Psikanalist Sigmund Freud'un bu cümlesine verecek cevabınız var mıdır arkadaşlar?

Hala yanıtlanmamış, benim de 30 yıl boyunca kadınların ruhu üzerine yaptığım araştırmalarda cevabını bulamadığım büyük soru şudur: 'Bir kadın ne ister?'

Sigmund Freud

1|1
17|22

En İyi Kız Görüşü

• Freud bile bu soruyu sormuşsa, sitede kadınlar ne ister diye bence yazıp kimse yormasın kendini :D

0|1
    0|0
    • 2ay

Umarım sahiden Freud bunu sormamıştır. :) Şayet sorduysa bile... O zaman sen haklısın, kimseye sormamak gerek bunu bence. :) Bu arada kalp emojisi nasıl yapılıyor? İçime dert oldu yapamadım şimdi bak. :)

• 2ay

Evet insallah fabricated sözlerden biridir :D dostum < ve 3 sembollerle kalp oluyor.
      <3

• 2ay

<3 Teşekkürler. :)

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 16

• Boşuna uğraşmayın bulamazsınız.
    Cennet vaatleri arasında erkeklere huri vaadi verilirken kadının vaadi boş bırakılmıştır.
    Çünkü biz bile ne istediğimizi bilmiyoruz.
    Aslında biliyoruz da... Bizim isteklerimiz sizinkilerden biraz fazla ve ani değişşimli..

0|1
    0|0
  • Bir kadın ilgi ister sevgi ister sevdiğinin kollarında uyumak ister sırtını güvenle dayayabileceği birini ister çok şey istemez bir kadın eşinin onu dünyadaki tek kadınmış gibi sevmesini ister...

0|1
    0|0
    • 2ay

Yorum için teşekkürler. :) İster de ister anasını satayım!

• 2ay

Sen kırdın demedim ki 😕ben doğruları yazıyorum... fakat hayat bu😊... beni kırana gitmiyorum gidemiyorum

• 2ay

Gitme... Saygı duyuyorum... Hikayeyi bilmediğim için diyecek pek bir sözüm yok...

• Bir kadın içten sevilmek ister düşünülmek ister dinlenmek ister özellikle sevdiği adam tarafından önemsenmek ister emin olun bir kadının ruhuna dokunup beynini ele geçiren bir erkeğin malında mülkünde gözü olmaz. Kadın özünde hassastır. Yüreğine dokunabilen bir adam ona herşeyi yaptırabilir. vs vs...

1|1
    0|0
  • Ilgi, alaka, sevilmek ve tek olmak ( erkegi icin)

0|1
    0|0
  • Bir kadın değerli olduğunu hissetmek ister.

0|1
    0|0
    • 2ay

Yorum için teşekkürler. :) Değer biçmek de değersizleştirmektir aslında.

• İlgi ilgi ilgi😕

0|1
    0|0
  • Gerçekten sevilmek

0|1
    0|0
  • Kadın..
    Sığınılacak en iyi liman olmak,, sığınabileceği en iyi limanı bulmak ister..

1|1
    0|0
  • Anlaşılmak, ilgi görmek, tek olmak , sadakat, dürüstlük... kadına ne verirsen iki katını verir sana. O yüzden once kendi verdiklerine bakmalı insan

0|1
    0|0
  • Huzur

0|1
    0|0
  • Anlaşılmak ister

0|1
    0|0
  • İyiydi

0|1
    0|0
  • İlgi sevgi yine ilgi yine sevgi yine ilgi.. hep ilgi gösterilmesini isteriz ve şımartılmak ve sadakat ve doğruluk yiter mikine

0|1
    0|0
  • Freud ömrümü yedi 😒

0|1
    0|0
  • kadin degilde birey olarak baksaymis belki 30 yil harcamasina gerek olmazmis

0|1
    0|0
    • 2ay

Yorum için teşekkürler... Herkesin eksik bir yanı var işte! Freud'un da bu olsa gerek...

• Ohooooo hacım.
    Genelleme buuuuu

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Kadınlar, kadın, "KADIN!"
    Aslında hepsi birbirinden farklı.. Şu üç kelimede yazılışı, okunuşu aynı olmasına rağmen neden ve kim için başkalaşım geçiriyor? "Kadınlar" ? nedir bu kadınlar, çiçekler gibi midir mesela, o kadar çiçek türünü kim bilecek, peki kuşlar, kediler, köpekler, böcekler? Bir insan cinsiyetinin ayrımı neden bu kadar Sert bu kadar ötekileştirilmiş, neden kendi türünden cinsiyet olarak bu kadar ayrıştırılmış, Kadınlar, o çoğul eki, nasıl bir ektir? bırak erkek olmayı lgbt bireyi olsan bile bu kelimeyi anıp "-lar" ekini bitirdiğin anda ayrışıyorsun, kafada bir soru bırakmıyor çünkü sormayı unutmuşuz. Kadınlar, kadınlar tuvaleti, kadınlar günü, kadınların hakları, kadınların doktoru nedir bu "-lar" aslında toplumda apayrı bir statü gibi, lordlar, aristokratlar, burjuvalar, peki ne olmuşta bu bir statü olmuş ¿ orası meçhul, aslında iyi biliyoruz toplumlarda yaşama haklarının bile ellerinden alındığını, franga takılmamış köleler olduklarını. "Kadınlar" aslında çoğul bir durumu ifade etmiyor, tam bir statü ayrımı, kesin bir çizgi. Her statü gibi, statü içine dahil olmayan her bireyden! daha fazla hak! belirtisidir. Kadınları anlamayın, benden size tavsiye kesinlikle anlamaya çalışmayın, başka birşey bulun, mesala karınca besleyin, inanılmaz toplumsal olaylarına şahit olun, açlık, bolluk, savaşlar, afetler durumunda yaşamlarını anlayın.
    "Kadın" veya "kadın" asıl anlamamız gereken, asıl üstünde ne kadar başarısız olsakta yılmadan çaba göstermemiz gereken bam telinin en can yakan, korkutan, uyandıran sesi bu. Bir kişiye odaklanın ve hatta odaklanılacak, buna değecek bir kişi yoksa, kendinize odaklanın, kendinize odaklandığınızda, bekleyin, kendi hayat koşullarınızı en baştan çizin, perçinleyin, sağlamlaştırın. Spor yapın, kitap okuyun, günlük tutun, incir çekirdeğinin bilgisini merak edin, bulduğunuzda veya bulamasanız bile keşkelerinizi silin hayatınızdan.

0|1
    0|0
  • Gülmek ister
    bir kadının gülmesi içinde kredi kartı gerekir
    bir kadın gülüyorsa bir kredi kartı ağlıyordur

0|1
    0|0
  • freud ruhun kaşifidir bu söz ona mı ait bilmiyorum nette dönüyor ama ona aitse bile sonuçta o da insan birini sevmiştir falan aşk acısıyla yazmıştır muhtemelen. freud böyle şey söylemez :D

0|1
    1|0
  • bir kadın ona değer verirken aynı anda soğuk davranmanı ister onu severken ona kızmanı onunla ilgilenirken aynı zamanda soğuk davranmanı ister kendisini dünyanın merkeziymiş gibi görmeni ister kısacabir kadın imkansızı ister. açıklayıcı olmuştur umarım

0|1
    0|0
  • Asagidaki yorumlari okudum hepsi ayni birşeyler istiyor. Halbuki biz erkeklerin ne istediği belli s*ks sevgi... Sabaha kadar yazarlar biz anlamayiz git gel ruhlu bayanlar

0|1
    0|0
  • Hep erkeğinin tek kadını olarak kalmak sevilmek ilgi görmek ister kadında bunu hak eder

0|1
    0|0
  • Noel Baba isterler herseyi ver ona ama 4/1 alma verdiklerinden boyledirler

0|1
    0|0
  • Tüyo veriyorum: Soru yanlış, "ne zaman, nerede ne ister" olmalıydı.
    Şimdi işiniz daha kolay. Hadi çözün.. ;)

0|1
    0|0
  • İnsan değişkendir her an değişebilir
    Çocukken el bebek gül bebek büyütülüp ona ayılar köpekler alıp seven anne baba
    Ve kız büyüyünce çocukluğundaki oyuncak ayının sahisini aldığında yaşadığı karmaşa
    Bunun araf ında kalan kadın
    Ne istesin

0|1
    0|0
  • Sürekli değişken varlıklar oldukları için belli değildir. Bugün sevgi şefkat ister yarın kredi kartı alışveriş ister diğer gün özel günündedir eve gelme der bunaltır falan filan her hücresi değişik yaratıklar

0|1
    0|0
  • doğmadan kadınların ne istediğine kafa yorduğuna göre sigmund freud senin yanında çömez kalır
    ve kadınlar parayı sever
    bende gözlemledim sonuç bu

0|1
    0|0
  • Dunyayı onune sersen , neden şu tarafa sermedin derler

asla bilemeyız !!!

0|1
    0|0
  • Kadınlar lanetli varlıklar

0|1
    0|0
  • Bastirilmadan cinsiyeti kenara ayrılmadan hür olarak yaşamak ister kadın olmak değil birey olmak ister

0|1
    0|0
    • 2ay

Yorum için teşekkürler. :) Yok yok öyle isterler ama hakikatte öyle olmak değil istedikleri... Mazoşisttir bizim kadınlarımız. :)

• Yaptığı çoğu çalışmayı beğenmeme rağmen sorduğu bu cinsiyetçi soruya cevabım s... r olup gitmesi ki gitmiştir.

0|1
    0|0
  • freud un ergen krizleri yaşadığına inanmak istemiyorum :D

0|1
    0|0
  • Genelde ne istediğini bilmez

0|1
    0|0
  • kolay bir soru

0|1
    0|0
  • Esas soru bir kadın ne istemez

0|1
    0|0
  • Bir kadın birşey değil. Herşeyi ister.

0|1
    0|0
  • Error

0|1
    0|0
Yükleniyor...