Siz de eskiyi özlemediniz mi?

Eskiden ne güzel, güzel fotoğraflar fotoğraf makinesiyle çekilirdi. Telefon sadece konuşmak içindi. Konsollar oyun için , bilgisayar araştırmak ve oyun oynamak içindi. Sosyal medya yoktu. İnsanlara ben burada tatil yapıyorum, bak ben bunu yiyorum, bakın bu sevgilim, bakın bu vücudum gibi şeyler paylaşarak insanlara kendini gösterme ve pazarlama çabası yoktu. İnsanlar birbirlerini görüp aşık oluyordu, konuşuyordu. Şimdiki gibi instagramdan mesaj atıp da oradan whatsappa geçip sonra da biz sevgiliyiz demek yoktu. Ya böyle saçma bir şey olabilir mi? Hiç görmediğin birini, sırf fotoğrafını görüp davranışını boş verip sadece vücudu/yüzü güzel diye onunla sevgili olmak... Eskiyi özlüyorum evet. Teknoloji de bir yere kadar. Keşke yıl hep 2000lilerde kalsaydıTeknoloji sadece o zamanlardaki gibi olsaydı. Renksiz telefonlar falan olsaydı. O zaman her şey daha iyi olurdu. Bu kadarsorun çıkmazdı. Asosyaller diye bir sınıf olmazdı. Zenginle fakir arasındaki o uçurum büyümezdi. Ve en önemlisi, biraz daha insan olurduk...

0|1
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• İcimde hep bisey heves kalmıştır, o da şu kapaklı renkli telefonlar😍😍 yaa yeminle acayip karsilanmicagimi bilsem alirim direk😁

0|0
    0|0
    • 2ay

Ben sanırım eski renksiz içinde yılan oyunu olan telefonlardan alacağım. Cidden çok özledim o zamanları.

• 2ay

Benimde biraz param olsun renkli kapakli tlfnlardan alicam nasilsa pahalı bisey degil 😌 sirf konusmak icin kullanicam onu😁

• 2ay

Evet haklısınız. İnsan sıkılıyor ve kızıyor bu düzen (!) dedikleri şeye. Umarım daha da kötü olmayız.

Erkekler Ne Diyor 2

• Özledim, dönüş yok galiba. Değişmeyen tek şey değişim, Zaman akıyor binalar zinalar arttı. zengin daha zengin fakir daha fakir. Çoğu insan kendini pazarlıyor, kapitalist düzen her gün birilerini batırıyor. Avrupa'ya yetişmek için hep bişeylerden ödün veriliyor.
    Kısaca dünya berbat yere gidiyor dostum.

0|0
    0|0
  • Yazıyı okuyamadım gözlerim ağrıdı kusura bakma ama özledim o dedemin elini öpüp bana emekli maaşından kazandığı 670 lira ile 12 toruna verdiği 20 liraları çok iyi hatırlıyorum.. :(

0|0
    0|0
Yükleniyor...