Guneydoğuluyum deyince neden kızlar kaçıyor?

Yeni tanisilan bir kızla muhabbet iyi giderken nereli oldugumu sordugunda guneydogulu oldugumu soyleyince kizlar once hic onlara benzemedigimi soyleyip akabinde caktirmadan sessizlesiyor. Sonra da arazi oluyorlar. Lan egitimli kürt kızı da hep türkübar fanı formatinda, yani bana ters.. Neden ben açık tenli medeni bir kizla olamiyorum. Nedir bu faşistlik? Anne babalar cocuklarina hala her kürt potansiyel pkk'lıdır mı diye nasihatte bulunuyor? Yeter valla iyice gerdi bu aptalca baskılar ce önyargılar.

0|0
4|10

En İyi Kız Görüşü

• Hayır her kürt pkk değil. fakat tanıdığım. kürtlerin 100 de 98içok soğukkanlı biz bir haycanın canı yansa içimiz cız eder onlar ise çok rahat bu konuda. Yöresel özellik olabilir bu her yörenin insanı farklıdır. ama bu hıy kötü bir özellik. Ve bir kısmı okadar kurnazki seninle parti muhabbetine gitmek istiyor innatla ve seni haksız çıkarrırlar Çünkü öyle bir dil varki savunasmazsın kendini haklı olsanda. Çok sinsiler bu anlaşılıyor fakat sinsilikleri bir şekilde ortaya çıkuyor. bide tarih Bilgilerin okadar güçlü ki çocukluktan aşılamışlar. normal türkler gibi düşünce yok Yeri geliyo senin dininin mezhebinin mantıksız olduğunu savunuyor

Olayı şu her insan istediği dinde olabilir fakat kimse bunu yadrıgayamaz. Ve senin zihniyetini sinsice değiştirmeye hakkı yok. ve çok kindarlar arkadaş arkadaşı düşan ediyorlar malesef tanıdıkları. Hep böyle Yoksa ailem bile dese onlarla arkadaş olma ben aileme önyqrgılısınız siz olurm dedim karşı çıktm her sever ama artık bende önyqrgılısyım

Yoksa türkiye içinde herkes kardeş kürtlerde kardeşimiz ama bir çoğu böyle olduğu için ön yqrgılı olabiliniyo güzel kardeşim. umaraım tanıdığım. kürtlerden değilsindir o yğzden ikilik kısımsındır

0|0
    0|0
    • 2ay

Sen birilerini genelleyip hak aramalarını 'sinsi'likle bagdastirip ortaya koyduklari tezleri curutemiyorsan ve kendini savunamiyorsan bu onlarin sinsiligi mi yoksa senin beceriksizligin mi olur bir daha dusun istersen. Evet kürtler yasaları daha iyi biliyorlar ve hak aramada da daha aktifler. En basitinden mahallemizin haftalardir yanmayan ve tehlike arz eden sokak lambalarini bimer'e sikayet ederek actirdim. Yetkililer sonra telefon açıp sorun cozuldu dediler. Mahallede her arabanin girdigi 2 metre capinda ve 20 cm derinlikte cukur vardi. Herkes sikayet ediyor ama kimse birsey yapmiyordu. Hemen fotosunu cekip kaymakamlik, icisleri bakanligi, belediye ce karayollari gn. mdr'ne sikayet ettim. 1 haftada çukuru kapattilar. İnan bunun gibi çok var hakkımı aradigim konu.

• 2ay

@Pasara Slav kızlarının en çok evli olanı sence nerelilerle evli bizim ülkemizden? Sorun bizim sacma sapan önyargilarimizda.

• 2ay

Slav kızlarından bize ne , neden onları kıstas alalım? Ayrıca kötü yola düşmüş ya da eğitimsiz geliri olmayan zavallı slavlar evleniyor, onlar da kendilerini kurtarmak için. Yani eğitimli, hali vakti yerinde, düzgün aile yaşantısı olan slavlar evlenmiyor.

En İyi Erkek Görüşü

• bende biraz kürtlük var aslında ama şu güneydoğulular gizli bir bayan arkadaşın dediği gibi çok kurnazlar... ve vahşiler de...
    bu güneydoğuluarın sorunudur. yapacak birşey yok.
    almanyada türklerin başına ne geliyorsa burada da kürtlerin başına o geliyor. peki almanyadakiler bunu hak ediyor mu? bence evet ve kürtler hak ediyor mu? kesinlikle evet!

ırkçılık ve ayrımcılık mevzusuna gelince kürtler türklerden iyi durumda. kafalarına göre bomba patlatıp birde öldürdüklerini faşistlikle suçlayabiliyorlar. yetmiyor birde öldürdükleri sivilleri kendi partilerine oy verdirtmeyi başarıyorlar.
    bunların sonucunda kendileri öldürülünce "azker bizi vuriy foşix töcee!" diyorlar. "dövlet sivilleri vuriy wollah!" diyerek devlete saldırıyorlar. neden? çünkü ahlak anlayışları bu...

ben kürtlük var yazının başında dedim ama kürtleri hiç sevmiyorum...

1|1
    0|0
    • 2ay

Ben de insanlari genelleyip onyagilari olan faşist zihniyeti sevmiyorum

Kızlar Ne Diyor 3

• Sen bile Açık tenli medeni kız isterken Kürt kızını beğenmezsen biz açık tenli medeni kızlar seni niye isteyelim?

1|2
    0|0
    • 2ay

"Bile" ne demek? Resmen kürt olduğum icin beni asagiliyorsun.

• 2ay

Yanlis okuyup anliyorsun yazdiklarimi. Ben esmer sevmiyorum dedim ve hatta acik tenli kürt istedigimi de belirttim. Faşist gözlüklerinizi çıkarıp okuyun isterseniz

• 2ay

İşte kürtleri sevmememizin bir başka sebebi de bu. Sürekli ezilen edebiyatı yapıp her şeye faşizm demeleri. Beyaz tenli medeni arkadaşlarımla genelde kürtlerin bu faşist muhabbeti hakkında çok dalga geçiyoruz.

• Bende güneydoğuluyum aslen; )

0|0
    0|1
  • "Neden açık tenli bir kızla olamıyorum"
    Arkadaşlar k*rtlerin gerçek yüzü. :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Zktiret abicim, oylesinden zaten uzun vadede bir b*k olmaz.

0|0
    0|0
  • Kürt olduğun içindir

1|0
    0|0
  • guneydogu deyince senin alninda pkk yazisini goruyolar hallucination yani sende kurdo kiz bul pamps

0|0
    0|1
    • 2ay

Abi inan buna ugrastim ama esmer kızlar bana hic cekici gelmiyor. Kardeş gibi goruyorum esmer kızları. Acik tenli ve okumuş kürt kızı bulsam anında basacagim nikahı

• kürt erkeklerinde bencillik ve maçoluk var çok kürt olan arkadaşlarım var bunu onlarda evlenince sıkca gözlemledim

0|0
    0|0
    • 2ay

Türk kızları zaten bunu seviyor dostum.

• 2ay

Sevdiği için mi kaçıyorlar yemek vakti geldimi gözü oğlunu görmeyen onca kurt baba gordum bizdeyse önce evladın ve esin karnı dusunulur

• Bende antepliyim mesela. Ama bu ayrımı yapan kesimde batı tarafı. Hayırdır a q? Siz kimsiniz ki "elit" insan taslayıp hor görüyorsun.

0|0
    0|0
  • Sen faşist lafı geçirirsen kurduğun cümlede , insanlar tabi ön yargılı olurlar la

1|0
    0|0
  • Güneydoğuluyum deme

0|0
    0|0
    • 2ay

Uzak doguluyum mu diyeyim?

• Takma kafana bilader önündeki maçlara bak öyle faşist ırkcıları hadi ordan et bende doguluyum

0|0
    0|0
  • Iyi güzel söylüyorsun genç de
    Neden bütün gari pazarlama
    Eroin Kokain satışı vb gibi bütün pis işleri o taraflardan gelenler yapıyor Alanya'da?
    Bunun da bir cevabı olmalı değil mi?
    Meselâ hakkı ile alın teri ile emek sarfederek kazanmak çok mu zor geliyor meselâ?

Not; Alanyaliyim. Bizzat içindeyim biliyorum. Salladigim falan yok

1|0
    0|0
    • 2ay

Bu sorun suna benziyor. Neden butun insaat islerini karadenizliler yapiyor? Sen dogu guneydoguya al saf kan ingilizleri koy , bir nesli orada yetistir. Onlar da aynini yapar. Devlet batida sert ama doguda sert degil. Otorite boslugu var. E yatirim da yok. Halk fakir. Kurtler de bunu kullaniyor. Devlet göz yumuyor yani. Bir avukatın hukuktaki açıkları kullanıp kendine menfaat sağlaması gibi dusun.

• 2ay

Fakirsen 9 çocuk yapmazsin
      Ekmek yoksa boka bulaşmak yerine kalkar ekmek olan bir yere gidersin. Tıpkı benim, 5 farklı şehirde tek başına yaşayıp ekmegimin peşine düşmem gibi. Empati yapmamakla suçlamak yerine, varolan aklı kullanmanin derdine düşmek daha dogru bir karar. O coğrafyayı gidip görmedim. Ama sarhoş atlar zamanı, kaplumbağalar da uçar vb gibi filmlerden de yeterince bilgi edinebilirsiniz cografyanin zorluklarına dair. Tarih, strateji, siyaset gibi bilim dalları da o topraklari anlamaniza katki sunuyor. . Kısacası hiçbir şey gari pazarlamak gibi mide bulandirici bir işi nerdeyse aile ve kavim. boyu meslek edinmeyi açıklayamaz...

• 2ay

Üstteki mesajlarimi tekrar okursan,
      En küçük bir milliyetçi vb söylemim olmadığını da anlarsın. Son 100 yılda... diye başladım orada.

Yükleniyor...