Hindistan bile uzaya sonda yollarken TR niye bu kadar bile gelişemiyor?

nedir Türkiyenin önündeki engel? mesela şu tayibbin sarayına harcanan parayla uzaya 100 den fazla sonda yollanırdı. kim bilir daha neler yapıldır. yani maddi durum konu bile edilemez. gelişme yatırabilecek bütçe var ama yatırılmıyor. sizce neden?

Güncellemeler:
2ay biliyorum bazılarınız için amerikayı ilk keşfeden müslümanlardı ya da türkiye şu an uzayda sörf yapıyor ama ben yine de sorunun sorulma amacına hizmeten cevap verebilecek olanları bekledigmi vurgulayaym.
2ay yani uyduruk bilgilerle gelmeyin. pls.

1|0
2|19

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü siyasetten, tartışmaktan, haklının ben olduğumu ispat etmekten başka bir bk bilmiyoruz.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Gelişmesini istemeyenler çok da , bir de gelişmesini isteyenlerin yoluna taş koyanlar var. Mesela sen hayatında hiç olmadığın kadar kararlı bir şekilde aileni karşına alıp konuşsan ve ''Anne baba, ben kararımı verdim, ne yapıp yapıp kendimi nasaya atacağım ve Türkiye adına uzay çalışmaları yapacağım, becermesem bile bu uğurda öleceğim'' desen, ağızlarını bırakıp gtleriyle gülerler. ''MUhahahahaha duydun mu hanım bizim sidikli nasaya gidecekmiş'' ''' kikikikikikiki ay duymaz mıyım beyyyy kikikikiii'' ''Kızım aklını başına topla gir kpss ye daha gtünü devlete bak keyfine saçma sapan şeylerle vaktini harcama''

0|0
    0|0
  • Türkiye Uydu yolladı ya.

Hem hanfendi burada takılacağınıza kadar öğrenim seviyenizi yüksek tutsaydınız da siz uzaya sonda yollasaydınız. Ülkemiz de malum bilim adamından tut, Astranot'a kadar neredeyse hiç bu mesleklere sahip insanlar yok. Bilmem anlatabildim mi?

0|1
    2|1
    • 2ay

çok muhteşem kaynaklarınız var :D

• 2ay

tabi çatlıyorum. TR çok gelişti. napacaz bu ülkeyi geriletlm ya. ya bu kadar köprü filan yaptı bu kadar mı gelişilir. dünyanın en uzun köprülerni yaptı ya. yakında istanbulun nüfusu 30 milyon olacak sayelrnde. gelişmde son nokta. nüfus artıkka haksızlık da artar. sistem çöker istesen de dogrultamazsın. ki istemeyen bir iktidarla ne hale gelirsin sen hesapla muhendis bey. hadi bye. !

• 2ay

Ah bir de o kadar laf edip bu yapılan şeyleri kullanıyorsunuz ya :D

• Basit ortalama zekası biz onlardan gelmedik dedikleri maymunlara eşdeğer insanlar yüzünden ki onlardan gelmedik akrabalığımız benzerliklerimiz var der bilim 😄😄😄 bu yüzden ama çok pis bir yer ayrı mesele

1|0
    0|0
    • 2ay

Ha bu arada bir konuşma yaptı rte sesi dünya 5 ten daha büyüktür bakın dedi dünyanın en büyük 5 ülkesi arasında müslüman olan yok dedi 😄😄 biride çıkıp demedi ki neden acaba 😄😄😄

• 2ay

bir kere kapitalist demokrasisinde oy verme bir aldatmacadır. oy vermiyorsun, sadece bak zaten kendin seçtiğne inandırlyorsn. sistem yanlış evet ama hindistan örnegni boşa vermedik orda. hindistan marsa yerleşiyor artk. ha hindistan nüfusu çok mu iyi yaşıyor. hayır berbat bir sistem var,, ama sen hindistan deglsin, hindistan 1buçuk milyarlk nüfusa sahip, senden çok daha rezil bir tarihi var ve buna ragmen o senden daha çok adım atmış durumda bilim adına,, bu tam bir rezillik yani.

• 2ay

Aynen öyle adam ha bire diyor halkın seçmiş olduğu halkın seçmiş olduğu ha bire yer ettirmeye çalışıyor kafalarda siz seçtiniz gibisinden Hindistan berbat yaşıyor hakkaten leş gibi bir ülke ama dediğin gibi yapıyor adamlar Çin gibi çakmasını yapıyorlar belki ama yapıyorlar adamlar

• Sonda üretiminin gerçekleşmesi için ilk etapta bir üs gerekiyor.
    Türkiye'de bir üs ne yazık ki yok. Bütçe farklı alanda kullanılıyor.

Uçak gemisi, nükleer santral vs. bunlar hep masraf.
    Buna köprü, geçit ve yol yapım maliyetleri de dahil.
    Zaten gemi, santral maliyeti 25-30 milyar dolar.

0|1
    0|0
  • 80 YIL Atatürk heykeli yapıldı milyarlarla lira harcandı ona niye laf etmiyorsunuz, millet yiyecek ekmek bulamazken heykellere dünya para harcandı. gel gelelim bir milletin sarayı batıyor size.

1|1
    1|6
    • 2ay

bu ülkeye ne verdiye Atatürk verdi zaten. şu kadarcık geliştiyse bu ülke ve osmanlınn yıkıntılarından borclarndan filan kurtulduysa bu Atatürk ün sayesinde oldu.

• 2ay

@Soren Tayyip'in niyeti var mı acaba meydanı boş bırakmaya?
      Ayrıca, bu gösteriş merakı nedir? Hepsi aldatmacadan ibaret.

• 2ay

o soreni engelledim ben. boşa yazmayın ona burdan

• Bence hedef yol yaparak uzaya çıkmak. Dünyada ilk olacak.

1|0
    0|1
    • 2ay

ahaha bu iyiydi gerçekten. evet boşuna bu kadar yol yapmıyorlar. hedef hep uzay ya. yoksa büyüme tablosundakı en büyük çarpanın inşaat olmasıyla filan ilgisi yok :D

• Yolla köprüyle kalkındığını sanan bir ülkenin gelişememesi normal.

1|0
    0|1
  • Bizim kültürümüzde araştırmacılık yok. Geleneklerimize ters.

1|0
    0|1
    • 2ay

Sizin kültürünuz ne mk? Adamlar uçmuş 1500 lu yıllarda. Biri aya roket yollamayı denemiş. Erzurumlu ıbrahim hakkı optik biliminin temellerini kurmuş ıbni sina nin yazdiyigi tıbbın kanunu kitabı yüzlerce sene. Batının okullarında tıp kitabı olarak okutulmus, avrupalılar haçlı kafasını yaşarken müslüman türkler onlarca rasathane kurup gök bilimi konusunda aşama kaydetmiş bizim. Elindeki telefona yaz o bile söyleyecektir,

• 2ay

Anlıyorum. Ama bu senin cahil olduğun gerçeğini değiştirmez

• 2ay

@Sickenddestroy en azından sıkıntımı anlatabildim.

• Ne sondası kıbleyi gösteren saat yaptık ya

1|0
    0|1
  • "Hindistan bile" bu nasıl bir tabir? Adamlar dünyanın en iyi bilgisayar yazılımlarını yapıyor bu altyapıya sahipler aynı zamanda da amerika ve avrupanın kıcinda gezmiyor; çalışıyorlar nükleer güce sahipler! Biz ise birbirimizi yiyip amerika ve avrupanın ucuz iş gücünü karsiliyoruz. Türkiye cumhuriyeti kurulduğu günden itibaren sömürge bir devletti hindistan ise kendini kurtardı biz kurtaramadık hepsi bu

0|1
    0|1
  • hindistanı ne kadar tanıyorsun?

0|0
    0|0
  • ülkenizde hala kurban bayramınızda kurbanların kesilmesini sürekli ezan okunmasına rağmen dininizi sorgularken bırakında diğer ülkeler amacına ulaşsın

0|0
    0|0
    • 2ay

haksız deglsn

• 2ay

yani şu sitede bile hiç güncel olaylardan konuşanı göremez oldum standartı geçmiyorlar eski sevgilim eski aşkım eski eşim veya birisi çıkar bişeler yapar bunun hatası araştırılır ya bırak hata araştıracana sen daha iyisini yap adapazarında bir gazi uzman çavuş bilgisayar mühendisliği okuyup 30 km den nokta atışı yapan havan topu icat etmiş ama gazi olan bu insan nerdeyse vatan haini ilan edilecekken amerika alıp götürdü bu konuşulmalı sonra erbakan tank motoru icat etti Türkiyede adamın dini görüşü konuşulurken Almanlar hala o motoru kullanıyor sizin cami imamlarınızın hareketleri siyasi görüşleri tartışılırken amerika sınavla her yıl 500 imamı maaşlı olarak ülkesine götürüyor

• Turkiyenin yollamadigini nerden biliyorsun?

0|0
    2|3
    • 2ay

Tr dunyada sadece birkac ulkede bulunan uzay ussunu kurdu gectigimiz yillarda az arastirin bos muhabbet yapmayin isiniz gucunuz fitne fesat. Gerci adiniz ateist arastirmak ya da inanmak size gore degil 😂😂😂

• 2ay

bravoo. kutlarız.. tubitak yapmıştır kesin :d

• 2ay

arastirirsan kimin yaptigini ogrenirsin.

• Hindistan bile mı :))) o ülke 1000 dolara traktör bile üretiyor hiç tanimiyorsunuz Hindistan i

0|0
    0|0
  • ASELSAN ı düşün sonra bır daha neden de

0|1
    1|0
  • Hindistana yerleşicem ezan sesinde..

0|0
    1|0
  • Turkiye uzay mekigini 100 m ileri tasisin yeter firlatmayi torunlarimz yapar belki

0|0
    1|0
  • kardeş ne alakası var ya lozant antlaşmasında uzay bilimleri yasaklanmış

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...