Bu ülkede neyi değiştirmek isterdiniz?

ben japonyadaki eğitim sistemine geçmeyi isterdim çocuklara ilk 2 sene sadece karakterli ahlaklı kişilikli toplumuna yararlı birey olmasını öğretirdim dersler sonra başlardı japonlar bu işi biliyor adamlara daha 6 7 yedi yaşında iş ahlakı toplum bilinci saygılı birey olmayı öğretiyorlar o yüzden halat koptuğunda mühendis intihar ediyor gururuna yediremiyor

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• Seninle hemfikirim ama bunun yaninda din ve kultur cahilliginden kurtulmak lazim. Dini yanlis taniyan onyargi ile bakan çok var, hatta dindar insanlara kotu bakan , çok saçma çunku din ve kultur birbirinden ayirilmaz , din olmayin kultur de olmuyor ki bati ozentiligi oluyor genellikle. Japonya da bu kulturlerini seviyor sayiyor adamlar, bati amerikan ozentiligi ile beyinleri yikanmamis , ozenti bos bos amaçsiz yasamiyorlar.

0|1
    0|0
    • 2ay

bence okullarda verilen din ve ahlak dersinde ahlağı çok boşladığımız için ülke bu halde ben dindar biri değilim ama dinciyim diyenlerin çoğundan daha fazla bilgim vardır din konusu farklı birşey o yüzden tartışmak istemiyorum birgün dilersen din konusunda konuşabilirz

• 2ay

Benim için ikiside ayni planda. Turkler islamla tanismadan once de dindar ve muhafazar bir kulturleri vardi, fikirler islama benzedigi için hemen benimsediler zaten tanisinca.

• 2ay

kılıç zoruyla benimsediler :) ve eski türklerde kadına değer verilirdi kadın bu kadar değersiz değildi

En İyi Erkek Görüşü

• Önce din ucubesi aldatıcıları temizlemek gerekiyor.. Sonra bakamayacağı kadar çocuk yapıp sokağa salmaları önlemek lazım..18 yaş altı hiç kimseye hiç bir süretle evlenme izni verilmemesi lazım... Bunlar olmadan ahlak da düzelmez millette.. Çalıyor ama çalışıyor diyen insanlar sadece ahlaksızlık üretir..

0|1
    1|0
    • 2ay

Yazdiklarinizin hiç biri dogru degil, yurt disinda yasiyorum burda 15 yasinda kizlar hamile kaliyor, çunku kafirler için cinsellikde bir tabu yok, ve bunu herkes normal kasiliyor, sadece ah keske korunsaydi diyorlar, ama 18 yas alti hepsi iliskiye giriyor birbirlerinde kalip ayni yatakda yatiyor , aile ise ozellikle çift yatak aliyor, yani evlilik den farksiz , sadece nikah toren yok ! Bu ulkeyi begenmiyorsaniz gelin yurt disinda aman da ne ahlak goreceksiniz ! Din'e gelince hep kapina yahova sahitleri gelir , benim dinim var desende rahat birakmazlar, burda da din ucubeleri var, ve feto cemaati dunyanin her yerinde amerikadan yonetiliyor. Ve bakamayacak kadar çocuk derken artik devlet avrupadan bile daha fazla çocuk parasi veriyor, sizin yasiniz dogru ise Turkiyenin eski zamanlarinda kalmissiniz , ilerleyin , arastirin yeni çikan her bir yeniligi yasayi, ulke bunun gibi çalisan hukumet daha once hiç gormedi dolayisiyla yaslilarin inanmasi zorluk.

• 2ay

ve toplumda ki bu ahlaksizligi çogaltan ve ureten makine Televizyon ve sinema , ki yesilçama bakmaniz yeterli bile , bunlar bilinçalti yapiliyor, istenilen ahlak ne hareket edis bu sekilde insanlara bilinçalti tv ile aktariliyor, ve sunu bilmeniz gerekiyor : bilinçaltimiz hareketlerimizi %80 etkiliyor ! Bu bilinçalti yonetimi propaganda ile de yapiliyor gazetelerde, medya da vs , Onlar nasil istiyorsa oyle dusunmenizi sagliyorlar , onlar kim mi? Sionistler yani yahudiler.

• 1ay

Teşekkür eder, m.

Kızlar Ne Diyor 4

• Herşeyi

0|1
    1|0
  • Egitim sisteminin duzeltilmesi.

0|1
    0|0
  • adaleti değiştirmek isterdim daha adaletli bir ülke olsun isterdim

0|1
    1|0
    • 2ay

Deniz Gezmiş hakim karşısında gülmüş. Hakim sormuş: ’Neden Gülüyorsun? ’ O da cevap vermiş: ’ Tam arkanızda ADALET yazıyor da ona güldüm’.

• Rejimi değiştirmek isterdim

0|1
    0|0
    • 2ay

hangi rejimi isterdin?

• 2ay

islamın en güzeli ülkemizde yaşanıyor ne dersen de

• 2ay

@Soran biraz olsun Kuran açip okusan manasini isid 'in uzaktan yakindan bizim guzel Islam dinimizle bir alakasi olmadigini anlardin. Isid dais pkk bunlarin hepsi proje urunu, Amerikan istihbaratinin kirli isleri , ortadogu ile ilgili kanli planlarini hayata geçirmek için. Afganistan'a gelince , o ulke de ki zihniyet isid 'e çok da uzak degil ve o ulkede yillarca amerikan ordusu rahat birakmadi, ulkenin rejimini de insanlarin beyinlerini de alt ust ettiler , Orda yasananlar la ilgili bir kitap okumustum, insanlari cahillestirmisler, malesef insanlarin ummeti muhammedin yolundan gitmiyor , bunun sebebi Amerika ve kirli oyunlari. Demokrasi getiricem diye gittigi her ulkeyi geriye goturdu cahillestirdi, kan golune çevirdi !

Erkekler Ne Diyor 1

• Alevi olanları insan görmeyenlerin, onların yaptıkları gibi aynı şekilde yakılmalarını isterdim ki kafalarındaki o kıt görüşü değiştirsinler..

0|0
    1|0
    • 2ay

merak etme kardeşim alevilere kimse dokunamaz artık

• 2ay

Kaçmasına ben başta izin vermezdim. Aile oluru olmadan olur mu, aynı durumu bende yaşamak istemezdim.

• 2ay

Oyle bir sey yok , alevileri insan yerine koyup koymamakla ilgili degil kardesim. Musluman suni kiz sadece keni dinine mensup birisiyle evlenmesi helal, bu dini kurallarla ilgili, alevi olmanla bir ilgisi yok, hristiyan olsanda ayni ateist olsanda.

Yükleniyor...