Dikkat eksikliği ve DEHB Sorunsalı?

Dikkatim çok dağınık.. Ben 12 13 yaşındayken öğretmenim bu konuyla ilgilendi sana hayatında sorun çıkartır bunu düzeltmelisin dedi. Ailem uğraştı ama sonradan unutuldu gitti.
Okulu bıraktım çünkü doğru düzgün davranmıyordum. Öğretmenleri kaale almıyordum derslere çalışmıyordum. İstesemde çalışamıyordum. Okulu bırakınca iş hayatına atıldım. Fakat hiç bir işi tam yapamadım elimden beceri gelmedi. Başkalarının kolayca yaptığı şeyleri ben hiç yapamıyorum.
Ve bu bana çok sıkıntı çıkarıyor her boş bulduğum yere oturuyorum. Sürekli yorgunum Herkesle muhabbet edip onlarında işlerini yapmalarını engelliyorum. İstemsizce. Ne yapmalıyım bilen birisi lütfen yardımcı olsun. tedavi olmak istiyorum

0|0
21

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Benim arkadaşımda hiparaktif onu ailesi okul haricinde bir yere götürüyo dikkati artsın ve sakin davranmayı öğrensin diye başka bir tedaviside yok zaten :D ailene söyle psikologa git o seni yönlendirir zaten nereye gitmen gerektigine iyileşirsin :)

0|0
    0|0
  • Bende ayni seyleri yasadim okulu birakmak haric. Liseyi zor bela bitirdim fakat is hayatina tutunamadim. Dikkatimi veremedigim icin, hemen dagildigim icin. Duzeltmek icinde çabaya girmedim. Hayat felsefem 'birak daginik kalsin' :) bence sende oyle yap :)

0|0
    0|1
    • Kardeşim düzgün hayallerim var hayatım boyunca çalışmassam bunları gerçekleştiremem. Bu dikkat eksikliği tüm enerjimi ve iş becerimi elimden alıyor

• Calisma demedim ki. Nerde ne kadar calisabiliyorsan o kadar calis. Her yeni is degisikligi yeni arkadaslar ve yeni tecrube. Bide bu kapidan bak :)

Erkekler Ne Diyor 1

• Off bnmde elimden hiçbir iş gelmiyor ya :(

0|0
    0|0
Yükleniyor...