Bilgisi olanlar var mı? Benim ırkım nedir?

Merhabalar arkadaslar. Ailem erzincanlı (Yerznga) aleviler. Ama kurtleşmisler. Asimile olmuşlar. Türkçe konusabiliyorlar. Bizde kürtlük yok. Asimile olmuşlar sadece. Babama kurt muyuz turk muyuz dedigimde bana aleviyiz dedi. Annem turkuz diyor. Anneannem kurduz diyor. Dedem türküz diyor bir digeri aleviyiz diyor. Horasan lafı felan gecti dedemden. İrana mı göçmüş ne. O zaman savaşlar vardı gerci iranlı olduguma inanmıyorum. İran (horasan) turkleride var. Ama türklere de iran kızlarına da benzemiyorum. Kürt kızlarına da benzemiyorum. fiziksel olarak ermeni kızlarına benzetiyorum kendimi. Ataları ermeni olan trabzonlu bir ablam var kendisi söylemişti. Aleviyiz ama kürt degiliz sadece asimile olmuşlar biraz. Ama onlarda kürt olmadıklarını biliyor. Ben türk olduguma inanmıyorum. Yani kendimi oyle hissetmiyorum. Biraz ermeni kızlarını andırıyorum tip olarak ama lafam karışık. Türk müyüm? Ermeni miyim? Arap mıyım? Kürt müyüm vb neyim ben? Irkım ne?

#dipnot : faşistlik yapmayın... Bilgisi olanlar var mı?Benim ırkım nedir?

Güncellemeler:
2ay Tekrar söylüyorum, bizde kürtlük yok sadece asimileler cok az.
2ay Kurtlesmis (asimile) ermenilerde var.

1|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• Bir antropoloğa danış en doğru cevabı sana o verecektir.

0|0
    0|0
  • Ermeni olabilirsin aile icinde karmasada bu yuzden ermeniler pek sevilmez sizinkilerde bunu bıldıgı ıcın baska baska ırkları soylemısler hep ama farketmez yanı ermenı olman sonucta kımse annesi babasini secemez

0|0
    0|0
    • 2ay

Eger oyleysem sonuna kadar gurur duyarım sahip çıkarım :) ermenileri severim ben :) teşekkürler.

• şu an bahsettiğin şey aslında çoğu kişide var kimse tam olarak bilmiyor ama bana alevi kürt gibi geldi

0|0
    0|0
  • Anadolu alevileri gerçek Türkmen Türküdür. Saf Türkdür. Şüphe götürmez.

0|0
    0|0
    • 2ay

Ben kendimi türk hissetmiyorum. Türklere de benzemiyorum.

• 2ay

Kafam karısık. Karısık bir mesele zaten. Kürtler gibi geleneklerimiz yok. Bizde kürtlük yok sadece dil olarak asimileler. Anneannem türkçe bilmez. Annemler babamlar akrabalarım turkce biliyor ama eski dedelerim turkce bilmiyorlar. Kurtlesmis ermenilerden var. Kafam karışık

• 2ay

Bir ara bende senin gibi bu konuyu kafama takmıştım. Sonra küçük bir araştırma yaptım emin ol herkes birbiriyle karışmış.

• Türksün sen. Alevisin, cansın..

0|0
    0|0
    • 2ay

Kendimi türk hissetmiyorum. Anneannem dedem türkçe bilmiyorlar bile. Atalarımın türk olduğuna inanmıyorum.

• 2ay

Ama erzurum da ve erzincan alevilerin küçük bir kısmı ermeni diye biliyorum. Babam bir ara biz savasta kürtlere yardım ettik ama onlar sırtımızdan vurdu felan demişti kim savaşta kürtlere yardım etti?

• 2ay

Kurtulus savaşından bahsetmiyorum.

• Baban neyse osun kizim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• 😄😄😄 bunuda gördük bu sitede artık arkadasım alevılık bir akımdır din mezhep ya da ırk değildir

0|0
    0|0
    • 2ay

Biliyorum kardeşim harici mezhep. Akım. Hak degil. Biliyorum. Ama sunni de degiliz. erzincanlı aleviler ermeni olur mu? Ben kendimi ermeni hissediyorum 😁😁 soy meseleleri karışık oluyor o yuzden sordum

• 2ay

Malesef aslın ermenı asımıle olup kürtlesmıssınız

• 2ay

Gurur duyarım, sahip çıkarım 😍😊 teşekkürler. :)

Yükleniyor...