Hepimiz ön yargılıyız. Hiç önyargılarınızdan rahatsız olmadınız mı?

Hepimiz ön yargılıyız. Hiç önyargılarınızdan rahatsız olmadınız mı?
Biliyorum. Yorumda haklısınız diyecek çoğunuz. Fakat istediğim bu değil. Kendi hatalarınızı, önyargılarınızı kabul edin. Degişmeye çalışın. Herkes bir önyargıya sahip. Kendim için de söylüyorum. Din, siyaset, cinsi, ırsi konularında binlerce ön yargı var. .

2|0
24|3

En İyi Kız Görüşü

• Empati + Hoşgörü olmadığı sürece bu imkansız.
    Çünkü bazı insanların düşünceleri hastalıklı şimdi ben de mi önyargılı oldum!

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bir bence paylaşmıştım. Önyargı, çağımızın Berlin duvarı. Bunu yenmek için çabalamıyoruz. Herkes, böyle farkındalık yaratma platformlarında yaptıklarının yanlış olduğunu söylüyor. Fakat, gerçek hayatta durum tam tersi. Ben de buna sinirleniyorum. İnsanları, dış görünümleri nedeniyle değil, karakteri ile yargılayın. Sadece iki türlü insan vardır, " iyi insan ve kötü insan "

0|1
    0|0
    • 2ay

Haklısın. Dünaynın en zeki insanı einstein bile ego yapmayıp diyo ki sadece iyi ve kötü insan vardır. Aam bizim kuş kadar kafası çalışmayanlarda bile öyle bir ego var ki.

• 2ay

Aynen öyle kardeşim. Ben de öyle düşünüyorum. İyi ve kötü insanlar her zamab olacaktır.

• 2ay

Hacı benim şu sorgulamak ve farkındalık benceme baksana.

Kızlar Ne Diyor 23

• Önyargılarımı seviyorum.'' Şu kişi kesin bunu yapar '' dediğim ne vara %90 oranında çıktı. Ama tutup da kimseyi bu çirkin bu kötüdür bu bunu giymiş bunları yapabilir şeklinde önyargım yok.
    Önyargı , yaratıcı tarafından oluşturulmuş bir şey değildir. Bunu yine insanlar yaratır. Benim önyargılarımı da , bir başkası veya başkaları yarattı. Ben de büyük ihtimalle başkalarında bir önyargıya sebep oldum. Kimse çıkıp da '' ayol bende hiç önyargı yok '' demesin.

0|1
    0|0
    • 2ay

Senin ki tam önyargı olmuyor. bir kişinin hakkında tahminde bulunmak ister istemez yapılır. Ama bir kişi ona göre değerlendirmek, onu anlamaya çalışmamak kızdıklarım.
      Ayrıca dediğin gibi bende demişim zaten önyargı herkeste vardır.

• 2ay

Ooo ben bana kötülük yapan kızı bile savundum yeri geldiğinde d:Dd. Dd. D
      Ama cidden , çevrem tarafından önyargılı olduğum söyleniyor. Ben de kabullendim. Evet önyargılıyım ve seviyorum.

• 2ay

Sen bilirsin 😊

• Ben ön yargılı biriyimdir bazen bu durumdan rahatsızlık duyuyorum bu doğru fakat genel olarak çoğu kişi tanımadığı insanlar hakkında ön yargılıdır ki zaten. Tanıma fırsatı bulursa eğer o ön yargılarından kurtulur. Ülkemizde durum farklı tabiki yaptığı işin profesyonelliğine ve ya güzelliğine degil de siyasi, dini, örf adetine göre bakılarak karar veriliyorsa ülke olarak ön yargılıyız

0|1
    0|0
  • Önyargı lafını duymaktan bıktım. Birçok kişi bundan şikayetçi. O halde kim bu önyargılılar? Ayrıca önyargı engellenemez birşey ilk görüşte aşk oluyorsa önyargı kaçınılmazdır. Bu önyargıda kimse suçlanmaz sadece akıla bir çağrışım gelir. Bundan sonrasında kişi içinden "belki daha farklı bir nedeni vardır" diyemiyorsa sorun ondadır. Zaten kimse kimseyi tanımıyor. Tanışınca da önyargı geçiyor. Ülkeye önyargılıda lazım.

0|1
    0|0
    • 2ay

Bubsoruda önyargıdn şikayet etmekten çok siz önyargilarinizdan kurtulmaya calisiyor musunuz demeye caliştim. Hem önyargi hiç bir yere lazim olamaz.

• 2ay

Ne kadar dersek diyelim vazgeçmeyecekler illa olacaktır.

• Olmamaya calisiyoruum

0|1
    0|0
  • Evet var yani bunun farkindayim ve olmamasina cabbaliyorum.

0|1
    0|0
  • Elimden geldigince ön yargılarımı kırmaya çalışıyorum.

0|1
    0|0
  • Rahatsızlık değilde pismanlik duyarim genellikle.

0|1
    0|0
  • Çok haklisin herkes ne kadar önyargili degilim desede her zaman insanin içinde bir önyargi vardir ve bu kötü bisey önyargimizi kirmamiz gerekiyor 👍👍 önyargimizi kirdiktan sonra çok daha iyi insan oluruz örnegin ben hayatta kokoreç yemem ya diyodum bir yedim bayildimmm resmen tadina iste küçük bir örnek ama önyargili degilim diyodum 😐neyse önyargilarimizi birakalim bambaska insan olalim ha bu arada resimde çok dogru seyler yaziyordu👍👍😊✌✌

0|0
    0|0
  • Tüm önyargılardan tiksiniyorum kendi önyargılarımı kırmak için her şeyi yapıyorum

0|1
    0|0
  • En iyi soru bu

0|1
    0|0
  • Evet ön yargılıyım ama bu durumdan rahatsız değilim

0|1
    1|0
  • On yargiliyim evet ama asla bir kisiyi gorunusuyle yargilamam asla dalga gecmem ben haraketlerine bakarim sadece begenmessem tanimadan alakami keserim

0|1
    0|0
  • Haklısınız

0|1
    0|0
  • Ben önyargılı olduğumu düşünmüyorum aksine herkesin iyi yanını görmeye çalışırım

0|1
    0|0
  • Mesela herkesin onyargili oldugunu dusunerek onyargili davraniyorsun. Ben pisman olurum. Ya sen?

0|1
    0|0
  • Cok haklisin..

0|1
    0|0
  • Olmadım

0|1
    0|0
  • Önyargı mı değil mi bilmediğim ve 24 saat bununla savaştığım bir düşüncem var sanırım 😔

0|1
    0|0
  • Benimde herkes gibi ön yargılarım var ve istemsiz bir şekilde oluşuyo bende cok rahatsız oluyorum yaptıgım halde hem pişman hemde kötü oluyorum maalesef

0|0
    0|0
  • sınıfta daha tanımadan nefret ettiğim kız şimdi en iyi arkadaşım

0|0
    0|0
  • Yooo ben ön yargılı değilim

0|0
    0|0
  • İnsanı insan anlamaz

0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 2

• Şahsen bu konuşa vicdanım oldukça rahat dostum. Üzerime alınmıyorum o yüzden bu önyargılı konusunda :)

0|1
    0|0
  • Önyargılı değilim empati yapmak zor değil çünkü.

0|1
    0|0
Yükleniyor...