Sizce Tesettür Gerekli mi?

Soru başlıkta...

Güncellemeler:
2ay Müslümanlarin tesettür gereksiz demesi kadar saçmaydı hayat..

0|0
21|33

En İyi Erkek Görüşü

• Tesettür Allah'ın emridir uymak lazım. Bazu dallamalar kapalı olupta neler yapanlar var vs demiş ne alakaysa konuyla :

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 32

• mahrem yerlerini örtmenle ilgili ayeti okumadıysan da duymuşsundur. Ancak bu senin tercihine kalmış. İster mini etekle dolaş ister komple kapan , senin tercihin. Ancak bir şeyi göz önünde bulundur. Kapanmak demek iranlı kadınlar gibi kap kara çarşaflara bürünmek demek değil. Anadolu insanlarının da giyim şeklini göz önünde bulundur. İlla abajur gibi şişmiş bir kafa koyu eşarp ve pardösü şart değil. Onu bil.

0|0
    0|0
  • Evet insanin beyninde olmali tesettur.. orada yoksa ahlaki cokmusse carsafa girse ne yazar.. ahlak yerindeyse minisi kime ne yazar..

2|0
    0|1
  • Umarım sonuna kadar okursun. Bunu yorum için değil gerçekten senin için yazıyorum.

Çevrene bakıp tesettüre gireyim girmeyim deme sakın. Bugünün tesettür anlayışı tamamen zıvanadan çıktı. Neden gerekli tesettür çünkü kadın ince ve değerli bir varlıktır. Dışarıdan görünen kızların orası burası açık kızların hiç bir değeri yok sadece erkeklerin anlık zevkine yarıyorlar. Ve bir şeker düşün paketsiz açık halde ona karıncalarda üşüşür sineklerde üşüşür. Ama kapalı bir şeker düşün ona kimse dokunamaz. Sana açık namusssuz kapalı namuslu olursun diyemiyorum malesef bu zamanda açıkta aynı kapalıda. Ve eğer kapanırsan tesettüre girersen hem Allah katında hemde insanlar içinde daha değerli olursun bunu sakın unutma. Orasını burasını sokaklarda sergileyen bir kızın akşama kadar kaç erkeğin göz zinasına sebep olduğuru bir düşün. Ve kapalı bir kızın ne kadar değerli olduğunu düşün... ve bir düşün altında bir maden demirde bir maden. Ama demir sokaklarda milletin eli altında ayağı altında ama altın değerli olduğu için kapalı kutularda koruyucu cam arkalarında saklı sen. Bir demir parçası olup milletin eli altında mı olmak istersin altın olup değerli olmak mı. Ve eğer gerçekten tesettür istiyorsan sokaklara bakma tesettürü moda için değil kendin için giy.

0|0
    0|0
    • 2ay

Teşekkurler çok guzel yazmışsin dikkate alicam

• 2ay

Ben kendi görüşümü katmadım insana bırakırsan her türlü sapıklığı yapar. Bende malesef arada hata yapmış olsamda dinimizin dünyaya gönderiliş amacımız bu

• 2ay

Hayat saçma değil bu arada her yaratılanın bir amacı var bir devenin bir sineğin dahi hayatın saçma olduğunu söylemek saçma değil mi?

• İslamin bir armağı tabikide gerekli :D

2|0
    0|1
  • Tesettür her insana şart.

2|2
    0|0

• Hadi kapanmayip doğru olan kapanmak ama yapmıyoruz dense anlarim.
    İslamın gerekli gördüğü bir şeye insanlar nasıl gereksiz diyebiliyor anlamıyorum.

0|0
    0|0
  • Tesettür hem erkek için hemde kadın için nefes alıp vermek kadar gerekli bişeydir.

2|1
    0|0
  • Gerekli

2|0
    0|0
  • gerekli olsa nolur? takıyolar yine her haltı yiyolar.

1|0
    1|1
  • Tesetturlu olup neler yapan var acik olup ibadetini tam yapanlar var. herhangi bir baski gormuyorsan icin nasil rahat ediyorsa oyle yasa.

3|0
    0|2
    • 2ay

işi tesettürlü şöyle açık kız böyleye getirme herkeste nefis denen illet var tesettürlü en azından kapanıyor öbürü napıyor haram yerlerini orda burda gösteriyo herkese bittti

• 2ay

At bakışlığa devam

• 2ay

Biraz dolu düşünde konuş

• Tesettür farz. Farzda Müslüman birinin kesin olarak yapması gereken bir şey

1|0
    0|0
  • bence erkek tesettüre girmeli

1|0
    0|0
  • Karşıyım.

0|0
    0|0
  • Bunun bizcesi olmaz, inancına uyuyormu ona bak.

0|0
    0|0
  • Allah in emri

0|0
    0|0
  • gerekli

0|1
    0|0
  • Erkek de kapanmalı o zaman heryerini ve başını da kadınlarında nefsi var niye onları günaha sokuyoruz. Sadece erkeğe mi günah karşı cinsi görmek. Hadi bakalım niye tek taraflı herşey. Erkek gözünü kapatsa da kadın görüyor onu?

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|1
  • isteğe bağlıı

0|0
    0|0
  • Gerekli olduğunu düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • Yani neye göre gerekli mi? Dinine mi çevrenmi güzelliğine mj modaya mi neye göre?

1|0
    0|1
  • Hayır.

0|0
    0|1
  • Hayır

0|0
    0|1
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • Ne kapılar tanıdım bir bilseniz

0|0
    0|0
  • Onların hepsi sinemada neler yapıyor

0|0
    0|0
  • Ne icin gerekli mi ayıp yapcaksa gerekli degil

0|0
    0|0
  • alakasız neden gereklı olsun

0|0
    0|0
  • Sana kalmis icinde kapanmak varsa bekleme bence kapan.

0|0
    0|0
  • Herkesin kendi yaşamı bir şey diyemem

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 20

• kime göre? neye göre? niçin? neden?
    tesettür nedir? "erkekten kaçma, erkeğe açık görünmeme, örtünme" diye atmışlar tanımı google'a; "sen bir erkek spermiyle doğup; bir erkeğin penisinden, vajinandan bir erkek çıkararak, memenle bir erkek bebek emziriyorsun. şimdi kimden kaçıyorsun?" diye sormazlar mı kadına?
    "dinim için tesettür gerekli" mi? din, iman, inanış insanın kendi vicdanı, kalbi, ruhu ile yaradanı ile ilgilidir. bunu "ben tesettürlüyüm, dinimde mükemmelim, oo yaşasın islamiyet" diye başkalarının gözüne sokması ona + sevap points vermiyor malesef. kaldı ki, giyimi, bedeni, zihniyeti açık bir kadından daha açık kapalılar gördüm.
    tesettür konusu üç beş cümlelik bir konu değil, üzerinde çok fazla siyasi geçmiş, çok fazla dini kullanılmışlık barındıran bir konu. yine de her şeyden önce eğitim diyoruz, her şeyden önce erkeklerin gözlerini, zihinlerindeki pislik düşünceleri tesettüre sokmak lazım.

0|2
    1|1
  • Evet ozellikle kalbe. o kadar ahlaksiz insanlar var ki.

2|1
    0|0
  • Herkesin hayatına kimse karışamaz
    Bence kadına bir armağan tesettür

2|1
    1|1
  • Degil insanin kalbi guzel olsun. tesetture onem vermiyorum ben. isteyen takar ona diyecek biseyim yok ama aile baskisi yuzunden takilmamali. ben ne tesetturlu veren kizlar gordum. hepsi de kapaliyiz diye ovunuyolar ama erkeklerle birlikteler hergun. Insanin icinde guzellik, temiz bir ruh ve anlayis olmasi yeterlidir. geri kalani da kisinin istegiyle olmasi mumkun seylerdir.

0|0
    0|1
  • İslamın emri

2|1
    0|1
  • islama göre gerekli. Genellikle fazla acik giyinmemekle kadinlar kendilerini bir et parcasi olarak algilanmaktan koruyor, tesettür kadar gerek degil bunun icin. Bati ülkelerinde yapilan arastirmalara göre.

0|0
    0|0
  • Gerekli.

1|2
    0|0
  • Cok inancliyim diyorsan gerekli, tabi dar pantolonla degil.

1|0
    0|0
  • Evet çünkü farz

1|0
    0|0
  • Gerekli değil farz

1|0
    0|1
  • Allah emretmiş ama içinden geliyorsa. Gelmiyorsa boşuna numara yapmanın hiç bir sevabı yok.

0|0
    0|0
  • Gerekli

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|2
  • Baş kapatmak şart değil ama açık giyinmekte hoş değil bence

1|0
    0|0
  • kesinlikle hayır

0|0
    0|0
  • hayır değil

0|0
    0|1
  • Değil

0|0
    0|0
  • gerekli de yapasım yok

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|1
  • Ben kadının da erkeğin de çok aşırı açık giyinmesini hoş bulmuyorum ama insanların kişisel tercihidir bir şey diyemeyiz tabi.
    Ama baş örtmeyi de doğru bulmuyorum, eğer saç kılı tahrik unsuruysa sadece kadın için geçerli olmamalı, ya kadın da erkek de başını kapatsın ya da kimse kapatmasın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...