Kiz çocuğuna 9 yaşında ev işleri yapma terbiyesi falan verilmeli mi böyle mi dusunuyorsunuz?

Bugun bir misafir geldi kadın Kahveleri 9 yaşındaki kıza getirtti. Babamda anneme. diyor ki benim için bak kız çocuğuna böyle terbiye verilir sen şuna veremedin. Sende yokki ne vereceksin. ...
Ulan allah cezani zi vermesin ya... hay Yobaz zihninizi..
Babam yüzünden çocukluğumu bilemedim 9 yaşındayen tüm bul aşıkları bana yıkatır masayı sildirir yerleri supurturdu. Sürekli kendine içki mezesi hazirladirdi. Birkeresinde rakı sofrasıni önüne değilde masaya bıraktım diye dövmus tu beni. Nefret ediyorum ondan. Şimdi noldu.
Hiçbir işe elimi surmuyorum. Ev işlerinden de tiksindirdi beni tembelin teki oldum. Yine kuduruyor beter olsun yapmayacam. Kendin c e verdiği terbiye elinde patladı.
Kadın hizmetci değildir. Ona göre davranın kizlariniza erkekler.

0|0
8|14

En İyi Erkek Görüşü

• Mutlaka çocuklara sorumluluk almayı öğretmek gerekiyor ancak bunu yaparken onlara eziyet etmemek de lazım. Eğitici ve güzel yollarla küçük yaştan ayakları üzerinde durmaları öğretilmelidir. Türk ailelerinde bu durum çok enteresan biçimde aman oğlum elleme ben yaparım aman kızım sen yorulma ben hallederim mantığı var. Amerika'da bir ailenin tüm çocuklarının görevleri bellidir. Mesela bir kardeş çöpü atıyorsa diğeri bulaşıkları halleder herkes ev yaşantısına katkı sağlar. Adamlar küçük yaştan güçlü yetişiyor sonra bize kıtalar ötesinden hükmediyor. Çocuğunuza sadece anne baba olmayın arkadaş olun eğitimci olun.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• ne guzel demissin. yemek yapmak cocuk bakmak yillardir kadinin gorevi gibi ogretilmis. aksine peygamberimizin de hadisi var bu bir hediyedir ama anlayan kim

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Bunun yobazlikla ne alakasi varki tabi bu terbiye degil biraz saygidir evde ben varken kalkip babama is yaptircak degilim

1|0
    0|0
  • Kadın elbetteki özel hizmetçi değildir. Lakin bizim Türk toplumunun saçma sapan adetleri böyle. Şöyle de bir durum var çocuklara temizlik kavramı erkenden verilmeli lakin bu ev işini yaptırarak değil. Mesela Japonyada çocuklar ilkokulabaşladığından itibaren sınıfın temizliğini yaparlar yani kendi kirettikleri yerin. Tabi kız erkek farketmez. Bu arada seni de tebrik ederim haklı duruşun sebebiyle kendini ezdirme sakın!!!

0|0
    0|0
  • öyle düşünüyok :)

0|0
    0|0
  • oda bişey mi benim babam hem içer hemde masaya çıkartır köçek gibi oynatırdı beni üstelik para falanda yapıştırmazdı.

0|0
    0|0
  • 9 erken olabilir, 13 yaşında ergenliğe girmeden verilse iyi

0|0
    0|0
  • Rakı masası senlik bir durum değilmiş bu yüzden babanı kınıyorum. Ama genel olarak kızlar ev işlerini yapar bu böyledir

0|0
    0|0
  • Ev islerini degilde anne babaya saygiyi veya aile ici saygi ogretseydi diycem dalga mi geciyon diycen Allah yardimcin olsu n

0|0
    0|0
  • Ergenlik çağına girdiğinde böyle işler öğretilse daha doğru olur bence 9 yaş küçük biraz

0|0
    0|0
  • Aynen öyle yılanın başını küçükken ezeceksin 👍🔫

1|0
    2|0
  • İyi gel birlikte volta atalim erkek fatma

0|0
    0|0
  • Evet verilmeli.

0|0
    1|0
    • 2ay

Hadebe

• 2ay

Anlattığın yazıda ki gibi örnek değil kötü bir örnek sergilemişler..
      Yoksa durum farklı olurdu... Cocuğu yaşken eğeceksin ki ilerde meyve verirse taşlamasınlar diye.
      Yoksa başka şeyler de olabilir.

• Verilmeli

0|0
    0|0
  • Çoğu Zaman çocuğun içinde olur.
    Ben bir Bulgar ailesinde gördüm, misafirliğe gitmiştim.
    Anneannesi salata yapacaktı, bunun da boyu yetişmezdi, aldı sandalyeyi lavabonun yanına yerleştirdi ve onun üzerine çıkıp sebzeleri yıkadı.
    Bir kız çocuğuna onu yap bunu yap denilmez, annesine yardım etmeği kendi istemeli.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• bence çocuklara oyun oynamak için fırsat verilmeli ama yavaş yavaş yardım etme de aşılanmalı mesela 5 yaşındayken tabakları masaya götürme çatalları koyma gibi.9 yaşındakiş bir kıza bulaşık yemek gibi ileri düzeyde şeyler yaptırılmamalı.

0|0
    0|0
  • Bana hicbir sey yaptirilmadi. Kötü yanı simdi bir sey yapinca cok yoruluyorum. İyi yani kendimi hizmetci gibi hissetmem. Yapmak zorunda degilim, istemezsem yapmam.

0|0
    0|0
  • Ben merakliydim valla kucukken hep ben yapmak isterdim kahveleri :D Babamin uzerine kahveleri dokmuslugum bile var :D Annem de calisiyor diye ortaokuldan beri okuldan gelince her isi ben yapardim. Hic de gocunmadim. Simdi onu birakip giderken hep icim sizlar. Her is ona kaliyor diye

0|0
    0|0
  • 9 yaşında çocuk lan bu çocuk. Oyun yaşında. Ne b*kuma çalıştırıyorlar kızı, seni. Allah cezanı zı versin.

0|0
    0|0
  • Hatırlıyorum ben 9 yaşındaydım abim 10 sucuklu mantı yapar yerdik :D hey gidi günler

0|0
    0|0
  • Nrmal verebilirsin

0|0
    0|0
  • Büyük annemin bir lafı var çok severim; herşeyi bil ama yapmazsan yapma derdi

0|0
    0|0
Yükleniyor...