Çok eşlilik yasal olmalı mı olmamalı mi? Cevabınızı sebebi nedir?

Evet aciklayabilir misiniz girdiğim dini bir sitede açıkça desteklenmiş genel yorumları merak ediyorum.

Güncellemeler:
2ay Yorumları merak ediyorum?
2ay Sizce çok eşlilik olmalı mı?

0|0
9|20

En İyi Erkek Görüşü

• yasal olmalı çünkü yasal olursa millet gizli aşk yaşamaz kimse kimsenin metresi olmaz adam evli 3 tane sevgilisi var sevgililerinin hiçbiri onun yuvasının yıkılmasını istemiyo metrestliği kabul ediyo eğer çok eşlilik yasal olsa kimse kimsenin metresi olmaz eminim.. millet yasakları çiğnemeyi sevdiği için yasak aşk yaşıyor çok evlilik yasal olsa kimse evli erkeğe bakmaz eminim.. hem zaten amerikada mormonlarda çok eşlilik yapıyor mormonluk hristiyan bir meshepdir amerikadaki mormon hristiyanları çok eşlilik yaparlar kanıt ispat delil için :
    www.pembelist.com/...topluluk-mormonlar-35090.html

0|0
    0|0
    • 2ay

Çok evlilik olsa kadinlar mağdur edilmez mi erkek bununla kadını tehdit etmez mi yasa da var diye kadınları aynı evde yaşatmaya çalışmaz mi?

• 2ay

Neyse zaten yasal olmayacak bir sey

• 2ay

ozaman neden soruyosun madem yasal olmıycaksa..

En İyi Kız Görüşü

• Olmamalı çok eşlilik özel durumlarda yapılır ve o zamanın durumuyla bu zamanın durumu bir değil o zaman insanlar daha çok kadınlarla evleniyorlardı ve bazılarını da sokağa atıyorlardı kadın mal gibi görülüyordu Allah ta bunu bildiği için sınır olarak 4 demiş ama çok eşliliği desteklemiyor ve eşlerine eşit derece muamele etmezsen kul hakkını girersin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Zaten özenebileceğimiz kadar özenip batıya; her türlü pisliğini kopya ediyoruz, en iğrençlerini bile. Bunun da zaten yasalaşmasına gerek yok; yapan her türlü bu pisliği ve iffetsizliği icraa ediyor hayatında, Allah sonumuzu hayır etsin; onları da ıslah etsin.

0|0
    0|0
    • 2ay

Yasal olmalı mı sence?

• 2ay

Yorum okuyup anlama probleminiz mi var acaba?
      Ben iyi şeyler mi yazdım yukarıda? Çıkarım gücünüz bu denli düşükse; size vereceğim cevap yok.

• 2ay

Anladim

• Olan oluyor zaten yasaya gerek yok

0|0
    1|0
    • 2ay

Peki sence olmalı mı?

• 2ay

Rıza önemli burada

• 2ay

Kimse riza vermez anca felcliyse

• Günümüz koşullarında, erkekler, önce tek eşin hakkını versinler de sonra sıra çok eşliliğe gelsin bence!

1|0
    0|0
  • Yasal olmamalı.

0|0
    0|0
  • Dört kadınla evliligin yasal olması demek ülkedeki erkek nüfusunun % 30-40'ının müzmin bekar kalması demek
    Çok eşliligi savunan insanlar ruh doktoruna görünmeli

0|0
    0|0
  • eğer çok eşlilik yasal olacaksa eşit bir şekilde olmalı yani bir erkeğin 3 karısı olabiliyosa bir kadının da 3 kocası olabilmeli eğer bunu hazmedebilecekseler yasalaştırsınlar

1|0
    0|0
  • vala müslüman bir ülke sonuçta olmalı bence

0|0
    1|0
    • 2ay

Neden kadınların mağdur olmasi için mi?

• şimdi genelde erkekler üzerinden yürütülür bu muhabbet.
    Erkek birden fazla kadın alabilir falan denir ve bu pek yadırganmaz.
    Ama kadının birden fazla erkek alabilmesi söz konusu bile olmaz..
    Eğer iki tarafta hallerinden memnun iseler buyursun alsınlar.

0|0
    0|0
    • 2ay

Senin düşüncenin ne?

• 2ay

Evet olabilir.

• 2ay

Neden istiyosun?

• Herkezin kendi isteği ama zaten yasal değil mi? Sokakta lgbt diye bağırıp geziyolar zaten daha neye yasal olacak?

0|0
    0|0
  • Oradaki çok eşlilikle buradakilerin algıladığı farklı olabilir erkek bakabileceği kadar kadınla evlenir dinen bir sakıncası yok ancak günümüzde bu çok doğru görülmemekde farklı yorumlanmakdadır.

0|0
    0|0
  • yaa millet birini doyursun da sonra bunu konuşsun ee zaten bir ali ağaoğlu ise çok eşlidir yasa olsa bile onlar nikah kıymayacaklardır para bölünmesin diye

0|0
    0|0
  • böyle bir şey yasal olsa kadınlar çok daha mağdur olacaktır

0|0
    0|0
  • Bence olmamali neden yazamiycam

0|0
    0|0
  • Çok eşlilik zaruri durumlarda yasal olabilir

0|0
    0|0
  • yakında gelir

0|0
    0|0
    • 2ay

Neden?

• 2ay

Sanmıyorum inşallah gelmez

• 2ay

aynı temenideyim inşallah gelmez...

• Olmalı bence
    iyice evde kalayım (:

0|0
    0|0
  • Elimdeki bir taneye sukretmeyen değerini bilmeyen insanlariz sen neyden bahsediyosun

0|0
    0|0
  • Birini idare edemeyen Türk erkeği ikincisinde sıçar sıvar

0|0
    0|0
  • olsun 4 kadın istiyorum hatta 14 tane ver allahım ver

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Olcaksa kadınlara da olsun lan

0|0
    0|0
  • Olmasın

0|0
    0|0
  • Hayır olmamalı

0|0
    0|0
  • Tabiki hayır

0|0
    0|0
  • Milletin nefsine ne hoş geliyorsa dini de ona göre kullanıyor

0|1
    0|0
  • olmamalı.. bazı (sözde) dindarlar dini kendi nefsî arzularına delil göstermeye bayılıyorlar.

0|1
    0|0
  • Tabiki de olmamalı

0|0
    0|0
  • Onlar 4 tane kadın alıyorsa bizde 4 tane erkek alalım tamamen saçmalık iğrençlik pis yobazlar

0|1
    0|0
Yükleniyor...