Kadın erkek eşitse o zaman kadınlar da askere gitsin mi?

Ya da ikisi için de zorunlu olmasın gönüllü olsun.

Şimdi o zaman erkeklerde çocuk doğursun gibi laflarla gelecek olanlar olacak. Çocuk doğurmak toplumsal değil yaratılışsal bir özellik. Allah, doğa (artık neye inanıyorsanız) çocuk doğurma görevini dişilere vermiştir. Yani erkek istese de çocuk doğuramaz. Ha bilim gelişir de erkekler de çocuk doğurabilecek hale gelirse bence doğurmalı o konuda da eşit olmalıyız.

Kadınlar askerlik yapamaz güçsüzler diyecek olanlara da cevaben israilde kadınlar 24 ay zorunlu askerlik yaparlar ve hiçbirinin de bir şikayeti yok. 'Ay benim tırnağım kırılır' havalarından vazgeçin artık. Siz kendinizi güçsüz olmaya şartlamışsınız. Sizinki tamamen aşağılık kompleksi.

1|0
24|10

En İyi Kız Görüşü

• Gitsin kadında askere gitsin ben gitmek isterim vatanım için

0|1
    0|0
    • 2ay

aynen, ben de seve isteye giderim

• 2ay

@pammie ben o askerlerin ana kuzularının şehit olduğunu duyunca gördükçe içim parçalanıyor bizler için şehit oluyorlar doğmamış çocuklarını eşlerini analarini babalarını bırakıp gidiyorlar ah keşke kadınlarda gitse

• 2ay

keşke, vatanım için seve seve savaşırım

Kızlar Ne Diyor 23

• Erkekler de cocuk dogursun o zaman o surec de cok agir mesela? arkadasim her insan esittir herkesin sorumlulugu var herkes birseyler yapmak zorundadir insan sirf kadin diye erkekten asagi gorulmemeli hepimizin sorumluluklari var ve bu sorumluluklar kimseyi kimseden ustun de yapmaz..

0|1
    0|0
  • ne söylüyorsun aksam aksam cocuk dogurmaklar hahaha cok begendim :D kadin ve erkek farkli, ama haklari ayni. Demek, ayni isi yapabilsinler eger isterlerse, ayni maas almalilar ayni ise, kadin erkekten asagida degildir, erkek kadindan asagida degildir bukadar. Kötülenen kadinlar oluyor ne olursa olsun, erkekler oruspulugu cok fazla yapiyor, kendilerinde hata görmüyür. hayir, onlarada toplum bacım diyecek yaptiklari ayniysa. :D
    kadinlar istese askerlikte yapsin, gayet iyi bererirler, bende yapmak istedim, sportif ve güclüydüm. ama ayni zamanda asker kadinlari tecavüz ettikleri haberde geldi, bende vazgectim. türkiyede degil bu. ama hala istiyorum, türkiyede acaba nasil olur diye soruyorum kendi kendime, vatanim icin, dinim icin savasmak istiyorum oturdugum yerimde sikayetci olucagima

0|0
    0|0
    • 2ay

bacim deyil yahu, o.. rr. spu. xD

• 2ay

delik buldum ciktim, baktim havada komiklik var, derin nefes aldim, et voila!

• 2ay

Asdgagadgag :D Severim deliyi :D

• Bence kimse gitmesin

0|1
    0|0
  • Genelleme yapma. Ben askerliği kadınlarında yapmasını savunuyorum. Benim tanıdığım bir çok insanda istiyor bunu.

0|1
    0|0
    • 2ay

Genelleme nerede yapmışım gösterebilir misin?

• 2ay

Yapmamışsın çok kaptırmışım pardon 🙈 🙉 🙊 😅

• 2ay

Sorun değil :)

• İki cinsiyet için de zorunluluk olmamalı.

1|1
    0|0
    • 2ay

Adamsın

• 2ay

Değilim:D Cinsiyet eşitliğinden bahsediyorsan cinsiyetçi dil de kullanma bir zahmet.

• 2ay

Ha yani lafın gelişi aynı fikirdeyiz olarak şey ettim

• Esitlikten kasıt fiziki hiç değil haklar özgürlükler. Bunu bir anlasaniz

0|1
    0|0
    • 2ay

Hak ve özgürlükler olarak eşit değil miyiz sence

• 2ay

Kız kardeşin erkek arkadaşını eve getirip seninle ve babanla aynı sofraya oturtup sonra gece dışarı çıkabiliyor mu? Peki ya dilediği kıyafeti giyip rahat bir şekilde tacize uğramadan sokakta gezebiliyor mu? bir erkek karısını namus cinayeti diye öldürüp bir yıl bile yatmadan cezaevinden çıkarken bir çok Müslüman ülke de tecavüz sonrası kadın suçlu bulunup oldurulmuyor mu ya da müebbet hapis almıyor mu. Anlatabildim bence ben söylemek istediğimi anlamak ya da anlamamak senin elinde artık

• 2ay

Diyecek bir şey bulamadım, haklısın.

• Olur

0|1
    0|0
  • Bence gitmeliyiz. Çoğu kadının bundan memnun olacağını düşünüyorum bende çok isterdim

1|1
    0|0
  • Kadın erkek eşitse o zaman erkeklerinde her hanım gibi cam silmesi gerekmez mi 😂😂

0|1
    0|0
    • 2ay

Eğer kadın da çalışıyorsa erkek de ev işi yapmalı hem fikiriz

• Bence gitmeli

0|1
    0|0
  • Gidelim

0|1
    0|0
  • Olabilir aslında ama kadin ve erkek esitligini farkli yonden degerlendiriyorsun

0|1
    0|0
    • 2ay

Sen nasıl değerlendiriyorsun? İstersen açıkla da biraz bir şeyler öğrenelim.

• 2ay

Yapabilir diye dusunuyorum

• 2ay

Teşekkürler

• keşke kadınlara askerlik zorunlu olsa cok özeniyom yaa

0|1
    0|0
  • Bugün alsalar bugün giderim Sorun yok.

0|1
    0|0
    • 2ay

Helal be cesur kızlarımız çok var

• Valla alsalar hemen giderim

0|1
    0|0
  • Bence de yapılmalı yapmayı her yeden çok isterem ki hayalimde ki meslek ayrıca

0|1
    0|0
  • Kadın erkek eşitse erkekler de doğursun.

0|0
    0|0
  • Mk iyiki bir askere gidiyo görende bir bok yapıyorsanar şu erkwklerin

0|0
    0|0
    • 2ay

Git de göre ebeni oturduğun yerden konuşmak kolay

• 2ay

Yeni geldim. Erkeğim diye dolanma o zaman

• 2ay

İsraildeki kadınlar erkeğim diye mi dolansınlar? Erkeklik askerlikle mi oluyor?

• bu devirde kadını ezen kadından başkası değil.

0|0
    0|0
  • Ozaman erkeklerde çocuk doğursun😪🔪

0|0
    0|0
    • 2ay

Detayı oku bacım

• 2ay

Yav yavrum kime neyin atarını yapmışsın soruda anlamdım ki iyi gözlem yapsan zaten bir çok kadının buna meraklı olduğunu görürsün ama yıllarca ev hanımı olup çocuk bakmakla yaşam süren insalara. siz. neden askere gitmiyorsunuz felen deme. Ayrıca kadın erkek eşittir diye bir şey yok. Yaratılıştandırki erkek kadından daha dayanıklı ve güçlüdür. Ayrıca ülkede bir savaş çıksa emin olki tüm kadınlar erkeklerden önce silahlarına sarılırlar. Öyle bir durum olmadığı için kimse girmiyor o mevzulara.

• 2ay

Ha erkeklerin üstün olduğunu düşünüyorsan o zaman zaten sen ibağlamıyor bu soru benim sorduğum eşit olduğuna inananlara

• İyidir saçmalamışsın ya tamam eşit olmayabilir ama geri planda da kalamaz bir kadın

0|0
    0|0
  • Doğurabilirsen ben askere gidicem. ya da yerime regl ol bir zahmet?

0|0
    0|0
  • Bence davranışlar cinsiyete ayrılmamalı. Ama askere zorunlu olmasa da gidiyorlar zaten.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• erkeklerle kadınların eşit olması şuna göre eşittir; her ikisi de bir etten ibaret, onları o yapan duygu ve düşünceleri. sen hiç ağlayan erkek gördün mü kadınlar gibi sık sık? ya da sen hiç ben asker olacağım diyen kadın? çok azdır. asla ikiside yaratılıştan eşit değildi. duygu bakımından. ama mesela eski türkler de kadın da erkekte askerdi, fakat bir şey değişmez kadınların yine yüreği duygusal bakımından daha güçlüdür. erkekler daha sert, olmak zorunda. asla ikisi arasında eşitlik söz konusu olamaz. ama her zaman adalet olmalı tabi.

0|1
    0|0
  • Erkek sahiplnmeli, erkek ağlamamalı, erkek hediye almalı, erkek özgüvenli olmalı, erkek iş sahibi olmalı, erkek ailesine bakmalı, erkek askerlik yapmalı, erkek eşi için kavga etmeli, erkek sünnet olmalı, erkek karı gibi yılışık olmamalı, erkek küpe takmamalı, erkek kadınlara karşınazik davranmalı, erkek karısını dövmemeli ama kadın erkeğe tokat atabilmeli, erkek hanzodur odundur kıllıdır göbeklidir ve daha nicesi Hep kandıların ezildiği söyleniyor ama erkeklerde bu toplumda fazlasıyla hor görülüyor.

0|1
    1|0
    • 2ay

Erkeğin arabsı olmalı cüzdanı dolu olmalı karın kasları olmalı diye de uzar gider.

• 2ay

Beğenmeyen kızın zoruna gitmiş galiba. Eee gerçekler acıdır ne de olsa.

• gitsin tabi namissizlar

0|1
    0|0
  • Askerlik kalksın.

0|1
    0|0
  • Abicim sen neden taktın bu konuya?

1|0
    0|1
    • 2ay

Sürekli oturdukları yerden kadın erkek eşit deyip durmaları canımı sıkıyor

• O giderim diyen bayanlar var ya gitse 1 hafta dursun geri gelmek isterler

0|1
    0|0
  • Allah, doğa (artık neye inanıyorsanız) çocuk doğurma görevini dişilere vermiştir.
    bu cümleyi bir açıkla

0|0
    0|0
    • 2ay

Açıklayacak bir şey yok gayet açık. Çocuğu doğurma görevi dişilere aittir. Erkek ve dişi birleşir ve çocuk dişinin karnından doğar. Erkeğin doğurması imkansızdır

• 2ay

asıl olması gereken mantıktan uzak insanlara mantık aşılamakta senin mantıksızlığın desem?

• 2ay

Ne alaka şimdi

• Eşitlik sadece askerlik görevi yapmakla olsa ooo çok şey var o zaman erkeklerde kadınların yaptığı işleri yapsın madem eşitiz bazen birinin görevini diğerininde yapmasını istemek eşitlik olarak görmüyorum

0|0
    0|0
  • sözde eişt

0|1
    0|0
  • Bayanlar askerliğe elverişli değillerdir. Bahsettiğiniz ülkenin nüfusu 10 milyon civarında genç sayısı ise bizim asker sayımız kadar anca. Bu yüzden orda zorunlu :). Nüfusu çok olupta askerligi zorunlu kılan bir ülke yok bayanlar için.

0|0
    0|0
    • 2ay

Onu deme amacım kadınlara zorunlu askerlik gelsin diye değil kadınlar da askerlik yapabildiğini göstermek içindi. Kadınlar askerliğe gayette elverişlidirler. Sonuç olarak yapabiliyorlar değil mi? Biyerlerine bir şey olmuyor.

• 2ay

Ülke olarak kadınların askerlik yapmasına ihtiyacımız yok. Hatta erkeklerin bile sayısı fazla bu yüzden süreler kısalıyor, bedelli vs geliyor. Gün gelirde savaşmaları gerekirse hepsi yapar diye düşünüyorum. Normal şartlarda yapmalarından yana değilim. Ha gerçekten hevesi, yeteneği vardır girer askeri sınavlara kazanırsa ne ala :)

• 2ay

Sen erkeğe zorunlu yaparsan askerliği tabi askere ihtiyaç olmaz. Madem fazla asker var o zaman kaldır zorunlu askerliği kadınlara da erkeklere de gönüllü olsun. Ben zaten zorunlu askerliğe karşıyım. Bu sorunun amacı sadece kadın erkek eşit deyip askerlik konusu açılınca ben yapamam diyen çakma feministlere ithafendi.

Yükleniyor...