Olmadığın yere duyulan arzu, bulunduğun yere duyulan sıkıntıdan mı doğar?

Olmadığın yere duyulan arzu, bulunduğun yere duyulan sıkıntıdan mı doğar?
Olmadığın yere duyulan arzu, bulunduğun yere duyulan sıkıntıdan mı doğar? Ya da var mı bunun başka bir açıklaması?

1|0
19|6

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 18

• Çok güzel bunlar peri mi Deniz kızına da benziyor Deniz kızı Nasıl uçsun 😞

0|1
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • Çözemedim

1|1
    0|0
  • Bence hayır. İnsan bazen çok sevdiği bir yerde olsa bile özlediği birileri vardır. ve uzaktadır. eğlenirken bile akla gelen birisi için keşke o da burda olsa der insan. Ama imkansızsa sen gitmek istersin.

0|1
    0|0
  • Evet doğru tespit

0|1
    0|0
  • İlla bulunulan yerde sıkıntı şart değildir

1|1
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • Güzel sözmüş kim demiş

0|1
    0|0
  • Bazen ruh halin bulunduğun bedenden sıkılmışta olabilir

0|1
    0|0
  • Güzel söz. Doğruluk payı bir hayli fazla

0|1
    0|0
  • Güzel ozetlemissin zaten

0|1
    0|0
  • Evet bulunduğun yerin sıkıntısından oluyor😏😏

0|1
    0|0
  • İnsan nankör ve memnuniyetsiz bir varlık malesef. Kimse kendinden daha kötü durumda birini görmeden, haline şükretmez. Hoş o anlık şükretse bile, ilk sıkıntıda tekrar şikayet etmeye başlar halinden...

0|1
    0|0
  • Güzel bir felsefe dogru👍🏻

0|1
    0|0
  • Evett

0|1
    0|0
  • Evet öyle

0|1
    0|0
  • Kesinlikle. Buluduğu yerden memnun olan birisi başka bir yeri arzulamaz zaten. ;)

0|1
    0|0
  • Sıkıntıdan hep kanka

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Olmadığın yere duyulan arzu olduğun yerde sürekli olmaktan doğar. Daha anlaşılır olursak insan olmadığı yerleri genellikle olduğu yeri sevmemekten değil monotonluğu sevmediğinden oluşur. İnsan arzu ettiği yere ulaşsa bile bu sefer arzu ettiği yere ulaşmanın verdiği özgüvenle başka bir yeri arzular. Arzulamalıdır da çünkü insan amaçsız olarak yaşayamaz. Dıştan sormasa da içeride hep düşünür. Ben bu dünyada ne için varım diye. İşte olmak ist2diği yere ulaşma hedefi insana yaşamak için bir amaç verir. Tabi siz eğer yalın bir halde varoluşunuza bir sebep bulduysanız o başka. Ancak ne gariptir ki insanın sürekli bir şey arzulaması bile onu bir monotonluğu sürükler ve bu da insanın yaşama isteğini bitirir. Eğer şanslı biri iseniz hayatta arzuladığınız her şeyi başaramazsınız , yenebilirsiniz , hayal kırıklığına uğrarsınız ve bu da sizin bir istek-başarı monotonluğu sahip olmadığınızı gösterir. Bu yönüyle baktığımızda başarısızlıklar ve hayal kırıklıkları bizi hayata bağlar o yüzden başarısız olmaktan korkmayın.

0|1
    0|0
  • Eee hep bulgur pilavı yenilmez
    İnsan bazende prinç pilavı ister

0|1
    0|0
  • hayaller bazen devreye girer..
    ve benlik..
    ben daha iyilerine layığım benliğini ele geçirir..

0|1
    0|0
  • Evet aynen öyle knk katılıyorum sana kesinlikle haklısın :D

0|1
    0|0
  • Bulunduğun yer seni boğuyorsa hep kötü anılarla doluysa aynen öyle oluyor işte

0|1
    0|0
Yükleniyor...