Bugün gece trafikte bir bisikletli amcayla tartıştım bana söylediklerini kaldıramıyorum haksız mıyım? Haklı mı yoksa?

Gece sıkıldım dolaşmaya çıktım sahil yoluna çıkıyorum. Ana yola döndüm. Ana yoldan gelen bir bisikletli amca önüme geçecek gibi oldu boyum kısa arabada yüksek tam göremiyorum bazen önü. Korktum yanı ona bişey olacak diye korktum korna çaldım ama biraz uzun bastım adamda korktu heralde yana düştü. İlerde ışıklarda kızım yavrum baba parasıyla altına vermişler cipi üstümüzden geçeceksin utanmasan falan dedi sinirlendim polis çağrıcam bak dedim bana bağırarak senin yaşın kaç kızım ben bu arabanın lastiğini alabilmek için 1 ay çalışıyorum parayla insan oldum zannediyorsunuz poliste sana çalışır bu memlekette diye bağırdı. Işık yanar yanmaz bastım gittim hızlıca. Adam böyle 55 yaşlarında zap zayıf bir amcaydı üzüldüm ve söyledikleri çok kanıma dokundu. Kaldıramıyorum ya ne bileyim ağrıma gitti haklımıydı gerçekten ya? Motorsiklet olsa plakasını alacaktım o sinirle hoplattırırdım onu ama iyiki bisikletmiş çünkü sonra çok üzüldüm?

0|0
10|29

En İyi Erkek Görüşü

• Adam seni yanlış anlamış. Olumsuz tepki göstermiş. Keşke üstelemeyip ilk karşılaştığında Amca yanlış anladınız. Size birşey olmasın diye bastım korkuttuysam özür dilerim deseydin. Trafikte saygı ve karşılıklı anlayış olduğu sürece sıkıntı olmaz. Onun dedimlerine takılma neticesinde herkes kendi çalışıp almıyor ki arabasını.

1|0
    0|0
    • 2ay

Çok teşekkür ederim ya ben o an çarpacak diye korktum. Ve ne bileyim neticede gece geç bir saat yalnız bir kızsınız ve yaşlı bir adam arabanızın yanında sizinle kavga ediyor panikledim onun içinde. Anlayışın için çok teşekkür ederim beni mi sen anladın. Bu

• 2ay

Rica ederim. Trafikte soğukkanlılığı bırakmamak lazım. Yol verme yüzünden insanların öldürüldüğü bir ulkede yaşıyoruz malesef. Ama her zaman motorsiklet bisiklet ve yayalara daha çok ozen göstermeliyiz.

• 2ay

Kesinlikle öyle bundan sonra öyle davranmaya çalışacam

En İyi Kız Görüşü

• hoplattırırdım derken bile amcanın haklılığı

1|4
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Okudum. İlk an onca yazının içinden o hoplattırırım kelimesine takıldım. Sonra görüşleri okudum ve buna vurgu yapıldığını gördüm. Şimdi o kelimeye dayalı olarak haksızsın der geçerdim ama yapmadım ve yine okudum. Birşeyi atlıyordum "iyiki" ve "çok üzüldüm" kelimesini. Hoplatırdımın gölgesinde o kadar önemini yitiriyor ki göremiyor insan. Bunları niye yazdım, bundan okuyanlara ne değil mi? Çünkü fevri hareket edip haklısın haksızsın demek kolay. Trafikte de öyle. Objektif olmaya çalışayım kendimce. 1) Zaten araç boy ve oturma konumunuzun daha önceden de farkındasınız ve bu gerçekten büyük risk doğurur. Bu konuda illa hak vereceksek haksızsınız. 2) Evet korna, olası bir risk tespitinde haberdar etmek etmek için kullanılır ama kullanım şekli risk oluşturmamalıdır. Tabi bunun böyle sonuçlanmasını ön görmek gerçekten zor. 3) Amca olayında etkisi altında kalarak olayla çok alakalı olmayan cümleler kurmuş. Çok haklı denemez ama hafifletici nedeni var diyelim. 4) Sizin, cümlelerine sinir olup polis çağıracağım ifadeniz. Tamam, hayhay, adrenalin seviyeleri tavan ama ne amaçla polis çağrılacaktı? Kovucu olarak mı, hakaret nitelendirip şikayetçi olmak için mi, saldırgan bir tutuma karşı mı? 5) Bundan sonrası zaten kaza riskiyle alakalı olmayan artık kişisel, sosyo ekonomik durumlar vb. Yazdıklarınızdan yola çıkarak sinirli anlarınızda ani çıkışlar yapan bir insan olduğunuzu düşünmem sanırım yanıltıcı olmayacaktır. Bu ani çıkış aslında konuyu büyütmüş. Orada tamam amca olayla alakasız cümle sarfetmiş ve siz bunu kendinize hakaret olarak kabul edilip iyice köpürmüşsünüz. Tamam normal bir an olsa taviz vermeyin ama daha yeni düşmüş kalkmış en azından sözlü tepkiyi seçmiş bir kişi olması nedeniyle (örnekleri görüyorsunuz magandalar) biraz alttan alma, sağlığına ilişkin bir sorun olup olmadığı yönünde soru vb. diyaloğun yönetimini sağlayabildiniz. Sonuç olarak bir kaza atlatıldı. Sağlık durumlarınız iyi. Siz kendi adınıza üzüntünüzü dile getirmişsiniz. Önemli olan bu. Geçmiş olsun.

0|0
    0|0
  • Adam hakli Allahtan motor degilmis plakasini alir sikayetci olurdun mahkeme seni haksiz bulur ceza keserdi ustune trafik cezasi yer ustune karsi tarafinda kendininde avukat masraflarini oder üstüne adam sana tazminat davasi acarsa o davadan cikacak tazminati oder ustune savci insafsiz bir tip olursa sana birde haksiz yere polisi mesgul etmekten kamu davasi acardi ugras dur

1|1
    0|0
  • hoplatınca mutlumu olacaktın sorarım sana sen hiç o an o amca dediğin insanın yerine koydun mu kendini ben söyleyim koymadın çünkü koyamazsinda o adamın yaşadığı hayatı sen bir saat yaşasan o araçtan inip özür dilerim amca derdin

1|2
    0|0
    • 2ay

sonra üzülmek faydada etmiyor vicdanen rahatsız olduğunda ortada zaten

• Son cümleye kadar iyi gidiyordun da, amcanın öngörüsü doğruymuş demek...

1|1
    0|0
  • neden jip kullanıyosun peki dağda mı kırda mı ormanda mı yoksa savadana mı yaşıyosun ki bir arazi aracı olan jipe ihtiyacın var? :D

0|0
    0|0
  • Niye sinirleniyorsun ki yani araç süren birisi degil adam bisiklet ile geçiyormuş önüne mi kirdi veya sollama mi yapti gereksiz muhabbete girmişin. Ben olsam kusura bakmayin derdim ters yapacağını sanmam ama yaparsada basar giderdim

1|0
    0|0
  • adam haklı anasını satiyim insan gibi kısa şekilde bas şu kornaya

1|0
    0|0
  • Bazen insanların götü kalkıyor

1|1
    0|0
  • gercekler acidir keske nazik davransaydin tatliya baglanirdi ama adam da hakli dogru durust emekli maasi yetmiyor herkesin derdi var kimin ekmegi bayat kiminin pirlantasi kucuk

0|0
    0|0
  • niyetin iyi ise adam nankörlük etmiş bilmeden haklı olsada

0|0
    0|0
  • sizin gibiler bana denk gelmiyo cumhurbaşkanıda olsa baban agzının payını verriim. milletimiz hakkını aramayı bilmiyo

1|0
    0|0
  • Gerçekler acıdır.

1|0
    0|0
  • Hmm ok

0|0
    0|0
  • En iyisi jipi satin😁😁

0|0
    0|0
  • adam haklı polis çağırsaydın keşke de sen içeri gireydin bence hoplattıramazdın canım ya

1|0
    0|0
  • Kadınlara ehliyet verilmemeli. Gereksiz panik, korku içindeler her an.

0|0
    0|0
  • Adam hakliydi sanirim

0|0
    0|0
  • bilemedim kim haklı şimdi

0|0
    0|0
  • Yasli amca kesin bedduada etmistir simdi o arabayla kazada yaparsin sen isin zor.

1|0
    0|1
  • Boşver var öyle çok

0|0
    0|0
  • ayıp etmişsin adama

0|0
    0|0
  • Haksızsın

0|0
    0|0
  • adamin soledikleri dogruysa zoruna gider demek hakli adam

0|0
    0|0
  • Kusura bakma de geç, sen polis v. s dersen tabi zıvanadan çıkar adam haklı.

0|0
    0|0
  • o sinirle hoplattırırdım onu ne demek?
    Hobbit araba sürmeye çalışıyor, sonra kaza olsa GÖRMEDİM diyecek... Araba süremediğinden milleti rahatsız ediyor, trafikte öldürmeye çalışıyor sonra da polisle tehdit ediyor kurtulursa

0|0
    0|0
  • adam haklı. önünü göremediğin aracı neden kullanmaya kalkarsınız ki
    yollar sadece sana ait mi

2|0
    0|0
  • Adam haklı saygılı ol

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Adam sana az bile demiş.

1|0
    0|0
    • 2ay

Neden? Beni ne kadar tanıyorsun? Ben haberleri izlerken bazen gözleri dolan bir kızım ayıp ediyorsunuz

• 2ay

Bana ne bundan?
      Ben amcayı haklı buldum.. Koca arabayla bisikletten rahatsız olmak çok saçma ve amca dediklerinde sonuna kadar haklı hatta bir de adam senin yüzünden düşmüş ya bir şey olsaydı.

• 2ay

Neyse ya bana ne allah askina bu ülkedeki delileri ben mi akıllı edeceğim. Güle güle.

• Ne kadar salak bir kızsın..

1|1
    0|0
  • Seni direk disa gorunusten yorumlamis ayip etmis

0|0
    1|0
  • keşke öyle davranmasaydın :(

0|0
    0|0
  • Kendini ne sanıyorsun ki polis çağırcam ne adam sana çok kötü bişey bile dememiş yaşlı adam korkmuş düşmüş ve sen önünü göremiyosan neyine araba kullanmak

0|0
    0|0
  • Sinir aninda herkes düsünmeden konusur. Herkes emekci üzülecek cok insan var, bosver.

0|0
    0|0
  • haklı yerden göğe kadar

0|0
    0|0
  • seni çok hoplattırmışlar demek kuyruk acın var adam haklı baba parasyla hava atar senin gibi zppeler anca

0|0
    0|0
  • Kötü niyetin yokmus aslinda ama sadece icini sen ve seni yaratan biliyor :) bosver kafana takma olmus bitmis sonucta sen korktugun icin bu kadar tepki vermissin

0|0
    1|0
Yükleniyor...