Dünyanın mide bulandırıcılığıyla nasıl başa çıkıyorsunuz?

İnsanlar korkunç ve ilişkiler berbat. Önem verilen değerlerin altı boşaltılmıştı ve artık anlamı olan pek bir şey yok. Açlık savaş kıtlık derken dünya da pek iç açıcı değil. Bunun dışında varoluş mücadelesi ve sıkıcı rutinler ( iş okul gibi ) üstüste düşünülürse tablo pek de güzel değil , sanırım, herkes için..
Nasıl başa çıkıyorsunuz?

0|1
18|25

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• "Bütün hayata karşı bir mide bulantısıyla uyandım. Yaşamak zorunda olmanın dehşeti yataktan benimle birlikte kalktı. Her şey gözümde boş göründü bir an ve içimden buz gibi bir ses, hiçbir derdin çaresi yoktur, dedi."

Huzursuzluğun Kitabı, Fernando Pessoa

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Bir sabah uykudan uyanıp etrafına bakıyorsun ve sanki içinde yaşadığın hayatı yeni görüyormuşsun gibi geliyor. Etrafını, hayatı, insanları seyrediyorsun ve miden bulanmaya başlıyor. İnsanların iğrençlikleri ruhunu rahatsız ediyor, oluşturdukları sistemlerden iğreniyorsun ve olabildiğince bağırmak geliyor içinden, yeterrrrr! ama bir de bakıyorsun ki kimse bunu dert edinmiyor ve senin gibi düşünen çok az ve azınlıkların makus tarihi tekerrür ediyor. Sadece debelenip duruyorsun...

0|0
    0|0
    • 2ay

küçükken de ne desem "azınlığa göre hareket edilmez ekseriyete bakılır da bıdıdbıdbıdbdı" diyip dururlardı. ekseriyet kelimesini de hiç sevmem zaten ama işte dünya hep ekseriyet. Al işte tiplere bak yanda çıkan soru " evlenilince sadık kalınır mı" gel de şimdi optimist yaklaş

• 2ay

neyse o. sen de haklısın.

• 2ay

Yinede gözlerini kullanmayı unutma. Azınlıklar elbet birgün büyür. Önemli olan bir hayali kurup ona sahip çıkmak belki birgün herkesin hayalleri birleşir.

• Kusunca biraz rahatlıyorum..

1|0
    0|0
  • Takılıp hidioz kanks

0|0
    0|0
  • Biz yarına dünya kıyamete yakın

0|0
    0|0
  • Paranız yoksa dünya sizi yönetir, o yüzden mutsuz her birey sadece hayatta kalabilmeye çalışır, bunada başa çıkmakmı deriz, hayat mücadelesimi deriz adını siz koyun..

0|0
    0|0
    • 2ay

ben mutsuzum demedim ki. param da var. ki burda paradan daha derin bir mevzudan bahsettim aslında

• 2ay

benim sorumda havayla mı konuştunuz yani :) o da güzel

• 2ay

Ben genelleme yaptım, üstelik söylediğiniz çoğu şeyin temelinde para yatar, bu dünyada en büyük katil paradır..

• cıkıyorum bir sekılde kaale almam

0|0
    0|0
  • Sen git intihar et, bu ne karamsarlık

0|0
    0|0
  • Aynı şekilde mide bulandırıcı olarak

0|0
    0|0
  • Sade gazoz içiyoz.

0|0
    0|0
  • Umursamayarak.

0|0
    0|0
  • artık umursamıyorum

0|0
    0|0
  • Alışıyorsun.

#Holmes

0|0
    0|0
  • gamsızlaşıyorsun yavaşca

0|0
    0|0
  • icki.

0|0
    0|0
  • Felsefe ile

0|0
    0|0
    • 2ay

felsefe ile daha da derinleşmez misin

• 2ay

Hayır. Neyin ne olduğunu anlarsın düşünürsün çözümlersin ve çözersin. ve bildiğin şey seni salt hakikata iletir ki artık insan ilişkilerinin görünüşü ile değil esası ile ilgilenirsin. herkes dışa bakarken sen içte yasarsın. ve gördüklerin canını yakmaz mideni bulandırmaz. zira sen o mikrobu tanıyorsun o mikrobta seni biliordur artık.

• bir nevi optimist olarak. hayatın bug'larını kullanıyoruz :)

0|0
    0|0
    • 2ay

en güzelini yapıyorsun

• 2ay

bizde cepteki kadar işte bakalım gittiği kadar. teşekkür ettim çokça

• 2ay

cep delik cepten delik :) ben teşekkür ederim ''çokça'' ;)

• Hassas kalpler için Dünya bir cehennemdir diye bir soz okumuştum

0|0
    0|0
  • bosveriyorum

0|0
    0|0
    • 2ay

ne güzel , ben de boşveremiyorum

• 2ay

sen de haklısın

• 2ay

hayırlısı neyse o olur 🙃

• Hiç birşeyi değiştiremiyorsak en azından kendimizi geliştirebiliriz

0|0
    0|0
  • Sigara ile

0|0
    0|0
  • Alismislik ya da baska caresi olmamasi cok kötü bize dayatilani yasiyoryz

0|0
    0|0
    • 2ay

fırsatın olsaydı ne yaşayacaktın

• 2ay

İnşaat_cevre mühendisliği cift anadal

• 2ay

ne güzel kolay gelsin

• Herşeye inat daha iyi olmK

0|0
    0|0
  • Benim midem sağlamdır.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 17

• kendimi herşeyden uzak tutarak

0|0
    0|0
  • AMa bak güneş her gün doğuyor eğer o her gün inatla doğuyorsa vardır bir bildiği rüzgar esiyor yapmur yapıyor mesela yağmur damlasını teninde hissetmek ne güzel histir biraz dünyanın evrenin güzelliğine bakarsak ve yaşamak için hala bir sürü bedenimiz olduğumuzu da düşüncemize yerleştirirsek o zaman dayanabiliriz her koşula

0|0
    0|0
  • Milleti umursamiyorum

0|0
    0|0
  • takmayarak görmezden gelerek

0|0
    0|0
  • Imtihan dünyası

0|0
    0|1
  • ilaçlarla

0|0
    0|0
  • Değiştirebileceğimize inanarak.

0|0
    0|0
    • 2ay

boş inanç daha da can sıkıcı olmaz mı

• 2ay

bütün bu düzeni 60-70 yıllık ömrünle değiştirebileceğine inanmak boş bir inanç değil mi sence. planları biz kurarken hayat arkamızdan gülermiş , sadece kıkırdama sesini duymayanlar başarıya ulaşanlar olurmuş. kapat kulaklarını o zaman , umarım sonuna kadar duymazsın

• 2ay

Merak etme. Ben umutluyum 😊 güzel sözmüş bu

• İçime odaklanıyorum

0|0
    0|0
  • Çıkamıyorum

0|0
    0|0
  • Çıkmıyorum savaşıyorum

0|0
    0|0
  • Hayattan soguttun 😒

0|0
    0|0
  • Takmıyorum kafama

0|0
    0|0
  • Kabuguma cekilerek basa cikiyorum.

0|0
    0|0
  • kendime guvenerek :3

0|0
    0|0
  • A sosyallik ve antidepresan larla. Yasiyorum işte

0|0
    0|0
    • 2ay

antidepresan kilo yapar sıcak süt iç onunla birlikte bisküvi ye. havalar da soğudu bir tane de battaniye ayarlarsan tamamdır. birde film izle ben sana öneririm istersen. anime de var bende.

• 2ay

heh işte bir sürü gereksiz vücudunun düzenini bozan şeyler var onların içinde. sabahları enerjik kalkmanın yolu hayatındaki pürüzleri temizlemektir. sana sıkıntı yapan şeylerden kurtulmaktır. sabah yumurta haşla ye gerçi yiyomusun bilmiyorum ama çok faydalı. akşam uyumak için de en etkilisi sıcak süt. ayrıca ışığı kapatmak ve uyumanın ne kadar mütüş olduğunu düşünmek. ve asosyallik için de arkadaş edinmek lazım o konuda ben de çok iyi değilim. kurslara git diyorlar ama öyle olmuyor. yakınlarda oturan insanlarla ya da kan bağı olacak güzel arkadaşlık için. ama o hapları at gitsin. bol su iç. sabah kalkınca bir 10 dakika vücudunu aç ger. çok işe yarıyor bunlar bildiğin gibi değil :D

• 2ay

Bırakcam zaten ama doktor kontrolünde

• Görmezden geliyorum

0|0
    0|0
  • çıkamıyoruz kardeşim. bok böceği gibi yuvarlanıp gidiyoruz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...