ince fikirli olmalı.
    •dostumla olan yol mezarda bitmemeli.
    •aynı yolda kardeş olmalıyız, uyarmalıyız gerektiğinde.
    •bana cesaret vermeli, başarılarımda ve başarısızlıklarımda yanımda olmalı.
    •aramızda mesafe, saygı olmalı. Her anımız birlikte olmamalı.
    Benim dostum böyle olmalı. Herkes kendi yolu üzerine dostluk inşa eder, bir sistem kurar. Dostundan yolunu da tanıyabilirsin böylece. Dost önemlidir vesselam.

2|0
    0|0
  • valla bu devir çakalların devri arkandanda konuşur el uzatılacak durumada düşürür insanın en iyi dostu kendidir
    Unutma! Bin kere dönsen o güne, bin kere ihanet edecekler sana. Herkes doğasının gereğini yapar. Bin kere ihanet etseler sana çaresi yok bin kere gidersin yanlarına.
    şurayada bir ramiz dayı bırakalım

1|0
    0|0
  • Iki yakin arkadasim var. Bilmiyorum, gercek bir dostum. Onlar gidici degillerdir ya, onlarda gercektir. Benim gibidir

2|0
    0|0
  • Sondaki resme bayıldım.

1|0
    0|0
  • Ne olursa olsun her zaman yanında olandır.

2|1
    0|0
  • Bunun kitabi kurali yok

0|0
    0|0
  • Arkadaslar arasinda kural olmaz

1|0
    0|0
Yükleniyor...