Bir Ayette Allahın Ceza verirken Acele Etmediği Yazıyor Başka bir Ayetde Allahın Çabuk Ceza Kestiği yazıyor 😂?

Nisa-12.. Bütün bunlar, Allah'tan birer emirdir. Allah her şeyi bilen, cezalandırmada acele etmese de ihmal etmeyendir.
Enam-165.. O, sizi yeryüzünün halifeleri yapan ve sizleri verdiği şeylerle denemek için kiminizi kiminize üstün kılandır. Şüphe yok ki, rabbin çabuk cezalandıran ve yine şüphe yok ki, o tek bağışlayan, tek merhamet edendir.

Hangisi Doğru sizce 😀?

Güncellemeler:
Allah kendinden bahsediyor Halifeleri cezalandırırken hızlı cezalandırdığıdan bahsetmiyo Dikkatli okuyun...

0|0

En İyi Kız Görüşü

• tamamında ne yazıyor bir bence okuyup anlamak lazım. mesela
    165 ayet diyorsun dmekki sürenın oncesi var 164. ayet daha.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• İki surenin de tamamını okumak gerekir. Yeryüzünün halifelerini daha çabuk cezalandırıyor, normal kullarınınkinde acele etmiyor olabilir.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Anlık bir durumdan bahsediliyor. Yani o an için cezalandırmada acele etmese de sonrasında mutlaka cezalandıracaktır gibi.
    Sen olayı çok yanlış anlamışsın.

0|0
    0|0
  • Hemen ateist olmalıyım :D

0|0
    0|0
  • söyleki merhamet ettiği için hem acele etmez hemde çabuk affeder e daha nolsun

0|0
    0|0
  • Allah'a soralım 😒

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• şart dahilindedir.
    Şimdi 2 ayeti yan yana okuyup bak birinde acele diyor, birinde etmiyor diyemezsin.
    Bu ayetlerin öncesine ve sonrasına göz gezdir.

0|0
    0|0
    • Göz gezdirdim çelişkiyi gördüm ve o yüzden burda sordum internette de araştırınca tatmin edici bir cevap bulamadım

• Kardeşim kafan mı kıyak ne yorumundan bahsediyorsun.
      Sana burda herkes ne cevap verse hep sen haklısın ve gelişime açık değilsin.
      O yüzden öyle de kal banane, hadi iyi akşamlar. :D

• Allah açık açık Cezalandırma yönteminden bahsetmiş sen nerelere bağladın halife dedin olmadı sonra insan niteliğin zayıf karaktere girdin bence senin kafan kıyak :)

• arapca da ceza kelimesi lnin iki manasi var. hem bildigimiz manada ceza hemde mukafat manasinda. tefsirine bakmadim ama belki bu sekilde kullanmis olabilir rabbimiz. bakmak lazim tefsirlere. cezakallahu hayran: Allah seni hayirla mukafatlandirsin demek sadece cezakallah demekde Allah cezani versin demek

0|0
    0|0
  • tefsire bakmak lazım

0|0
    0|0
  • Yeryüzünde çabuk cezalndırır öldükten sonra yavaş kuranın türkçesini okursan anlamazsın tefsirini oku gülüm

0|0
    0|0
  • Neden çelişki olsun.
    Allah keyfine göre davranamaz mi?

0|0
    0|0
  • Ya canım sen olayı çok yanlış anlamıssın ama :)

0|0
    0|0
    • EN'ÂM-165: O, odur ki sizi Arzın halîfeleri yaptı ve ba'zınızı ba'zınızın derecelerle fevkına çıkardı, bunun hikmeti ise sizi size verdiği şeylerde imtihan etmektir, şüphe yok ki rabbın seriulıkab, yine şüphe yok ki o yegâne gafur, yegâne rahîm)

Yükleniyor...