Babadan yeterince sevgi görmemenin sonuçları nedir sizce?

Babadan yeterince sevgi görmemenin sonuçları nedir sizce?
Cidden eğer kız çocuğunuz varsa sevgiden bayıltana kadar sevin. Maçoluğu aşk sanıyorlar sonra.

1|0
20|16

En İyi Erkek Görüşü

• Babadan yeteri kadar sevgi ve ilgi görmeyen erkekler öz güven sorunu yaşar. Hatta bu tip kişiler çoğunlukla şiddete eğilimli ya da ya da sümsük olabilirler. Kızlara gelince durum dahada vahim. Baba sevgisi görmeyen kızlar, sevgi açlığını heo karşı cinslerde arama eğilimi göstereceklerinden, ilişkilerinde hep hayal kırıklığı, zaafından yararlanılma, aşırı duygusallık, mantıklı düşünememe, kendisine yapılan haksızlıklara boyun eğme gibi sonuçları vahim olan durumlarla karşılaşabilirler. Ayrıca baba sevgisi ve ilgisi olmayan kadınların çoğu, eşleri tarafından şiddete maruz kalmaktadır.

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Her erkekten gördüğün en ufacık ilgiyi aşk sanıyorsun, ilgi azalınca tekrar bir çıkmazdasın, korunma duygusunu bilmediğin için gardın oluyor bütün insanlara ve başkasının hayatına girmesine müsade edemiyorsun kolayca. Hep karışıksın. Bazen bütün karşı cinse nefret besleyen faşist bir feminist oluyorsun, bazen de kendinden vazgeçercesine sevmek istiyorsun. İçinde biriktirdiğin sevgiyi tek bir kalple taşıyamadığından taşan kısımlar öfke ve kızgınlığa dönüşüyor, yeniden içinde sevgi birikene kadar. Bütün bu döngüde yorulsan da bırakamıyorsun yaşamayı bırakırsan seni kurtaracak birinin olmadığını biliyor ve vargücünle yaşamaya devam ediyorsun..

4|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• babalari sorumsuz ilgisiz eh birazda karaktersiz olan hanimlar annesi babasi bosanmis olan hanimlarda bu gibi durumlar. oluyor. maalesef
    saniyorum temel sorun onlarin sevgiyi bilmemesi

1|0
    0|0
  • ilk gördüğün taniyamadigin tam guvenemedigin tam arastiramadigin bir erkekle evlenmek ve cogunlukla kotu sonuclari. (babasizligi onda gidermek vs)

2|0
    0|0
  • Kesinlikle 👍 çok doğru sonra bir tarafı eksik kalıyor, kızlar babaya çok fazla düşkün oluyor çünkü

1|0
    0|0
  • Kız çocuğum olsaydı bu sevgiyi kesinlikle hissederdi.. Ama bende erkek var ve o biliyor zaten.

1|0
    0|0
  • adamın ciyerini alırım ciyerini benim kızımı üzemez

2|0
    0|0
  • Çok haklısın

1|0
    0|0
  • O sevgiyi yanlis kişiler de yanlis yerlerde ararlar

2|0
    0|0
  • eksikliği kötü oluyor

1|0
    0|0
  • güzel bir tespit hanımefendi, tebrik ederim.

1|0
    0|0
  • olgun erkeklerden hoslanma duygusal yogunlukta olmak sacını oksuyacak bır el ıhtıyacı

1|0
    0|0
  • Baba sevgisi görmeyen kızlar kendilerinden çok büyük erkeklerden hoşlanıyor bu kesin.

1|0
    0|0
  • Bana kizina sevgi gostermesse kiz baska erkeklerde sevgi arar

1|0
    0|0
  • Baba sevgiaia çok önemli

1|0
    0|0
  • Kesinlikle cok dogru tespit..

0|0
    0|0
  • Sana bir yol var asfgh😃

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Babamdan yeterince sevgi görememeyi bırak televizyon izlediği sırada soru sorsak kafamıza kumandayı yerdik. Çocukluğum tramvalarla dolu

3|1
    0|0
    • 2ay

Benzer bir geçmişimiz var

• 2ay

İşte doğru yoldasın genelde bizim gibi kızlar kendinden 10-15 yaş büyük, sahiplenme adı altında kısıtlayan hatta çoğu zaman şiddet uygulayıp aldatan insanlara aşık oluyolar. Hayatları mahvoluyor tabi

• 2ay

İşte onların hiç bir zaman yüzü gülmüyor. Maçolarda kendine köle arıyor resmen, acımasızlar. Bizi ne kadar kırdıklarını fark edemiyorlar.

• Bazı kızlar erkeklerle daha fazla konuşup onlarla vakit geçirip bu ilgi eksikligini tamamlamaya çalışır. Bence babadan yeterince ilgi alınmaması çok büyük bir sorun..
    Bende babamın işleri yüzünden bu konuda madur kişilerdenim. Bazen babamı görmediğim gün bile oluyor. Eve sadece uyumaya geliyor gece bilmem kaçta. erkenden de gidiyo. Napcamı bilmiyorum, yani insan eksik hissediyor kendini. Babam tarafından canım kızım diye sevilip en azından tatillerde beraber ailecek mutlu zaman geçirmek isterdim.

Hayat adil değil. Sadece bundan eminim..

2|0
    0|0
  • Baba sevgisini merak ediyorum babam hiç sevgisini göstermez hiç bir konuda destek çıkmaz 6 kardeşiz hatta bazen şey der en çok sevdiğim kızlarım Cansu canan der ama ben en çok onu seviyorum annemi babanmi dersen babam o sevgisini gostermesede şu yaşıma gelmişim şu an bile sarılsa öpse konuşsa benim le nebilim ilgilensin isterim ama yok malaesef :) ben ailemden sevgi görmediğim icin insanlar iki güzel söz söylesin inanıyorum malasef

2|0
    0|0
  • Babasından yeterli sevgiyi göremeyen çocuk ilk başta kendisine ve sonra çevresine karşı güvensiz olur. Bu güvensizlik duygusu da o kadar geniş bir yelpazedir ve bir çok negatif duyguyu peşisıra getirir ki, genelde çok sağlıksız bireyler kazanmış oluruz.

1|1
    0|0
  • Sevgi görmemiş kız sevgiyi hep dışarda arar... Ve bu devirde aradığı sevgiyi bulması çok zor... Büyük hatalar yapabilir bir damla sevgi için... Çünkü karın açlığına katlanılırda kalp aç kalınca ölüm gibi bir şey oluyor

3|0
    1|0
    • 2ay

"karın açlığına katlanılırda kalp aç kalınca ölüm gibi bir şey oluyor" çok güzel ifade etmişsin bravo.

• 2ay

@evergreenish teşekkür ederim :)

• 2ay

Soru kapalı olduğu için buradan yazmam gerekti öncelikle şunu söylemeliyim: Baba sevgisi ile sevgilinin sevgisi bir değil yani baba sevgisine doymuş biri de sevgilinin sevgisine aç yanına hemen ekleyeyim dediklerinizde haklısınız @cesur-kiz @Uykulukedi yani evet herkes sevgiye açtır ama baba sevgisi görmemiş kız çok çok daha fazla açtır. Ve gerçekten tespitin dibiydi: maçoluğu sevgi sanıyorlar demen.

• Benim gibi olursun böyle ya çok agresif ya çok sessiz. Babası ile iyi anlaşan gördüğün zaman kıskanırsın için buruk olur

3|0
    0|0
  • Herkese karsi guven eksikligi
    Babadan sevgi gormemissin karsindaki sana ne kdr sevgi verebilir diye kusku duyuyosun
    Korunmaya ihtiyac duydugun için de sert bir insan oluyorsun çünkü üzülmekten çok korkuyosun

1|0
    0|0
  • cok dogru bir soz. ergenlik doneminde ozellikle, kisiligin de biraz zayifsa disardan gelen en ufak bir ilgi hosuna gidiyo insanin. sevgiyi, guveni, ilgiyi disarda ariyosun ve aptal saptal insanlarda buldum saniyosun. aptal erkeklerden cocuk yapmayin.

1|0
    0|0
  • Erkeklerden nefret etmeye bailaraın misal

1|0
    0|0
  • hak verıyorum...

1|0
    0|0
  • Bir erkeğin sevgisinden mahrum kaldıkları için ilerde ilk ona azıcık ilgi duyanı gerçekten beni çok seviyo diye düşünüyorlar ama sonuç öyle olmuyor maalesef

1|0
    0|0
  • Her insanda baba sevgisi baba şefkati ararlar

1|0
    0|0
  • Babasi gibi bir erkege asik olur. Birazda sevdigi adamdan ceker..

1|0
    0|0
  • bir insan babasından sevgi görüyorsa ve iyi anlaşıyorsa dünyanın en şanslı insanidir

2|0
    0|0
    • 2ay

Gerçekten öyle. Yakın arkadaşım öyle mesela. Lise yıllarında benden çok daha özgüvenliydi ve kimsenin ilgisine sevgisine ihtiyaç duymazdı

• 2ay

Evet bende oyleyim ve kimse umrumda olmuyor o varken. Beni karşılıksız seven tek erkek 😊

• Babadan sevgi göremeyince mutluluğu kendilerinden yaşça büyük erkeklerde arıyorlar.

1|0
    0|0
  • 😑😑

0|0
    0|0
  • ona benzememektir tabiki

1|0
    0|0
  • kendinden yaşça büyük adamlara ilgi duymak

2|0
    0|0
  • Her ilgi gösterene koşmak yani şöyle her salatalığım var diyene tuzla koşmak.

3|0
    0|0
Yükleniyor...