Bakma imkanınız yoksa ailenizden birini #huzurevine bırakır mıydınız?

Bakma imkanınız yoksa ailenizden birini #huzurevine bırakır mıydınız? Eger evinizden uzaktaysaniz ve babaniz/anneniz yalniz yasiyosa.. kendine bakamiyosa... ilaclarini icmeyi yemeyini yemeyi unutuyosa.. kendine zarar verecek hale gelmisse... #huzurevine yerlestirirmisiniz?
Bakma imkanınız yoksa ailenizden birini #huzurevine bırakır mıydınız?
#huzurevi
#yaslilik
#hayirlievlat

0|0
17|13

En İyi Kız Görüşü

• Allah korusun, asla öyle bir şey yapmam, yapamam, huzur evinde çalıştım, ordaki yaşlıların halini gördükçe içim gidiyordu.

1|0
    0|0
    • 2ay

kimse brakmak istemez zaten.. bende calisiyorum yasli olmasa da oyle cocuklarla.. ve insan bazen mecbur kaliyo..

Erkekler Ne Diyor 13

• napalım bırakmayıp sokagamı atcaz

1|0
    0|0
  • Kürçede Şöyle Bir Atasözü Var;

Baw Dıkare Sed Law Mezebıke, Law Nıkare Baw ki Mezeke..

Bir Baba Yüz Tane Evlada Bakabilir, Bir Evlat Bir Babaya Bakamaz..

1|0
    0|0
  • bu soru gercekten cok zor bir soru olmuş, anştyn ın kuantum fiziği terorisini cvplamak bundan daha kolay sanırım;)

1|0
    0|0
    • 2ay

evet.. oyle

• 2ay

kesinlikle inanın soruyu görün şöyle bir kaç dk durdum ve düşündüm😔

• 2ay

herkes bakarim diyo da oyle bir duruma dusen insan cok gordum ben.. bunun icin sormak istedim ve beklenen cevaplar geldi.. herkes bakmazsam adam degilim nankorluk diyo bakmamak.. ama malesef istemeseler de baska bir sanslari kalmiyo insanlarin bazen.. yoksa kimse kanindan canindan birini brakmak istemez..

• baska secenek bırakmadınki kızım ya bırakmayıp ta napıyım ölsünmü kadın

1|0
    0|0
  • yok diye birşey yok cennet annelerimizin ayaklarının altında 9 ay bizi taşımış sonra büyütmüş yememiş yedirmiş neymiş durumum yok huzur evine gaddarlık olur

1|0
    0|0
  • asla bırkmam

1|0
    0|0
  • Allah göstermesin kimseye. İnsan nankör olur da bu kadr nankör olmamalı

1|0
    0|0
  • Alt tarafı en fazla üç öğün yemek yiyecek ve ben her türlü ona bakamayacaksam yazık bana.

1|0
    0|0
    • 2ay

herkes oyle der...

• 2ay

kisisel demedim zaten.. yorumlara bakarak dedim herkes oyle diyo.. ama ben gercek hayatta oyle deyipte birakanlarla karsilastigim icin dedim.. hic biseyin garantisi yok bu dunyada..

• 2ay

O günleri görmeye ömrüm yetti mi yeterli gerisi zor değil

• Bakan var bakan var ne olursa olsun bakarim

1|0
    0|0
  • Asla bırakmam, ne pahasına olursa olsun...

1|0
    0|0
  • Birakirim

1|0
    0|0
  • Bırakmazdım

1|0
    0|0
  • Kendimi bırakırım ailemden kimseyi bırakmam

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Hayat bu, annem şu an ablamın yanında o da, 52 yaşında annemin ilk çocuğu, annem 80 yaşında. Pek çok hastalığı var, yoğun bir kemik erimesi (uzun senelerdir süregelen), koah sı ve 3-4 sene önce teşhisi konulan bir kalp kapakçığıyla ilgili karıncığın tma kapanmaması sorunu. Özel ilgi ve ihtimam gerekiyor. Onu ablam bakıyor, bu onun tercihiydi. Ablam hemşire ve aldığı ilaçlar konusunda daha bilgili.
    Ama eğer ki bunu istemez ve ablamla kalmaz, buraya yanıma gelmek ister, bütün şartlarımı zorlar ve ona bakarım. Annem o benim. Zaman zaman kırgınlıklar olmuştur, ama anne ve evlar arasında küslük olmaz. Onun en çok bize ihtiyacı olan zaman d a, hayatıma uymuyor ya da evde yaşlı çok zor gibi sözlerle ortada bırakmak, hiçbir evlada yakışmaz.
    Ancak özel durumlar olur, maddi ya da sağlık sorunları ve bunlar annemizi bakmaya inkan vermez, o zaman işte huzurevi düşünülebilir...
    Böyle bir durumla 1 sene önce karşı karşıya kaldım. Annem belinde kuyruk sokumunda ki bir kemiği kırmış, anş bir dönüş hareketiyle ve, yürüyemwdi kalkamadi wc e kendi gidemedi. Ve halamlar ve ben baktık evde yattığı bu dönemde...

1|0
    0|0
  • Kesinlikle bırakmam. Huzur evine bırakılan yaşlılara çok acıyorum, orayı ana babalarını koyanlar bana göre vicdansızdır ne olursa olsun ben bakamıyorum bir bahanedir. Huzur evinde senin yapamadğın hiç bir şey yapmıyolar. Haaa hastaysa masraflarını karşılayamama ayrı bir şey zaten o durumda huzur eviyle ilğili bir şey değil..
    Ana babasını huzur evine koyarken insanlar empati yapmalı bence karaktersizliktir.

2|0
    0|0
  • Ya ne demek huzurevi ya. Annem babam canimdir benim. Babam yok gerci ama oyle birsey asla yapmam. Imkanlari zorlayip bakicaksin.. yok oyle bir dunya. Onlar zamaninda yeterince baktilar. Nankörlesmenin alemi yok.

2|0
    0|0
  • Buyuk konusmus olmiyim ama sanmiyorum ben yetisemiyorsam bile en kötü bakici tutarim

1|0
    0|0
  • Evet bu yanlış bişey değil. Eğer bakma imkanım yoksa ailem kendisi ister zaten bunu. Önemli olan iyi bakılmaları

1|0
    0|0
  • Hayır ahlaksızlık hariç her işi yaparım ama yine de göndermem. O beni bütün imkansızlıklara rağmen çocuk yuvasına bırakmadı.. Ben de onu bırakmam.

1|0
    0|0
  • Evde tek basına kimsesiz bırakmaktan iyidir

1|0
    0|0
  • Çok zor bir durum, bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Hayır, olmaz

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Kaynanamı

1|0
    0|0
  • İmkan yok diye birsey yok.. asla birakmam..
    Ben neredeysem onlar orada olacak..

1|0
    0|0
  • evimde bakıcı tutarım o senin bkunu bile temizlemiş imkan var mı yok mu demeden

1|0
    0|0
  • Allah korusun. birakmamali insan.

1|0
    0|0
  • Yani ozaman bırakırdım heralde

1|0
    0|0
  • Yanimiza tasirim

1|0
    0|0
Yükleniyor...