Anlamış değilim neden bu kadar uyuşturucu kullananlara ön yargılısınız?

Ne zararımız var bizim niye dışlıyorsunuz
neden ön yargılısınız?

Güncellemeler:
2ay neden destek çıkmıyorsunuz? siz destek çıksanız belki bırakacaklar

0|0
13|19

En İyi Erkek Görüşü

• Uyuşturucu kullananları dışlıyorum. Toplumdan da dışlanmaları gerektiğini düşünüyorum. Peki neden mi?
    Zamanında bende kullandım çünkü. Yaşadığım semtin tabiri caizse en hızlı delikanlılarından biri oldum bir müddet. Olayın içerisindeyken bu durumun ne kadar iç karartıcı olduğunu göremiyordum. Sonraları arkadaş çevremden bir kaç kişi çıkartarak bu durumdan ve uyuşturucudan kendimi soyutladım. Ve anladım ki arkadaş çevresinin payı çok büyük. Arkadaşlarımı , dostlarımı tasfiye etmeye , yeni ve farklı insanlar kazanmaya başladım. Ve bunu yaptıkça iyice kurtuldum o lanetten.
    Sonraları önceden içinde bulunduğum ortamlara , '' kafalara '' dışarıdan bakınca , pisliğin içeriden görünmediğini dışarıdan bakmak gerektiğini , dışarı çıkmak gerektiğini fark ettim.
    Uyuşturucu seni , ailenden , arkadaşlarından , sevdiklerinden ve en önemlisi hayattan uzak tutar dostum. Beyin hücrelerin ölmemesi gerekecek kadar değerliler. Sarhoşluk çok ihtiyaç duyulduğunda alkolle yaşanmalıymış bunuda öğrendim.
    Dışlıyorum , kullananıda , kullandıranıda...

0|0
    0|0
    • 2ay

evet ama dıslamayı bırakıp destek cıksanız belki kurtulucaz su illetten be kardesim

• 2ay

Sen kendi ayaklarının üzerinde durarak bence böyle basit bir şeye karşı çıkabilir , karşı koyabilirsin dostum. Kim senden büyükte sana yardım edecekmiş ki? Bu hayatta en güçlüde sensin en mükemmelde. Çünkü senin hayatın... Damarlarında gezinecek maddeye bile sen karar verirsin kimse değil...

En İyi Kız Görüşü

• Kendinize zarar veriyorsunuz çünkü sağlıklı düzenli yaşamak varken neden bu yoldasiniz ailenize size caniniza yazık değilmi sizden olacak çocuklar sağlıksız birey mi olsun istemez misin sağlıklı bir bebeğin olsun kendini anne olarak dusun bir icmesini ister miydin bebeğinin ya da kardeşinin öyle olmuyor ışte sevdiklerin bu yüzden on yargılı ictğinizde kendi halinizi bir gorseniz yurek dayanmaz kardeşim

0|0
    0|0
    • 2ay

evet bizde utanıyoruz o halden o durumdan bizde kurtulmak istiyoruz ama sizin önyargılarınız canımızı sıkıyor ve daha çok ihtiyaç duyuyoruz destek çıkıp bırakmamıza yardım etseniz ne kaybedersiniz

• 2ay

tesekkur ederim adam akilli tavsiye verdin be

• 1ay

Rica ederim keşke ise yarasin keşke o zehiri bırak faydam olursa inan çok mutlu olurum

Erkekler Ne Diyor 18

• Bu şişmanlara destek çıkmak gibi, ya da komplekslilere. Destek çıkıp mal almasına yardım mı edelim? Arınma konusunda destekse bunu yapması gereken kendisi. Yine bize göre bir şey yok.

0|0
    0|0
  • Sakin kardeşim
    Senin içtiğin uyuşturucu değil zaten uyarıcı

0|0
    0|0
    • 2ay

bu zmanda cok dıslandık cok soyutlandık

• 2ay

valla oyle degil be sen o mutlulugu bir yasa diger yasadıgın tum mutluluklar sana az gelir hayattan sıkılsın bikarsin bir buda degil ot felanda kullaniyorm etkisini uzatmak icin

• 2ay

Kardeş sen ne diyosun :)
      Ben 5 sene içtim o poku
      Taş cigara kubar hepsini içtim
      Şekerin bağımlılığı yok istediğim andada bıraktım
      Biz ne kafalar yaşadık ne kafalar
      Şimdi sen beyninde bıraj
      Arkadaş ortamını değiştir
      Torbacıya uğrama artıj

• Güzelce gelip destek isteseler destek olunur hayvan gibi içip de halk otobüslerine binip milleti rahatsız edip sonra benim derdim var Lan derse onu güzelce dövüp otobüsten atarlar. Her şeyin bir yolu yordamı var

0|0
    0|0
    • 2ay

tamam bazilari haddini asiyo ama hepsi ayni degil be kardesim

• 2ay

Hepsi aynı demiyorum illa ki istisnalar vardır ama genelde bu tipleri gördükçe herkes bir köşede ölmelerini istiyor. Onun dışında kurtulmak gibi bir istekleri varsa bunu her türlü yapabilir istedikten sonra devletin yardımıyla olmadı psikologlarla o da olmazsa sosyal medya ile birisiyle konuşup yardım sever olduğuna inandığı birisiyle bile bu işin üstesinden gelir

• uyuşturucu bulmak için hırsızlık yapıp masum insanların canını acıtan hatta öldüren binlerce serseri varken neden acaba?

0|0
    0|0
  • ne kullandigi onemli ot falansa iyidir

0|0
    0|0
  • kımyasalcıya karşıyım

0|0
    0|0
  • www.youtube.com/watch?v=QbHIVsAtfQg&app=desktop

Filmini izlemeni öneririm cevabini kendin bulcaksin.

0|0
    0|0
  • Müptezeller

0|0
    0|0
  • kardeşim bu bireyler bir süre sonra ya kendilerine ya da çevresindekilere zarar veriyorlar. niye karşı çıkmayalım? liseliler bile ot içiyor bu sence güzel birşey mi?

0|0
    0|0
    • 2ay

ne zarar veriyor çevresine ya

• 2ay

valla biz de merk ediyoruz insanlar nasıl bu kadar mutlu diye sonra kimyasal seylerden mutluluk ariyoruz bu pislige bulasiyoruz oyle bir mutlu ediyor ki bu pislik bizim normal hayattaki duygular zayıf geliyor artik ihtiyac duyuyorsun seretonin tavan yapsın istiyorsun her defa daha fazla iciyosun be kardesim beynin oyalaniyor

• 2ay

ben sigara içiyorum diye üzülüyorum ama askerde neredeyse tüm uzun dönemler ot içiyordu denemedim bile. zararlarını uzun vadede görüyor insanlar zaten kimyasalların

• Neden mi ön yargılıyız. Biz kardeşiz bir toplumuz neden doşarıda çürümüş insanlar olsun ki , s?

0|0
    0|0
    • 2ay

bunu istermiydi sence

• 2ay

ya denedin mi hic taddin mi o mutlulugu

• 2ay

Gerçek mutluluğu bulmadım belki ama mutluluğu aramak uğraşmak bile beni mutlu ediyor. Umutla beklemekten daha büyük mutluluk mu olur. O kimyasallar senu tüketiyor eritiyor. Seni sadece anlık rahatlatıyor ya sonra?

• Benim bir ön yargım yok ama metro da bayılıp kalmış bağımlıya da hiç yardım etmiyorum..

0|0
    0|0
  • Çünkü onların babaları kızıyor.

0|0
    0|0
  • Başkalarına sebep olmuyrsan sıkıntı yok

0|0
    0|0
  • uyuşturucu içenin zararı kendisinedir..

Ama roche lanıp, gaspa hırsızlığa çıkanlar hariç

0|0
    0|0
  • Evet neden neden asdf

0|0
    0|0
  • ön yargı bizim değil mi sana ne :D

0|0
    0|1
  • Değilim ben

0|0
    0|0
  • Farkederse kahrolayım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Genelde sağları solları belli olmuyor çevreleri kötü oluyor. Ayrıca uyuşturucuya başlamış insanın psikolojisi de sağlam değildir yani. Sürekli mutsuz depresif takılmalar. Pozitif insanları severim ben

0|0
    0|0
    • 2ay

kullananlar saklar bu yüzden utanır oysa destek çıksanız belki düzelicez

• 2ay

yardimci olsaniz belki de bu illetten kurtulcaz

• 2ay

Nasıl bir yardım mesela? Uyuşturucu kullanan bir arkadaşım vardı. Ona dostluk yaptım yanında oldum manevi desteğimi hep hissettirdim. Bırakmasını söyledim yargılamadan etmeden güzelce konuştum. Bırakmadı. Lafla sözle olsa keşke de bıraksanız

• Siz hem kendinize zarar veriyorsunuz hemde başkalarının çocuklarına alışkanlık yaptiriyorsuniz daha ne olsun sence

0|0
    0|0
  • Destek demeyelim ona. Yanında olma diyelim.
    Arkadaşım olsaydın elimden geleni yapardım bırakman için. Sabahlara kadar araştırır her yolu denerdim.

0|0
    0|0
    • 2ay

cok iyisin bu huydan vazgecme sakın

• 2ay

Sende kendini üzme. İnsanların senin alehine dediği hiçbir şeyi umursama. Gözlemlemelerine dikkat et. Böyle zamanlarda kimin ne olduğunu daha iyi anlarsın. Sen uyuşturucu kullanıyorsun diye aşağılık bir insan değilsin. Kimsenin sana bu şekilde davranmasına göz yumma. Lakin çabala. Birinin desteği olmadan da bunu başarabilirsin. İstemen önemli. Kendini daha fazla yıpratmadan bunu iste.. Sana duâ edeceğim.

• 2 insan tamıdım uyuşturucı kullanan ikisi de beni çon etkiledi ben önyargılı değilim

0|0
    0|0
  • Valla çevremde çok kullanan vardı hala daha var yarısından çoğu bıkıp bırakıyo zaten sende bırakırsın alışma böyle şeylere :D

0|0
    0|0
  • yo değilim :D

0|0
    0|0
  • Uyuşturucu kullanan biri için bunların ne önemi var ki

0|0
    0|0
  • O kafayla ne yapcakları belli olmazda ondan

0|0
    0|0
  • Zenginin sigarası

0|0
    0|0
  • Peki niye o zıkkımı iciyonuz?

0|0
    0|0
    • 2ay

zor cidden.. kafanı dağıtan tek şey o !

• 2ay

ya psikoloji ve algi farkları var kardesim. cogu adam yangında ailesini, yüzünü kaybedip hayata tutunur pes etmez. kimisi de karisi bosanmak isteyince intihar eder. bu psikolojik etki farklaridir. ben sana bunu diyorum, sen bin olay yaşarsın bir üzulursun. biz bir olay yasarız bin üzülüruz bilmem anlatabildim mi kardesim

• 2ay

Tamam sensin.

• Korkuyoruz bizi de alistirilar diye

0|0
    0|0
    • 2ay

tamam ama samimi olma ama destek cik , birakmalarina tesvik et guzel bir dille inan ki senin o guzel sozlerin her gun aklindan gecer

• 2ay

Valla onlari seviyorum bir sorunum yok yardimcida olurum soran olursa

• Herkesin zararı kendine bu kimseyi ırgalamaz ki

0|0
    0|0
Yükleniyor...