Geçen bir soru okudum. Kürt kökenli biriyle evlenir misiniz diye ırkçılığın bu kadarı diyorum siz ne düşünüyorsunuz?

Her Kürt pkk lı değildir ! Nasıl ki bir Türk çıkıp ben türküm diyebiliyorsa rahatlıkla bende derim kürdüm diye insan soyunu sopunu yadırgayamaz ve gurur duyuyorum bir daha bu dünyaya gelsem Kürt olmayı tercih ederdim. Düşünceleriniz farklılıklar gösterebilir saygınızı aşarsanız saygımdan eser kalmaz.

Güncellemeler:
Biz insan değil miyiz lan
Güncel

0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Bnde kurdum onu diyeni s. kmek lazim diyorum boyle irkcilar aramizda olduqu surece turk-kurt kawqasi hep olur. Ama sunuda belirtmek isterim nufus olarak kurtler turklerden daha fazladir. Sonucta bu kawqa niye war yaa anlamiyorum hepimiz kardesce yasamak warken nedir bu kawqa. Hepimiz sonucta bu cati altinda yasiyoruz turku kurdu alewisi sunnisi cekezi lazi vs. Gerci bunu bilincanltina yerlestiren baslardakiler yuzunden oluyo. Herkes sonucta inandiqi meshebi yasamak istiyo ve hic kimseninde buna mudahale etme hakkina sahip değil . Kurtulus sawasinda butun herkes bir guc olmustu ayrim yapilmaksizin kurdu alewisi turku cerkezi sunnisi oyle değil mi? Bu kawqalara insan kirmaya gerek yok yok yani...

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 18

• Bu kültür farki var zannedenler kafadan kontak sanırım.
    Izliyorlar dizileri sonra kültür farki var zannediyorlar. Hey Allahim.
    Doğudaki Kürtlerde kültür biraz farklidir fakat ic anadoludaki Kürtlerle-Türklerin kültürel hiçbir farki yoktur. Bu kafadan kontaklar Kürtlerin %95 gibi büyük bir bölümünün doğuda oldugunu saniyor. Kürtleri doğudaki insanlardan ibaret sanıyor.

1|0
    0|0
  • Evlenmem ben kültürümüz uyuşmaz kafa tası peşinde yobaz değilim sma ben onun ailesine uyum sağlayamam

0|0
    1|0
  • Kürdüm no problema

1|0
    0|0
  • İrkcilik bunların kanın da var etnik kökene bakılıp yorum yapılıyor insan olsun adam olsun yeter yani ( ayrıca bende kürdüm)

1|0
    0|0
  • her kürt pkk lı değil sede her türk vatan severde değildir geçmişte video yu izle
    https://www.youtube.com/watch?v=QWbLphxP9UU
    sultan süleymana suikast düzenleyenlerde türktür ve hristiyan türklerdir

ben bu vatanın evladında şu özellikleri ararım
    1 allah inancı sevdisi korkuusu olan
    2 hz. muhammed onun elçisidir diyen
    3 osmanlı torunu olan
    4 cumhuriyet koruyucusu olan
    5 atatürk çocuğu olan
    her insan benim yoldaşımdır

0|0
    0|0
  • o soruyu görmedim ama gerçekten eziklik.. bende Kürdüm gurur da duyuyorum

1|1
    0|0
  • Severim Kürtleri candır onlar.. hepsi pkk lı değil. .

1|0
    0|0
  • Evlenmem çünkü kültür farklı

0|0
    1|0
  • pkk'nın kürt halkına yaptığı eziyeti hala neden kimse fark edemiyor anlamış değilim.

0|0
    1|0
    • Detayı iyi okumuş olsaydın böyle bir şey yazma gereğinde bulunmazdın

• detayı iyi okudum. senin ve hemen hemen her kürdün yaşadığı problemin kaynağı pkk olduğu için böyle yazdım.

• Kürtler bazıları candır

0|0
    1|0
  • Kürtlerin iyisi iyidir.. Ama zazalar sinsi olur bunu unutmayın.

0|1
    0|0
  • seni yerim yerim

0|0
    0|0
  • Ayn hiç gerek yok ASLINDA

0|0
    0|0
  • evlenirim. Kürtsen evlenebiliriz sadece ispat için

0|0
    0|0
  • ii sen kürtle evlen

0|0
    0|0
  • çok haklısın güzel kardeşim Kürtlerde bizim kardeşimiz

0|0
    0|0
  • Nicki ne

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 10

• Katıldım.

1|0
    0|0
  • Gelenekler kafa yapisi hersey farkli evlencegin kisiyle olmasada ailesi vs vs sorun yasancan herkesin kendi karari bu irkcilik degildir kiz cikip sorun yasar miyim diue soru sormus

0|0
    0|0
  • Kürtlerden korktukları için yaktılar asit kuyularından

1|0
    0|0
  • Herkesin kendi tercihi evlenmek istemeyebilir irkci diye yaftalamayin.

0|0
    1|0
    • Irkçılıktan başka bir şey değil bu. Hiç mi düşünülmüyor ya yarın öbür gün Kürt birine gönül kaptırırsam diye? Ben çıkıp burda Türklerle asla evlenmem dersem bu ırkçılık olmaz mı söz Sende bayan

• Irkcilik ne bilmiyorsun daha. Irkci degilim evlenecegim kişi Turk olmalı burada seni ilgilendiren sey ne?

• He canim ondan hemen hakaret ettigine gore yazdigin sey sana hitab ediyor sanane milletin kimle evlenecegi sana mi kaldi? cok cahilsin 😒

• Ya ne ırkçılıktır bu? Kürt insan değil mi? Türk insan değil mi? Ne farkları var? Ne diye birbirimizi dışlamaya bu kadar merak salmışız anlamıyorum. Karşındaki da bir insan ve kusura bakma ama onu aşağılamaya hakkın yok herkes birbirine saygı duymak zorundadır kardeşim! Bunu yapamayanlar ise anca cehalette boğulanlardır! Kimse kendini kandırmasın!

0|0
    0|0
  • Kardeşiz

1|0
    0|0
  • Evlenmek istemek zorunda değil hakaret etmesin yeter ki

0|0
    0|0
  • ırkçı değilim

0|0
    0|0
  • bnde kürdüm ne olmuş :)