İnsanoğlu uygarlaşırken "sabahın köründe uyanıp güne başlayalım" fikrini ortaya atan kimdi?

2) Onu neden dinlediler?

GÜNAYDIN HERKESE...

0|0
2|19

En İyi Kız Görüşü

• Bunu bende merak ediyorum:) gunaydin

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• İnsan güneş batınca uyuyup güneş doğarken uyanmalı..
    Aksine şu akşamları geç yatmayı kim başlattıysa ona iki laf etmek gerek..

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 18

• Çalışmak güzeldir ya
    Şu 4 gün uyumaktan sıkıldım :)

0|1
    0|0
  • Bence çalışma ve mülkiyet haklarında ilk fikir, başıboş bir araziyi taşlarla tahtalarla çevirip, burası benim diyen abinin başının altından çıktı! Şayet o zamanlar böyle bir benmerkezcil, mülkiyet fikri doğmasaydı, insanlar salt kendileri için hep daha fazlasına sahip olma adına bu kadar tırmalamayacaklardı! Yani çalışma, daha çok çalışma fikrinin altında, hep birey olarak toplum olarak ülke olarak hep yeni bir şeylere sahip olma arzusu yatmakta.

0|1
    0|0
  • Bu sorunun cevabı Lidyalılarda.

0|1
    0|0
  • bir o her kimse bir de parayı bulan abi... çok dua ediyorum çook :)

0|1
    0|0
  • Uygarlaşmayı medeniyeti kısaca para babaları her şeyi söyleyip hayatın keyfini çıkarıyorlar bizler ise emek verip çalışıyoruz.

0|1
    0|0
  • Gunaydin

0|1
    0|0
  • Yıllarca bu sisteme direndim gece çalıştım

0|1
    0|0
  • Bulursam mezarına, hatta kemiklerine işeyeceğim.

0|0
    0|0
  • zenginler için böyle bir kural yok

0|1
    0|0
  • E akşam yapsalar bu sefer de çalışmak be uyumak haricinde bişey yapmıyoruz diyecektiniz.

0|0
    0|0
  • evrim

0|0
    0|0
  • hep vardı

0|0
    0|0
  • yeni kralın, ölen kralın oğlu olması gerektiğini düşünen le aynı kişi yoğun dövmek lazım

0|0
    0|0
  • Ahh onj bir bulsam

0|0
    0|0
  • Yeminle ben demedim 😊

0|1
    0|0
  • yasadigim ülkede saat su anda 22:07 sabah calisma zamani , anladigim tek sey o p. zwengin yüzünden is dünyasi hayat bulmus , bizde uyanip bunun icin güne basliyoruz

0|1
    0|0
  • Güneşle uyanmak uygarlıktır. Senin gibi düşünenler karanlıkta kaybolmaya mahkumdur

0|0
    0|0
  • Cevap veriyorum ,

Uygarlaşma veya medeniyet sürecinde kazandığımız bir değer değil sabah kalkıp işleri halletmek , daha ilk insanlardan beri olan birşey. Düşünsene adam gecenin karanlığında ay ışığında mı avlanıcak tüm yırtıcı hayvanlarla yoksa sabahın ilk ışığıyla besin arayışına mı cıkıcak?

0|0
    0|0
Yükleniyor...