13 yaşında başladım bu merete (Sanal Dünya) 5 dakikanızı ayırabilir misiniz rica etsem?

12-13 yaşındaydım ortaokul son sınıf bitmiş 9. sınıfa geçmiştim. Farklı bir mekan ve çeşit çeşit insanların içerisinde bulmuştum kendimi. İlk iki haftayı atlattık öyle böyle. Ee tabi dayanamadık okulu da asmaya başladık iyi mi? Eskiden Net Cafe'de falan bizim heriflerle az oyun oynamazdık. Ama işte arada yapılan bir aktiviteydi bu. İçime kapanık bir tip olduğum da aşikârdı tabi. Bilgisayar , net falan ayarladık eve. Sonra efendim ben bu sanal dünyanın kapısından içeri cumburlop diye atlamaz mıyım? O gün olan olmuştu. Geleceğimdeki 6 seneyi olumsuz etkilemiştim de kime göre? Bence azıcık da iyi oldu. Çoğu Asosyal kardeşlerimiz gibi sosyal hesaplar falan farklı düşünceli insanlarla konuşmak hoşuma gitmişti ve utanmıyordum kendimi çok mutlu hissetmiştim de, hissetmeseymişim de olurmuş sanki. Sanal Dünya'da takıla takıla çevremdeki insanlarla olan iletişimim aralandı. Bir ara kendimi bile kaybettiğim zamanlar olmuştu. Sene sonunda Okul idaresi toplanmış seni geçirelim mi diye sormuşlardı. İçimden cevap vermemek geldi. O sene sınıfta kalmıştım. Ama hiç üzülesim de gelmiyordu. Artık dönelim şu aptallaştıran makinelere. Bilgisayar da çoğu oyun türünü denemiştim FPS-RPG-MMORPG vs. Offline oyunlara pek ısınamamıştım. Online oyunlar Arkadaş bulma arzumu gideriyordu. Cs 1.6'nın online modlarında takılmaya başladım. Mikrofonu olan gençler birbirleriyle etkileşim kurabiliyorlardı. Artık yazmayı bir kenara bıraktım konuşmaya karar verdim. 13 yaşındaydım ama sesim 18 yaşındaki herifler gibiydi. Ne zaman mikrofon ile konuşsam Abi yaşın 18 değil mi? tarzında sorular alıyordum başta şaşırmıştım ama işte sonradan evet falan dedim. Ee tabi 13 yaşındaki çocuk 18 yaşında bilinirse haliyle biraz da olgun davranmak zorunda olacaktır. Bende olgun davrandım. İnanın bana yaşıtınız olan insanlar size abi diyordu ve siz hiç bir zaman yaşıtlarınızın modunda takılmayacaktınız. Başta bunu problem olarak görmemiştim. Seneler birbirini kovaladı. (Devamı yorumda)

Güncellemeler:
2ay 1111
2ay Yaşım 14-15-16-17 olmuştu bu sırada sesim daha da kalınlaşmıştı. Ve her defasında yaşımı büyütüyorlardı. 17-18 yaşıma geldiğimde sanaldan artık sıkıldığımı fark ettim ve zamanımı boşa harcadığımı. Ama hayatımı bilgisayara tercih etmem peşimi bırakmamıştı. Okulda falan Hacker ayağı çekiyordu millet de bilgisayar başındaki tüm vaktimi oyunlara değilde diğer mevzulara da ayırıyordum. Ben bilgisayardan kurtulmak isterken onlar hatırlattı da hatırlattı. Artık bıkmıştım. Şu anki yaşım 19, gerçek hayat

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• Bilgisayarin ya da oyunlarin insanlari asosyallestirdigine inanmiyorum. Senin hikayenin tam tersinin bende oldugunu dusun. Cekingen bir kizken Şu an konusmak tanismak konusunda arzulanan biri oldum. Kizlarla konusmaktansa erkeklerle konusmayi yegler durumdayim. Belki o sanal ortamda cok fazla erkegin arasinda tek kiz olmamdan kaynaklaniyor olabilir. Sunu bil sen hayal ettigin degil aynadaki kisisin ve senden onemli hicbir sey yok. Ozguvenin baskalarinin elinde degil. Senin elinde. Sen kendini iyi, yakisikli hissedersen etrafindaki insanlarda oyle gorur. Sadece bir parca mutlu ol gerisi gelir :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kitap yaz bence sardı bu hikaye.

0|0
    0|0
  • Nerde la devamı

0|0
    0|0
    • 2ay

Tamam gördüm sory

• 2ay

gerçek hayatta iletişim problemim var ama işte utangaçlık var biraz. Hatunlara gelirsek sanalda bayağı hatunla konuştum sesli olarak işin tuhaf yanı benden büyük hatunlardı :) ve sesim hakkında çok olumlu yorum aldım hatta dublajcılık bile tavsiye eden vardı. Sanal bende özgüven bırakmadı gerçek hayatta kullanabileceğim bir miktar bile olsa. son seneye geldik ygs'ye çalışacağım bu sene ilk seneden yüksek okula giriş yapmak var planımda sağlam puan da düşünüyorum hedefim düşük sayılmaz. Tekrar eski halime nasıl geleceğim bir fikrim yok. Tabi bir de şu an sesime 25-26 diyorlar, 40 diyeni bile gördüm. Bir bayan arkadaşı gerçek hayatta gördüm utanmıştım yanına yaklaşamadım bir şekilde telefon numarasını buldum wp den sesli mesaj yolladım seviyeli bir şekilde o da sesli mesaj ile cevap verdi. (Babam yaşındasın senin utanman yok mu) Halbuki yaşıttık.

• Umarim kurtulursun

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...