Bu ülkedeki kadın düşmanlığı neden gittikçe artıyor?

Daha demin şort giyen bir kadının şort giydiği için otobüste birisi tarafından tekmelendiği haberini gördüm. Bu tek örnek değil, bu şekilde binlerce örnek var. Bu daha ne kadar böyle devam edecek? Bu kadın düşmanlığının sebebi ne ve neden gittikçe yaygınlaşıyor? Sırf bazılarının çizdiği hayat, giyim, ideoloji, huy, inanç gibi çizgilere uymadığı için kabul görmemesi, yaftalanması üstüne üstlük şiddete, tacize, tecavüze uğraması neden?

0|0
12|20

En İyi Erkek Görüşü

• kuranda kesin ayrımlarla belirtildiği gibi
    -erkek kişi sen kadından üstünsün, farkını bil denmiş, ya da dolaylı yoldan denmek istemiş
    buda insanlarımızın beyninde empoze olanağı bulmuş, bu yüzden
    kadınların istediği gibi davranması, özgürce hareket etmesi bazı yobazların hoşuna gitmediği için bir düşmanlık olabilir.
    haberi okumadım bilmiyorum, anlattığın duruma genel bir yargı koymak istedim.

1|1
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• Ataerkil yapıya teşekkür etmek lazım. Küçükten beri oğlan çocuğu mahremini açınca gülüp eğlenen, kızlarla yakınlaşınca sırtına vurup destek olan, her yaptığına erkek olduğu için tolerans gösterilen ama aynılarını kız çocuğu yapınca tek kelimeyle direk namussuz olarak atfedilen bir zihniyetten yetişince ve sadece böyle gelmiş gelenekmiş diye ölçüp tartmadan buna devam edilince hiç son bulacakmış gibi de durmuyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Soru cevabını veriyor aslında.
    "Bu ülkedeki kadın düşmanlığı neden gittikçe artıyor?" Gün geçtikçe artıyor kadına şiddet yani geriliyoruz medeniyet konusunda.
    2002'den öncesi ve sonrası diye karşılaştıralım cevap çıkacaktır ;)

1|0
    0|0
  • Okuyun !

İnsanlar zamanın akışına göre değişiyor.

Eskiden bir evde cenaze olduğundan komşular ayıp olmasın diye televizyon bile açmazken şimdi arkalarından küfür ediliyor.

ya da eskiden televizyonda öpüşmeli bir sahne çıkınca ev ahalisi başını eğerdi yahut kanal değiştirilirdi."Şimdi ise baldızını düzen yakışıklının dizisini izliyor insanlar."

İnsanlar daha umursamaz ve daha sapkın oluyor artık.

Plajda mayo ile gezen bir kadını normal karşılayan insanlar neden metro daki bir mini etekli kadının içine düşerler.

Bu bir ahlak sorunu değil artık. Irk olarak hepimiz hastayız. Toplu katliam değilde toplu intihar lazım bize...

Diye bir yazı okudum az önce ilgisi olabilir mi bilmiyorum mini etek deyince yazayım dedim.

0|0
    0|0
  • Farkhunda bir öğretmen Afgan kadınıydı. Cami önünde sahtekarca dinci ürünler satan bir şarlatanı uyardı ve o şarlatan namazdan çıkan katil ve öküz müslümanları gaza getirdi kuranı yaktı bu kadın cadı diye ve sonuç bu oldu. Dünya unutsa ben unutmam bu kadını. https://www. youtube. com/watch? v=CqWCkMQsm0c

1|0
    0|0
    • 2ay

Evet Farkhunda çok büyük bir insanlık ayıbıdır. İnsanlık dememe aldırma.

• 2ay

Maalesef öyle. Ben açık olmak gerekirse bu saatten sonra ilim ya da medeniyet seviyesinin artacağını düşünmüyorum fakat ne olabilir? Bilinçlenme artabilir mesela. Bu şekilde bir nebze de olsa karşı koyulabilir düşüncesindeyim.

• 2ay

3 çocuk yap diyor adam boşa konuşmuyor ki dindar nesil asgari ücret 3 çocuk bunlar hep bağlantılı. Ara eleman ülkesi olduk. Bilim ülkesi olamadık. Sonumuz kötü özellikle kadınların gerçekten işi zor. Hoş kadınlarımızda geri kalmıyor. Tanrı cumhuriyetimizi korumamızda esas Türklere yardım etsin.

• o olayın derin açıklamasını saldıran adam yaptı otobüste kadın ayakta giderken otobüsün fren yapmasıyla beraber kadın adamın cinsel organına çarpıyor kadında adam hakaret etmiş adamda vurmuş

0|1
    1|0
  • Eskiden de vardı, yeni ya da yaygınlaşan birşey değil

0|0
    0|0
    • 2ay

Teknolojinin gelişmesi ve sosyal mecraların önem kazanması sebebiyle olanları öğrenmek daha da kolaylaştı fakat şöyle bir durum da var ki arttı. Bkz. Adalet Bakanı kadın cinayetlerinin 2002'den 2009'a kadar yüzde 1400 oranında arttığını ve 2002'de 66 kadın öldürülürken, bu sayının 2009'un ilk 7 ayında 953'e ulaştığını açıkladı.(Alıntıdır)

• 2ay

İnanırım, din adıyla insanları öyle yobazlaştırdılar ki, ölenlerin arkasından gebersin diyecek hale geldi insanlar

• Cahillikten.

0|0
    0|0
  • Annelerın sucu yetiştirilme tarzı tek annede değil direk aile demek daha dogru olur

0|1
    1|0
  • Hayatımda rastlamadığım olaylar

0|0
    0|0
  • Eğitim, eğitim, eğitim.

0|0
    0|0
  • Ulke yobazlikla yonetilince...

0|0
    0|0
  • Atılan oylar önemli işte.

0|0
    0|0
  • Ülkenin genel siyasi eğilimine bak, en basitinden parti oylarına bak, nereye gittiği orda belli

0|0
    0|0
  • Ülke mi hani nerde

0|0
    0|1
  • O haberi ben de gördüm onu mu öldürrsün yoksa sessiz kalanı mı artık

0|0
    0|0
  • Öyle birşey var mı yok artık nereye gidiyoruz biz 😡

0|0
    0|0
  • cahillikten kaynaklanıyor yapacak birşey yok ((

0|0
    0|0

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 11

• Bizler farkli renklerle daha guzeliz eger tek renk olmamiz gerekseydi Allah musade etmezdi zaten birbirimize sarilalim kol kenet olalim birbirimizi otekelestirmeyelim
    Ve insanlar kotu insanlar yuzunden degil gorupte hicbir sey yapmayanlar yuzunden kotu bir yerdir...

3|0
    0|0
  • ülkeyi araplaştırmaya çalıştıkları için.

2|1
    0|0
  • Islam fanatikligi medeniyetin cokusudur cok net

2|1
    0|0
  • Kozmopolitan degil ülkemiz yani alisik degiliz farkli ideolojilere kendini gelistirmek istemeyen insanlar kabaca geri kafalilar kendi zihniyetleri dogrultusunda yasasın istiyor herkes

2|0
    0|0
  • Biz kadınların suçu daha büyük bu konuda. Ataerkil bir toplumuz kabul ama bu ataerkilliğin en büyük sorumlusu biziz bence.
    Kadınlar kendilerine saygı duymuyor, hemcinslerini aşağılıyor ve ülkede kadının değeri düştükçe düşüyor...

0|0
    0|0
  • saygi ve fikir özgürlügü ögretilmemis. kimse kimseye karisamaz, kimse kimseyi siddele karsiliyamaz, o onun istedigi gibi olmuyor diye. Bunlar ögretilmiyor

0|0
    0|0
  • dinimizde bile kadına değer verilmiyo

2|1
    2|3
  • Yetiştirilme tarzindan dolayi

0|0
    0|0
  • sadece kadın düşmanlığı değil, kendine benzemeyene düşman oldu herkes. nedenini herkes kendine sorsun.

0|0
    0|0
  • Insanlık değil bu

0|0
    0|0
  • Şort giydiği için tekmelemek nedir ya ne haddine herkes istediği gibi giyinir çok sinir oldum 😑

0|0
    0|0
Yükleniyor...