Eski Bayramların tadı var mı sizce?

Büyükler derler ya hep "nerede o eski Bayram'lar " diye sizce de öyle mi? Çünkü ben acayip sıkılıyorum Bayram'lardan

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• nerde o eski bayramlar bir iki gün kala mutlaka çarşıya çıkılmalıydı çocuk aklımca. o yeni kıyafetler, kıyafetlerin kokusu burnuma değmeliydi. bir keresinde bir şey alınmadı. benim için artık ne bayramın ne de yiyeceğim sekerlerin bir anlamı kaldı.

“hıh… sanki aynı kıyafetlerle bayrama mi girilirmiş?”

girilirdi tabi, girilmez miydi? ama sen gel onu bir çocuğun hayallerine anlat. zanaatın en zorundandır bu.

erken kalkmanın payını bir tarafa koyarsak günler, hele o ilk gün hep daha uzun geçerdi benim için. aslında rota hep aynı. önce dedemlere gidilecek, ardından halalar, amcalar toplanacak ve beraberce çıkılacak mezarlıklara. çıkılacak diyorum… rize'de çıkılmadan gidebilecek bir yer var mıdır meydan civarından başka? gidilecek ya da dönülecek yerler için ya inilecektir denir ya da çıkılacaktır hep...

“dedem en çok beni tutuyor.” diye düşünürdüm torunlar arasındayken. hep en çok harçlık bana verilirdi. ya gerçekten veriliyordu ya da ben öyle sanıyordum. gidip ne mi alırdım bu harçlıklarla? lazlıktan mıdır nedir; bazen çikolata, hep istenmiş ama alınamamış oyuncaklar... hele bayram günü de açıksa o yer, koşarak gidip daha annemler günün hasılatını sormadan hemen alıverirdim günlerce hayalini kurduğum ne varsa.

0|0
    0|0
    • 2ay

En iyi görüş seçmek için kaç saatim var 😊 Muhteşem yorumlamışsın ağzına ellerine sağlık ✋😇

• 2ay

Evet lazliktan anlaman gerekirdi 😉😂

• 2ay

Onu okuyarak zaten teşekkür ettim ama tek lazda sen değilsindir herhalde 😄 İşin burası da var 😄

En İyi Erkek Görüşü

• Yok be nerde kanks

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Yok.
    Diğer günlerden bir farkı yok gözümde bayramların.

0|0
    0|0
    • 2ay

Diğer günler bu kadar sıkıldığımı hatırlamam 😊

• 2ay

Evet kendi evin başka güzel😊

• 2ay

Bacaklarını uzatıp yatıp televizyonda kanal zaplamanın keyfi paha biçilemez ya da akşam bir kafeye gidip canlı müzik dinlemek bir kahve içmek falan güzel şeylermiş burada öğrendim 😄

• Yoktur.

0|0
    0|0
  • varr

0|0
    0|0
  • Kesinlikle yok

0|0
    0|0
  • hayır yok

0|0
    0|0