Yanlış anlaşılmaktan çekinerek soruyorum?

Ben hanefiyim ve alevi bir çocuktan hoşlanıyorum açıkcası ben dil din ırk ayrımı yapmam allah a inancım sonsuz yanlış anlamayın ama şu dönemde zaten ne kadar gereğiyle yaşıyoruz hanefiliği o da tartışılır iki mezhep aile açısından arada sorun yaşar mı tecrübe edinen var mı hiç ben saygı duyorum ama aileme bilgim olmadığı için mezhebini hiç söylemedim sizce sorun mudur bu?

0|1
2|15

En İyi Erkek Görüşü

• Alevilerin devlet nezdinde resmi temsilcisini dinledim offf.. Kuranda 5 vakit namaz yok dedi, Resulallah miraca çıkmamıştır dedi. Cem evlerinde biz yardımlaşıyoruz toplanıp kaynaşıyoruz aynı Resulallah zamanında olduğu gibi ama namaz kılmıyoruz diyip camilerde ise sadece namaz kılınıyor bizim aktivitelerimiz yer almıyor bu yüzden bizim cem evleri İslamın mescit anlayışına daha yakın şeklinde saaaçma sapan iddialar sürdü.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Alevi ama inanci nasil? Hz aliyi peygamber olaram mi goruyor? Orucu abdesti namazi var mi gusulu var mi bunlari ogren

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• İkiniz de deizme geçin, mutlu olun 😊

1|0
    0|0
  • Gören de alnınız secdeden kalkmıyor sanır..
    Ne bu insanlar üzerindeki sorgu anlamıyorum.

0|0
    0|0
    • 2ay

Nerenizle okuduğunuzu merak ettim açıkcası yazdıklarımı

• Düşünülmeden alınan nefes düşünülerek verilenden daha degerlidir.

0|0
    0|0
  • ailenle konuş bilgi ver genelde aileler karşı çıkar ama alevide sünni de müslüman inançları bir ibadet farklılığı var

0|0
    0|0
  • ailene sor biz bilemeyiz aileni

0|0
    0|0
  • Kültür bakımından farklılar bir kaç arkadaşım oldu ordan biliyorm sorun yaşarsn kanısındayım

0|1
    0|0
  • Dinin var olduğu her yerde kaos vardır.

0|0
    0|0
  • bir hassa

0|0
    0|0
  • Ailen büyük sıkıntı eder

0|0
    0|0
  • Salla gitsin bunlari

0|0
    0|0
  • Mezhep saçmalıktır

0|0
    1|0
  • Açıkça söyle Ailene. Önemli olan iyi insan olup olmaması

0|0
    0|0
  • Aleviler yapıyor ve çok günaha giriyorlar. yanni alevilerle yaşanmaz soyliyeyim..

0|0
    0|0
  • Kendi ailen için sorun olmayacaksa rahat edersin, Aleviler candır, merhametlidir, aydındır, dürüsttür, haram yemez ve en önemlisi kadın kutsaldır onlar için.. Bir Alevi arkadaşı ya da komşusu olmayan sözde müslümanlar onlara karşı her zaman iftira atmayada devam edeceklerdir.. Buda böyledir maalesef..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Sorun olur ailen istemeyebilir is ciddiye binince

0|1
    0|0
Yükleniyor...