Bu erkek ismi nasıl sizce (detayda)?

Mehralı ismi nasıl sizce çocuğuma koymak istiyorum. Mihralı değil Mehralı. Biliyorum size eski ve garip gelecek ama benim hoşuma gitdi. Bu arada ibranice kökenli yahudi ismi ama benim için köken farketmiyor. Nasıl sizce?

• Güzel
    14% (3)33% (4)21% (7)Oy Ver
  • Güzel değil
    86% (18)67% (8)79% (26)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Yanlış anlamayın eleştiemek için demiyorum kesinlikle, ama Peygamber Efendimiz (sas) gayrimüslimlerin bilim ve sanat dışındaki konularda (kültürel vs.) onlardan farklı olmamızı buyurmuştur.

Birgün, 'Peygamber Efendimiz sallâllâhu aleyhi vesellem' tırnaklarını sırasıyla keserken bir yahudi çocuğu onu görmüş ve :
    “Tırnaklarını aynı benim babam gibi kesiyorsun!..” demişti.
    Bunun üzerine 'Allâh Rasûlü sallâllâhu aleyhi vesellem' yahudilere benzememek için tırnaklarını karışık olarak kesmeye başladı...

Tabiki sizin bebeğiniz ona istediğiniz ismi vermekte özgürsünüz. Fakat 'isim koymak' İslam dininin çok önem verdiği, çok mühim bir konudur. Peygamber Efendimiz (sas) tırnaklarında dahi bu hassasiyeti göstermişse, isim koyarken de buna mutlaka dikkat etmemiz gerekiyordur. Rasûlullah (sas) "Çocuklarınıza güzel isimler koyun" buyurmuştur. Bir yahudi ismini Peygamberimiz yaşasaydı beğenir miydi diye kendime sorunca pek tabii beğenmeyeceği sonucuna varıyorum 😃😊
    Çok güzel sahabe isimleri var gerçekten değişik ve hoşlar. Kökeni benim için farketmiyor yazmanız da çok hoşuma gitti. Ali, Musab, Ömer, Zeyd, Yaser... Ve daha birçok isim 😊😌 Allah en güzel, en hayırlı ismi ve en güzel şekilde büyütmenizi nasip etsin inşallah. Selâmetle

0|0
    0|0
    • 2ay

Neden tanımadığın insana müslümanmış muamelesi yapıyorsun. Belki müslüman değilim?

• 2ay

Ne koymayı düşünüyorsunuz şu an? Aslında Müslüman olmadığınızı öğrenince yahudi ismi yazmış olmanıza saygı duydum gerçekten. Büyük ihtimalle ateist, deist veya agnostiksiniz ama buna rağmen bir dine mensup insanların isimlerini koymaktan gocunmuyorsunuz. İslam sempatizanlığı için yazdığımı düşünmeyin kesinlikle ama hâlâ sahabe isimlerine bakmanızı öneririm gerçekten çok değişik isimler var.

• 2ay

İslam ırkçılıktan en uzak dindir bana güvenebilirsiniz 😄😊

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 4

Yükleniyor...