Ateist, deist, müslümanlık, hristiyanlık, yahudilik ve diğer dinler arasında. Ateistler okuyup cevabını verirmisiniz?

Hemen konuya gireceğim ama önce kısa bir bilgi;
Deistler dinlere inanmaz ama bir tanrının bir yaratıcının olduğuna inanan toplumdur. kısa bir süre öncesine kadar deisttim, müslümanlığa geçtim. Peki Ateistler sizlere bu sorum.

Sosyal medyaya, internete göz attığımızda. Ateistlerin bütün işlerini güçlerini bırakıp. Müslümanlığa saldırdığını fark ettim. Özellikle bazı sosyal medya arkadaşlarımın yaptıkları paylaşım dikkatimi çekti. Dar görüşlü bir insan değilim herkesin dini kendinedir. Peekiiii Bu ateistler Undan, sudan, yumurtadan yaptığı puta tapıp sonra da oturup onu yiyen insanları eleştirmiyor da. Sürekli müslüman insanları hedef alıyor. Şöyle bir bakıyorum Gördüğüm karikatürler, konuşmalar vs direk türbanı hedef alıyor.

Şimdi size 2 tane terbiyesizlik resmi göstereceğim;

Bu "Müslümanım" diyen, bazı grupların, tarikatların v. b haltların işi. Bunlar müslüman değil, "Ataput" diyenler gibi... (Bu tarz insanlar ile de tanıştım.)
Ateist, deist, müslümanlık, hristiyanlık, yahudilik ve diğer dinler arasında. Ateistler okuyup cevabını verirmisiniz?
Ama bunu diyenler de üsttekini yapanlar kadar cahil ve terbiyesizdir,

Bakın bir zamanlar bende "müslüman" değildim. Deisttim, deist olan arkadaşlarım "ateistlerin" aksine kimsenin dinine dil uzatmaz. Uzatmadığı gibi bizi müslümanlığa yöneltmeye çalışanlara da şunu derdik; "Sen bizi müslüman yapmak istiyorsun, belki olabilir ya böyle birşey olursa? Biz dine inanmıyorsak cehennemliğiz. Ama sen dinden dönersen ne oluyorsun?" derdik. Hristiyanlığa da birisi ikna etmeye çalışmıştı ona da demiştim ki "Ben kiliseye gidip pederden af dileyeceğim o da yaratıcımızın yerine beni af mı edecek?" dedikten sonra hristiyan eleman bir daha açmadı konuyu.

Ateistler bana bir cevap verin. NEDEN insanların dinine bu kadar saldırıyorsunuz?

Hadi anlarım biri birşey yapmıştır, tamam kabul ediyorum "Şeytana uydum" diyen tecavüzcüler, kadın katilleri olan "müslümanım" diye gezen it köpek çok, mesela ülkü ocaklarını dolduranlar gibi. Ama ne yaptılar size. Bir Ateist bana bunun mantıklı bir açıklamasını sunabilir mi?

0|0
5|1

En İyi Kız Görüşü

• ben de deistim ve islamdan nefret ediyorum. nedenim ise çoğunluğu müslüman bir ülkedeyiz çevremiz müslümanlarla donanmış bir durumda ve yaptıkları iğrenç şeylere tahammül edemiyor olmam. eğer ülkede hristiyanlık daha fazla olsaydı ona saldırılırdı. zaten ateist sayfalar açıklama yapar genelde hristiyan ülkelerin sayfaları da hristiyanlığa yükleniyor diye. ayrıca bu saldıran insanlar sayfada paylaşım yaparken saldırır veya bu tarz konuşmalarda yüzyüzeyken kimse kimsenin gururnu da incitmez inancıyla dalga da geçmez en azından benim tanıdıklarım böyle.

0|1
    0|0
    • 2ay

Yorumun için teşekkür ederim.

• 2ay

Bak gördün mü, sana gösterdiğim gibi dolaylı konuşuyorsunuz. Diğer insanlar anlamıyor illa sizi çileden çıkartmaları gerekiyor bkz; son 2 yorum.

Bunu yapmak yerine senin son kullandığında "ben sana yaptığın genellemenin doğru olmadığını demeye çalışıyorum. " demen gibi demen gerekiyor o insanlara. Maalesef sizi kızdırmadan bunu dedirtemiyoruz. Umarım yapmaya çalıştığımı anlarsın. İyi geceler dilerim seni de biraz dellendirdik kasıtlı olarak :)

• 2ay

gereksiz buldum. dünyada ve ülkede o akdar saçma sapan iş varken bunla uğraşmış olman komik geldi. ayrıca kızmadım dediğimi anlamadığını düşündüm. güle güle

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlar Kuranı okumadan içindeki çelişkileri görmeden müslüman olup körü körüne inandıkları için

1|1
    0|0
    • 2ay

Yorumun için teşekkür ederim de sorumu cevaplamıyor dostum

Kızlar Ne Diyor 4

• Doğduğun zaman anneni, babanı, ırkını, cinsiyetini sen seçmiyorsun. Dünyaya geldiğin toplumu da öyle. Müslüman bir ailenin, yahudi bir ailenin, belki hristiyan belki de deist bir ailenin çocuğu olabilirsin. Her konuda olduğu gibi din eğitimi de ailede başlar, çevreyle şekillenir. Buraya kadar her şey okay. Ama islam diniyle şekillenmiş bir toplumda, ben allaha da dinlere de peygamberlere de inanmıyorum dediğimde; benim karşıma geçip hiç okumamış, araştırmamış, bilimle bile uzaktan yakından alakası olmayan adam geçip de ailesi ve çevresi tarafından körü körüne inanmış bir halde bana gelip beni yargılıyor, bana saldırıyorsa ben ona saldırırım. Yani sözün özü, bizim sözlerimiz bilmeden körü körüne inanıp bağlananlara. Yoksa herkes istediğine inanır, istediğine inanmaz. Bu kimseyi alakadar etmez.

0|0
    0|0
    • 2ay

Ben birini alakadar ediyor demiyorum. Aşırı, sınırın ötesine geçerek saldırgan hareketlerinden bahsediyorum. Ben çevremde kimsenin vay efendim sen deistsin, ateistsin diye bu şekilde yükseldiğini görmedim ama ateistler bunu sosyal medya üzerinden çok yapıyor?

• 2ay

Ne kadar da balıkçı potansiyeline sahip bir KizlarSoruyor üyesi😀

• 2ay

:D Orman kanunları = beton orman kanunları değişen birşey yok :D

• asla insanların saygı duyduğu liderlere hakaret etmedim etmemde

1|1
    0|0
  • Ateistler ileri gitmiyor, fanatik olanlar haliyle aşırılık yapıyor. Ki bu durum bir dine mensup insanlarda da gözlemleyebileceğimiz bir şey. Bu ülkede inanış çoğunlukla İslam dinine ait olduğu için bazı ateistler de diğer dinlerden daha çok İslama saldırıyor. Uzakdoğu ülkelerinde atıyorum budizme sallayacakken Avrupada Hristiyanliga sallıyorlar. Yolda yürürken tesettürlü olmadigim için bir adam bana cehennemde yanacaksin diye bağırdı mesela, bu adam bir dine mensup çünkü cennet cehennem inanışına sahip ama ben demiyorum ki tüm dindarlar böyle saldırgandır. Sen de ateistlerle bu konu hakkında fazla zıtlaşma.

0|0
    0|0
    • 2ay

O bağıran adam müslüman değil. Bu bir. İkincisi şöyle sağlam bir ateist olsa da oturup bu konuyu hararetlice tartışıp tüm soruların cevaplarını alsam :)

• 2ay

Adamin dinini sormadim musluman büyük ihtimalle ama yine de bizzat kendisine sormadigim için bir dine mensup deyip geciyorum farkindaysan önemli olan nokta bir dine inanması. Ayrıca senin genellemelerini 'saglam' bir ateist yerine normal bir musluman bile cevaplayabilir cunku sorun dini değil sadece senin yaptığın bir genelleme.

• 2ay

Genelleme yapıyorum çünkü, üzerine alınan düşer ağa yakalar cevaplarımı alırım.

Tıpkı annelerin çocuklarına zarf atıp doğruyu öğrenmesi gibi.

Ağımı attım bekliyorum sadece...

• Col sacma bir soru. Dedigin gibi muslumanlar da o kadar cihatci tecavuzcu var. ateistelerde ve oldugunu idda edenler de boyle kisiler cikabilir. Ateistlerin de oyle dine saldiri gibi bir amaci yok ama nasil musluman gecinip dort karisi olan, hristiyanlarin kafasini kesen , tecavuz eden, otobuste kizlaein orasina burasina bakan., kendi karisini kizini kapatip disarida her kizi suzen tipler varsa ateistlerde de olabilir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...