"Birisine vazgeçilmez olduğunu hissettirdiğin an, ilk vazgeçtiği kişi sen olursun" sözüne katılıyor musunuz?

"Bir insana vazgeçilmez olduğunu hissettirdiğinizde ilk vazgeçeceği kişi siz olursunuz" demiş Psikoanalitik Kuram'ın kurucusu Sigismund Scholomo Freud.

2|0
17|6

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle doğru bir insanı sevdiğini hissettirceksin. Fakat bir hatasında ondan vazgeçebilceğini bilmeli de. ve hiçkimse vazgeçilmez değildir o olmazsada başkası olır bunu düşündüğünde ancak karşı taraftan değere binersin
    Yoksa hep 2. Yedeklerde kalırsın

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bunu Bediüzzaman Said Nursi şöyle açıklar:

"Görmüyor musun ki, mecazî aşklarda yüzde doksan dokuzu, mâşukundan şikâyet eder.

Çünkü, Samed âyinesi olan bâtın-ı kalble (kalbin içiyle) sanem-misal (taparcasına) dünyevî mahbuplara perestiş etmek,(yapıştırmak) o mahbupların nazarında sakildir (basittir) ve istiskal eder,(hafife alır) reddeder.

Zira, fıtrat, fıtrî ve lâyık olmayan şeyi reddeder, atar. (Şehvânî sevmekler bahsimizden hariçtir.)

#Vesselam

1|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 16

• Freud cok dogru soylemis basta kendi sinirlarini belirlemezsen kendinden taviz verirsen karsindaki insanla arandaki sevgi baginin kuvvetli oldugunu dusunuyosan bile o insan senin sinirlarini ihlal eder sen onun seni hala sevdigini dusunursun ama onun icin ozel bir durum ifade etmezsin.
    Bu yuzden karsindaki insanlara senin hayatindaki konumlariyla davranman gerekiyor herkese ozel oldugunu hissettirirsen seni yeri geldiginde hakaret edecek kadar onemsemezler

1|1
    0|0
  • Kesinlikle doğru. Birisine vazgeçilmez olduğunu hissetirdiğin an o kişi senin istemediğin hareketleri yapsa bile nasıl olsa affeder kafasıyla yaşar. Ezer, kırar, döker. Ama kimse vazgeçilmez değildir. Onları vazgeçilmez yapan içimizde ki duygularımız.

1|1
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum. Boşuna kaçan kovalanır demiyorlar araya ne kadar mesafe koyarsan o sana o kadar yaklaşmaya çalışıyor ve sana tamamen yaklaşırsa bir süre sonra o uzaklaşmaya başlıyor bu sefer sen ona yaklaşmaya çalışıyorsun

1|1
    0|0
  • Öyle oluyor. "Eğer pişman olur dönersem o hep orda" anlayışı başlıyor çünkü. O zaten cepte yani, yeni heyecanlar denemek istiyor onun yerine

1|1
    0|0
  • Doğru demiş

0|1
    0|0
  • Evet kesinlikle dogru

0|1
    0|0
  • Kesinlikle

0|1
    0|0
  • Kesinlikle öyle..

0|1
    0|0
  • aynen nasıl olsa cepte diye

0|1
    0|0
  • Evet cok aci olarak yasadim bunu kimseye deger vermeyin net

1|1
    0|0
  • Bu kadar doğru bir tespit olamazdı.

0|1
    0|0
  • Katılıyorum

0|1
    0|0
  • ay çok doğru

0|1
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • Of giderse gitsin napak ölek mi😃

0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 5

• Ben buna o kadar karılıyorum ki, daha fazla katılamazdım. Korkunç olan taraf ne biliyor musun 😶 Aslında kimse vazgeçilmez değil. Onun için bana vazgeçilmez olduğumu hissettiren insanlar içime korku salıyor, korkunç bir ruh hali böyle düşünmeleri

0|1
    0|0
  • Katılıyorum ve ekliyorum
    Birisine seni seviyorum dediğiniz an
    Tüm dünya insanları gözünde
    Siz daha aşağı seviyede olursunuz onun gözünde

0|1
    0|0
    • 2ay

Egoist bir insanın gözünde evet öyle oluruz. Ama adam akıllı düzgün bir kız, "seni seviyorum" sözcüğünü alıp kalbine koymasını bilir. Kendini beğenmiş kızlar ise o sözü alırlar, o sözün her harfini sanki mermi sıkar gibi tek tek kalbimize saplarlar.

• 2ay

Öyle bir kız bulmak
      Samanlıkta iğne aramaktan bile zor
      Fasa fiso boşver

• bir kere başıma geldi böyle olay inşallah bidaha başıma gelmez

0|1
    0|0
  • Doğru bir çıkarım.

#Holmes

0|1
    0|0
  • Aynen öyle