Kızların yanlış seçimler yapması, biraz da gördüğü baba sevgisine bağlı mıdır?

14|12
151|101

En İyi Erkek Görüşü

• Nereden bakarsan bak hep problem baba gibi görünüyor.

Kız çocuğu ya herkesi babası gibi zannedip karşısındakine inanıyor ya da babasından göremediği sevgiyi başkasında bulduğunu sanıyor.

Bu yüzden konu baba değil çocuğun mantıklı ve doğru yetişmesinde. Gerçi bu da babaya çıkıyor hertürlü baba suçlu:((

4|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 100

• Evet baba sevgisinden ama kızlar bunu şunu unutmamalı :
    Bu hayatta seni karşılıksız seven tek adam babandır. Seni koşulsuz sevecek olan da O dur.
    Birilerinden hoşlanacaksın, seveceksin, hatta aşık da olacaksın ama unutma hiçbir adam beklentisiz sarılmayacak sana.
    Gözlerinin içine bakıp her ''seni seviyorum'' diyene aldanma. Çünkü senin hayallerin var, umutların var. Satma hayallerini gönülden gelmeyen bir ''seviyorum"a, ve çaldırma umutlarını adam sandığın sevgi tüccarlarına.
    Siz siz olan kızlar;
    Baban gibi gördüğün bir adam değil, baban gibi kıymetini bilen bir adam olsun hayatında...

1|1
    0|0
    • 2ay

bulutresim.com/.../...a4b69a188773cf63285b765b.png
      Diyecek bir laf birakmadin yegenim @Ehlivukuf
      O yüzden bu sözü ekledim.
      Yoruma ne dersin @soran yegenim.
      Hollandaca bir söz derki:baba olmak Allah vergisidir ama; olabilmek bir sanattir.
      Anadan babadan nasil olunmayacagini görerek ; iyi bir baba olmanin yolunu bulmak ta varmis derim.

• 2ay

Reel de iki oglum var.20 yildir calistigim is yerinde iki öksüz kiza babalik yapmaya calisiyorum.
      Siz gencleri mutlu görmek beni cok sevindiriyor inan.
      Unutma: kim olursa olsun; ilerde pisman olacagin hic bir seye izin vermeyecek kadar kendine verdigin degerin olsun.
      Adam gibi birisine denk gelmek nasip olur insallah.
      Grsrz yegenim benim.

• 2ay

Amin inşaallah Allah razi olsun hayirli duaniz için

• Komiksiniz cidden... "tıka basa hormonla dolu adamlara inanıp" Sanki kızlar sadece sevgi istiyor, erkeklerde sadece hormondan ibaret vahşi varlıklar...

Peki kız çocuğunun hormonları ne olacak? amma gözünüzde büyütüyorsunuz kendiniz...

2|3
    2|0
    • 2ay

İnsanımızda son zamanlarda acayip bir mağdur edebiyatı furyası var.

Kendileri hep mağdur, hep mazlum.

• 2ay

@Ragnar_Lodbrok Sorma ya, her konuda öyle olduğu gibi, bu konuda da böyle. Sanki kadınlar sadece sevgi isteyen ışıklar saçan, cinsel isteiği olmayan insan üstü varlıklar, erkeklerde çamur içinde, her yerinden pislik akan, önüne geleni amansızca beceren, kötülükle bezenmiş varlıklarmış gibi konuşuyorlar...

• Erkekler için de geçerlidir aynı durum ve doğrudur.

3|2
    0|0
  • Kızların sorunu, hayatta illa birilerinin onlarla ilgilenmek zorunda olduğunu, sürekli ilgi ve sevgi beklemenin normal olduğunu sanmaları.

Yetiştirilme hakkaten önemli, eğer sen hayatta en değer verdiği şey birilerinin ilgisi olan, iki lafa kanan bir salak yetiştirirsen, kendisi hormonla dolu değilmiş gibi davranan ve 'Ay ben sana kalbimi verdim' saçmalığında bir andaval çıkar ortaya.

Hayat yurdumun genç kızlarının tasavvur ettiği gibi birşey değil, sorun %90 oranında bu oluyor.

1|0
    0|0
  • babalari. ilgisiz sorumsuz olan hanimlarin yasadigi duygu travmasinin tam aciklamasi sebebi olmus söz

2|2
    0|0
  • Kızlar biraz eğitimlensinler ve her diyilene inanmasınlar. Saf gibi her vaade inanıyorlarsa bu babalarının suçu değil. Zaten aşk değilen şey ütopya çok da kendinizi kaptırmamanızı öneririm ki sonra üzülen olmayasınız

1|0
    1|0
  • baba sevgisini bilmem de benim kız kardeşim var benden korkmasın istiyom kanka yanlarına gittikçe sinemaya lunaparka cafeye tiyatroya götürüyorum anlaşmamız var verdiğim kitapları ben gidene kadar bitirirse ödüllendiriyorum her 2 ayda bir kız çocuğu aile içi sevgi göremezse mutluluğu dışarıda arar bir an önce gitmek ister yanlış kişiye gider 18 yaşında kız arkadaşlarımın 30 yaşında erkeklerle takıldığını çok duydum ne bileyim ben erkekliğimden utandım

2|0
    0|0
  • Babaların bu konuda etken olduğunu düşünüyorum, sadece gördüğü baba sevgisi-sevgisizliği değil, babasızlık bile başlı başına etken bence

4|0
    0|0
  • Kız ya da oğlan çocuklarınıza sevgi gösterin, sevgi nedir bilsinler.

5|0
    0|0
  • bunun birazı falan yok. aynaya bakmak lazım ben zevkimin kurbanı oldum diyemiyoruzda suçlu avına çıkıyoruz. kız her haltı yesin ama baba sevgisi görmedim. babam iyi biri değildi sevgisini ihmal etti. karşısında kocaman karaktersiz sevgilisi dururken suç birazda babadaymış.
    ne yani ben şimdi yanlış bir kızla olunca annemin suçu var mı demeliyim.
    yanlış da doğru da kişinin kendisiyle alakalıdır.

1|0
    0|0
  • Tabi ki bağlıdır.

0|0
    0|0
  • Ben genel olarak salak olduğunuzu düşünüyorum. Baba ilgisiyle pek alakası yok. Bir erkek size duymak istediklerinizi söylesin yeter , o adamın 3. karısı bile olursunuz.
    Adam resmen hareketleriyle bağırıyor ben seni zikip tekmeyi basacağım diye , değişir diye kendinizi kandırıp düşüyorsunuz peşine.

1|0
    1|0
    • 2ay

İnsanlara güvenmek ne zamandan beri salaklık oldu. Normal olan o yanlış olan sizsiniz. Güven duymayı salaklık namussuzluğu akıllılık ettiniz.

• 2ay

Pamuk prenses sinderella vs anlatmak yerine daha gerçekçi hayattan alinmis ders cikarilan seyler anlatilmali. Bununla ilgili soru da sormustum 😊

• 2ay

Türk toplumunda bir baba kızıyla bu konuları konuşmaz. Bir çoğu direk döver. Yabancı filmlerde gördüğüm baba kız ilişkileri bizimkilerden bir tık rahat. Onlar da reşit olmadan kızlarının bir erkekle birlikte olmasından rahatsızlar.

Olur da evlenirsem oğlumu kız tavlama makinası gibi yetiştireceğim , kızıma da bütün numarı anlaması ve doğru kişiyi seçmesi için gerekli bilgilendirmeyi yapacağım :)

• Bence çok doğru. Sonuna kadar katılıyorum.
    Zira bende kızım olursa onu çok sevicem annesi kıskanıp küsecek 😍😍😂😂

2|0
    0|0
  • Kızlar mutlu olacağı erkeğin peşinden gitmiyor hem de bile bile... Yok rahat yaşatsın, yok spor yapsın, yok el üstünde tutsun, hep ben hep ben. İllaki bunu düşünmeyen kızlarda var onlar mutlu oluyorlar zaten. Sadece sevdiği için sevebildiği için mutlular onlarda paranın pul kadar kıymeti yok. Keşke dekkelsem öylesine dedirtenler işte...

0|0
    0|0
  • Kesinlikle babasına daha sonra annesine bağlı. Kız çocuğu annesine bakarak nasıl seveceğine ve nasıl bir kadın olacağına bakar babasına da nasıl bir adam seveceğine bakar. Babadan gerekli ilgi ve sevgiye doymamış bir kız çocuğu içinde hep bunu biriktirir. İleride bu ilgiyi ve sevgiyi bulabilmek için çaba sarfeder ve çoğu da boşa kürek çekmek olur. Evlendiğinde doğru eş seçemeyebilir ve çocuğu da sağlıklı büyümeme ihtimali yüksektir.

0|0
    0|0
  • olabılır neden olmasın bızlerde anne sevgısınden boyle durumdardayız

0|0
    0|0
  • Baba şefkatinden yoksun kızların psikolojik anlamda sorunları çok fazla... İlgi ve sevgiden ziyade, bir baba, kızını eğitmeli ve ona doğruyu yanlışı anlatmalı.

0|0
    0|0
  • Mesele kiz erkek olayi degil aileler dogruyu ogretse zaten kimse yanlis kalmaz erkege adamligi ogretseler mesele biter bence

2|0
    0|0
  • yioo kendi mallıkları

0|1
    0|0
  • Kızıma öyle bir sevgi vericem ki hiç bir kimse benim yerimi dolduramıyacak

1|0
    0|0
  • değildir

1|0
    0|0
  • Kızlar beyinlerinin
    %70 ini alışverişe
    %29 unu giyeceğine
    %1 ini sevgili seçerken kullanıyo

0|1
    4|0
  • kızıma canımı veririm :)

0|0
    0|0
  • Hayır ilgisi yok..
    Kızlar paralı erkeklere tapıyor...
    Bir vuruş kaç kuruş diye sorsana her kızın bir fiyatı bulunuyor...

0|0
    0|0
  • Bu bir bahane olamaz. Sonuçta herkesin sağlıklı düşünebilme durumu var. ve yaşananlar da ortada gözlem yapabilmeli her insan. Aşk meşk işleriyle kafayı bozduğunuz için yanlış seçimler yapıyorsunuz.

0|0
    0|0
  • Evet aynen her erkeği babası gibi kendisini sevecek koruyacak değer verecek sanar

0|1
    0|1
  • Komple olmasa da kısmen etkisi var.

0|0
    0|0
  • etkisi mutlaka vardır ama sonuçta akılları başlarında ise kimi rol model alıp alamayacaklarını bilirler. tabi ergen değilse... :)

0|0
    0|0
  • Baba sevgisiyle alakalı olduğunu düşünmüyorum. Tamamen beyinsizlik olarak bakıyorum.

0|1
    1|0
  • Aile eğitimi çok önemlidir. Ailenin çocuğa küçük yaşta edep, ahlak, namaz, islam dini hakkında eğitici bilgiler vermelidir.

0|0
    2|0
  • Erkekler Devam
    70

Kızlar Ne Diyor 151

• Ve bir erkek olarak kızına öğret , bazı erkeklerin ne kadar aşağılık olabileceğini. O kalbe ulaşmak için ne kadar sinsi davranacağını. Öğret ki , saflığıyla güvenmesin bu tip erkeklere...

1|1
    0|0
  • Babanın kızı üzerindeki etkisi sözlerle ifade edilemez.
    Allah herkese "iyi ki benim babamsın" diyebileceği babalar nasip etsin.

3|0
    0|0
  • Ben bağlı olduğunu düşünüyorum. Küçükken baba ilgisi olmadan büyümeyen kızlar o sevgiyi başka erkeklerde aramaya çalışıyor ve bu yüzden yanlış kişiye aşık olabiliyorlar. Ayrıca babası yüzünden hiçbir erkeğe güvenemeyenler de var tabi.

1|0
    0|0
  • Bazı kızlar yaptığı hataları ben baba sevgisi görmedim ondan böyle yaptim diyerek buna sigdiriyorlar. Bir baba kızına gram sevgi vermesin yahut çok sevsin ilgilensin ileri de kızı büyüyünce asla bunu göz önünde bulundurmaz. Hata yaptığı zaman avunmak icin buna sığınır. Yakisikli olsun parası olsun hediye alsın hop 2 gün sonra rezil bir durumda. Hicbir babanin kızın o hale düşmesinde hakkı yoktur . Aksine babasindan sevgi görmeyen insan diğer erkeklere güvenmez ve yanlış bir tercih yapmaz çünkü onlar hayata olgun baslamislardir

0|1
    2|0
  • Kesinlikle... Çünkü kızlar babalarından görmediklerini karsı cinste arar. Bu yüzden yanlış secimler yapabilir

1|0
    0|0
  • olabilir. mesela babama aşık bir kız çocuğudum ben. babam da çok zeki çok kültürlü ağırbaşlı ve kabadayı bir insandı :D kabadayılık ve ağırbaşlılık dışında zeki ve kültürlü bir sevgilim var

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum baba çok önemli baba sevgisi verdiği ağırlık davranış biçimi direk tercihlerimizi etkiliyor

0|0
    0|0
  • Ailem beni çok seviyor bir babam değil abilerim de aşırı sever bazen bunalırım hatta ama yine de zalimin oğlu üzebiliyor bizim gibileri de😂 He ama atlatması daha basit oluyor

0|1
    0|0
  • Tamamen baba sevgisine bağlı değildir. Sonuçta sevgiliye olan sevgi başka, babaya olan sevgi başkadır.

0|0
    0|0
  • Evet mantıklı olabilir

0|0
    0|0
  • Olabilir neden olmasın 😂

0|0
    0|0
  • Fazlasıyla baba sevgisi göremeyen kızların kimisi çok güçlü olurken bazıları da sevgiye fazlasıyla muhtaç oluyor... bu yüzden iki üç güzel söz sevilmek direk yelkenleri suya indirebiliyor

0|0
    0|0
  • Çok anlamlı

0|0
    1|0
  • Ben babamdan hiç sevgi veya saygı görmedim, o yüzden kendimden büyük adamlara ilgi duydum ve sevgi bekledim. Saçımı okşasın bağrına bassın beni koruyup kollasın istedim, küçük bir kedi yavrusu gibi hep sığınacak bir adam aradım. Yanlış tercihler yanlış insanlar hep kırıldım psikolojim bozuldu, şimdi 36 yaşındayım ve ne bir mutlu yuva kurabildim nede düzgün bir adam bulabildim. Keşke babam birazcık sevgi gosterseydide başka adamların sevgisine muhtaç kalmasaydım. bir kız çocuğu için sevgi ve sahiplenilmek çok önemli.

1|0
    0|0
  • Ben babamdan sevgi görmedim. Biz hep şiddetle büyüdük. O yüzden biraz salaktım. Yanlış insanlara sığındım. Doğru bir söz yani. Lütfen beyler kızlarınızı eşlerinizi annelerinizi üzmeyin.

1|0
    0|0
  • Vuvv söz süpermiş ya ve çok doğru 😊😊😊

1|0
    0|0
    • 2ay

Aklıma geldi de gerçekten aile sevgi si gören insanlar her zaman fark edilir ve hayata daha iyi bakmayı bilirler 😊

• Ne yazık ki evet... Bir erkek olmuyor hayatında. Bir erkekten sevgi görmüyorsun. Değerli olmak nedir bilmiyorsun. Sonra karşına biri çıkıyor sahte bir güven veriyor, yalandan sahipleniyor ve sen ona bağlanıyorsun. Yanlış olduğunu farketsen bile sanki bilmiyormuş, farkında değilmiş gibi devam ediyorsun. Sonuç onlarca hayal kırıklığı... Çok acı küçücük sevgiye muhtaç olarak yaşamak çok acı.

1|0
    0|0
  • Kesenlikle dogru bu. Babasindan sevgi alamayan kiz cocugu buyuyunce sevgiyi sapkin erkeklerde aramaya baslar. Ama eger babasi ona sevgi verebilirse o cocuk erkeklerle vakit gecirmek istemez yani kisaca kusura bakmayin ama hayat kadini olmaz (gebellikle babasiz buyuyen kiz cocuklari hayatlarini hayat kadini olarak curuturler) bunuda psikoloji okuyan ablamdan biliyorum.

0|0
    1|0
  • Sevgiye aç bir kız bu hataya daha kolay düşer ama şöyle bir gerçek de var, her ne kadar ilgi alaka görse de biri gelip onu üzmeden yine de bilemez...

0|0
    0|0
  • Ben babama en ihtiyaç duyduğum zamanlarda hep uzaktaydı ve bizi kıracak çok hatalar yaptı. Her gece altını ıslatam bir çocuk düşün baba diye ağlayıp uyanan o kadar düşkündüm babama. Hep bir eksiklik oldu içimde manevi anlamda. Bana çok fazla hata yaptırdı bu eksiklik ama biraz da suç bendeydi. Bu yaptığım hatalara bahane değil sonuç olarak. Ama keşke ihtiyacım varken yanımda olsaydı

0|0
    0|0
  • Bağlıdır galiba 😕 Gerçi ruhunda or*spuluk olanı sevgiye boğsan da fayda etmez.

0|2
    0|0
  • Kesinlikle aile ile çok alakalı özellikle baba ile. Baba terk ettiyse çocuk da onu terk edecek birini bulur her seferinde. sevilmediğine ve asla sevilmeye layık olmadığına inanır durur bir ahmak gibi..

0|0
    0|0
  • Cok cok dogru...

1|0
    0|0
  • tanıdığı insan sayısına bağlıdır bence

0|0
    0|0
  • Babam yok onun sevgisi gibide sanmıyorum yoktur

0|0
    0|0
  • Aslında bir bakıma doğru...
    Çünkü kadınlar duygusal. yönden ilişkiye bakıyor sevgi istiyor ilgi istiyor prensesmis gibi davranilmasini istiyor bu ilgi alaka olarak.
    Baba ona sevgiyi ilgi alakası verse eksik olan şeyi baskasinda aramaz.
    Babadan eksik olanı baskasinda arıyor bu sadece sevgi değil sahip çıkma koruma gibi her türlü konuda.

0|0
    0|0
  • babasız buyudüğüm için mı acaba kalbımı altın tepsıde sunuyor kolay guvenıyorum yanı ben

0|1
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Çok doğru bir söz bunu çoğumuz yaşıyoruz ve sonucunda üzülüyoruz

0|0
    0|0
  • Baba sevgisi farkli ask sevgisi farkli babam beni istedigi kadar sevsin asik olunca bu uzak duracagim anlamina gelmiyor maalesefki kotude olsa bitakim seyler yasaniyor tecrube ediliyor kisacasi soze katilmiyorum

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    121
Yükleniyor...